Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 501/2014 pentru modificarea Ordonanței de Urgență nr.70 din 31 august 2011 privind măsurile de protecție socială în perioada sezonului rece
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 98 86 - 9 13 19 21
- voturi pentru (DA):269 97 85 - 9 12 19 21
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - 1 - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zaharcu Neviser PSD DA
5. Weber Mihai PSD DA
6. Vreme Valerian UNPR DA
7. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
8. Vladu Iulian PNL DA
9. Varga Lucia-Ana PNL DA
10. Vainer Aurel Minoritati DA
11. Ursărescu Dorinel ALDE DA
12. Uricec Eugen Constantin PSD DA
13. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
14. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
15. Tușa Adriana Diana PNL DA
16. Tudose Mihai PSD DA
17. Tudorie Violeta PSD DA
18. Tudorache Daniel PSD DA
19. Traicu Rodin PSD DA
20. Tomac Eugen - DA
21. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
22. Toader Mircea-Nicu PNL DA
23. Tîlvăr Angel PSD DA
24. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
25. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
26. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
27. Teju Sorin ALDE DA
28. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
29. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
30. Tămâian Ioan PNL DA
31. Tararache Mihai PNL DA
32. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
33. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
34. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
35. Ștefan Viorel PSD DA
36. Șova Lucian PSD DA
37. Șimon Gheorghe PSD DA
38. Șcheau Ion PNL DA
39. Szabó Ödön UDMR DA
40. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
41. Surdu Raluca PNL DA
42. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
43. Stroe Radu UNPR DA
44. Stragea Sorin Constantin PSD DA
45. Stoica Mihaela - DA
46. Stănescu Alexandru PSD DA
47. Stativă Irinel Ioan PSD DA
48. Stancu Ionel Minoritati DA
49. Stanciu Zisu PSD DA
50. Stanciu Anghel PSD DA
51. Stan Ioan PSD DA
52. Solomon Adrian PSD DA
53. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
54. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
55. Simedru Dan Coriolan PNL DA
56. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
57. Seres Dénes UDMR DA
58. Sefer Cristian-George UNPR DA
59. Secară Florin Mihail PNL DA
60. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
61. Scarlat George PNL DA
62. Săpunaru Nini PNL DA
63. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
64. Rotaru Răzvan - DA
65. Roșca Mircea PNL DA
66. Roman Victor PSD DA
67. Roman Gheorghe PNL DA
68. Rizea Cristian PSD DA
69. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
70. Rățoi Neculai PSD DA
71. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
72. Pușcaș Iacob UNPR DA
73. Potor Călin PSD DA
74. Popescu Florin Aurelian - DA
75. Popeangă Vasile PSD DA
76. Popa Radu Mihai - DA
77. Popa Octavian-Marius PNL DA
78. Pop Georgian PSD DA
79. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
80. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
81. Peia Ninel PSD DA
82. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
83. Pârgaru Ion UNPR DA
84. Paul Maria-Andreea PNL DA
85. Pană Adriana-Doina PSD DA
86. Pambuccian Varujan Minoritati DA
87. Paleologu Theodor PNL DA
88. Palăr Ionel PNL DA
89. Palașcă Viorel ALDE DA
90. Oros Nechita-Adrian PNL DA
91. Oltean Ioan PNL DA
92. Oajdea Daniel Vasile - DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Niță Emil PSD DA
95. Niță Constantin PSD DA
96. Nistor Marioara UNPR DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
99. Niculescu Dumitru UNPR DA
100. Niculae Aurel UNPR DA
101. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
102. Nicolae Florian PNL DA
103. Nicolae Alexandri PNL DA
104. Nicoară Romeo Florin PNL DA
105. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
106. Negruț Cornelia ALDE DA
107. Negruț Clement - DA
108. Necula Cosmin PSD DA
109. Neacșu Marian PSD DA
110. Nassar Rodica PSD DA
111. Murgu Neagu UNPR DA
112. Munteanu Ioan PSD DA
113. Movilă Petru - DA
114. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
115. Moldovan Ioan ALDE DA
116. Moisii Constantin UNPR DA
117. Mocioi Niculina PNL DA
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Mocanu Adrian PSD DA
120. Mîrza Gavril PSD DA
121. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mincă Liliana UNPR DA
124. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
125. Mihăilă Ioan UNPR DA
126. Mihai Aurelian PNL DA
127. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
128. Melinte Ion PSD DA
129. Máté András-Levente UDMR DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Marin Gheorghe PSD DA
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Marcu Viorica PNL DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Manolache Marius PSD DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Man Mircea PNL -
139. Lupu Mihai PNL DA
140. Lubanovici Mircea PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
147. Iriza Scarlat - DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iordache Florin PSD DA
150. Ionescu George PNL DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Intotero Natalia-Elena PSD DA
153. Ibram Iusein Minoritati DA
154. Iane Daniel PNL DA
155. Iancu Iulian PSD DA
156. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
157. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
158. Hulea Ioan UNPR DA
159. Horga Vasile PNL DA
160. Holban Titi UNPR DA
161. Harbuz Liviu PSD DA
162. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
163. Gust Băloșin Florentin - DA
164. Gurzău Adrian - DA
165. Guran Virgil PNL DA
166. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
167. Gudu Vasile PNL DA
168. Grecea Maria PNL DA
169. Grama Horia PSD DA
170. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
171. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
172. Gheorghe Tinel PNL DA
173. Gheorghe Florin UNPR DA
174. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
175. Găină Mihăiță PSD DA
176. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
177. Galan Constantin ALDE DA
178. Frăticiu Gheorghe PSD DA
179. Fonta Nuțu UNPR DA
180. Florea Daniel PSD DA
181. Florea Damian ALDE DA
182. Firczak Gheorghe Minoritati DA
183. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
184. Fejér László-Ődőn UDMR DA
185. Erdei Dolóczki István UDMR DA
186. Eparu Ion PSD DA
187. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
188. Enache Marian UNPR DA
189. Dușa Mircea PSD DA
190. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
191. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
192. Dumitru Georgică ALDE DA
193. Dumbrăvanu Paul PNL DA
194. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
195. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
196. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
197. Dragomir Maria - DA
198. Dragomir Gheorghe PNL DA
199. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
200. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
201. Dolineaschi Andrei PSD DA
202. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
203. Dolha Mircea PNL DA
204. Dobrinescu Traian PNL DA
205. Dobre Victor Paul PNL DA
206. Doboș Anton PNL DA
207. Dîrzu Ioan PSD DA
208. Delureanu Virgil PSD DA
209. Dascălu Constantin PNL DA
210. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
211. Daea Petre PSD DA
212. Cupșa Ioan PNL DA
213. Cupă Ion ALDE DA
214. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
215. Cristian Horia PNL DA
216. Cristea Victor PSD DA
217. Crăciunescu Grigore PNL DA
218. Covaci Dorel PSD DA
219. Costin Gheorghe PNL DA
220. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
221. Comșa Cornel-George - DA
222. Codîrlă Liviu UNPR DA
223. Cocei Erland PNL DA
224. Ciurariu Florin PNL DA
225. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
226. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
227. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
228. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
229. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
230. Ciobanu Liliana - DA
231. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
232. Chiriță Dumitru PSD DA
233. Cherecheș Florica PNL DA
234. Chebac Eugen UNPR DA
235. Cernea Remus-Florinel - DA
236. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
237. Călin Ion PSD DA
238. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
239. Canacheu Costică PNL DA
240. Calotă Florică Ică ALDE DA
241. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
242. Calimente Mihăiță PNL DA
243. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
244. Buican Cristian PNL DA
245. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
246. Bordeianu Dan PSD DA
247. Boghicevici Claudia PNL DA
248. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
249. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
250. Bode Lucian Nicolae PNL DA
251. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
252. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
253. Bîrsășteanu Florică PSD DA
254. Birchall Ana PSD DA
255. Benga Ioan PSD DA
256. Bejinariu Eugen PSD DA
257. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
258. Bălan Ion PSD DA
259. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
260. Baltă Mihai PSD DA
261. Axente Ioan PSD DA
262. Avram Constantin ALDE DA
263. Arsene Ionel PSD DA
264. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
265. Anton Marin UNPR DA
266. Anghel Gabriela-Lola - DA
267. Andronache Gabriel PNL DA
268. Andea Petru PSD DA
269. Anastase Roberta Alma PNL DA
270. Amet Varol Minoritati DA
271. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
272. Adăscăliței Constantin PSD DA
273. Adam Luminița-Pachel UNPR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 0:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro