Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 501/2014 pentru modificarea Ordonanței de Urgență nr.70 din 31 august 2011 privind măsurile de protecție socială în perioada sezonului rece
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 98 86 - 9 13 19 21
- voturi pentru (DA):269 97 85 - 9 12 19 21
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - 1 - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Bălan Ion PSD DA
7. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bordeianu Dan PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
18. Chiriță Dumitru PSD DA
19. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
20. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
21. Covaci Dorel PSD DA
22. Cristea Victor PSD DA
23. Daea Petre PSD DA
24. Delureanu Virgil PSD DA
25. Dîrzu Ioan PSD DA
26. Dolineaschi Andrei PSD DA
27. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
28. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
29. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
30. Dușa Mircea PSD DA
31. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
32. Eparu Ion PSD DA
33. Florea Daniel PSD DA
34. Frăticiu Gheorghe PSD DA
35. Găină Mihăiță PSD DA
36. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
37. Grama Horia PSD DA
38. Harbuz Liviu PSD DA
39. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
40. Iancu Iulian PSD DA
41. Intotero Natalia-Elena PSD DA
42. Iordache Florin PSD DA
43. Khraibani Camelia PSD DA
44. Manda Iulian Claudiu PSD DA
45. Manolache Marius PSD DA
46. Marcoci Vlad PSD DA
47. Marica Petru-Sorin PSD DA
48. Marin Gheorghe PSD DA
49. Melinte Ion PSD DA
50. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
51. Mîrza Gavril PSD DA
52. Mocanu Adrian PSD DA
53. Mocioalcă Ion PSD DA
54. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
55. Munteanu Ioan PSD DA
56. Nassar Rodica PSD DA
57. Neacșu Marian PSD DA
58. Necula Cosmin PSD DA
59. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
60. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
61. Nistor Laurențiu PSD DA
62. Niță Constantin PSD DA
63. Niță Emil PSD DA
64. Nosa Iuliu PSD DA
65. Pană Adriana-Doina PSD DA
66. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
67. Peia Ninel PSD DA
68. Pop Georgian PSD DA
69. Popeangă Vasile PSD DA
70. Potor Călin PSD DA
71. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
72. Rățoi Neculai PSD DA
73. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
74. Rizea Cristian PSD DA
75. Roman Victor PSD DA
76. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
77. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
78. Solomon Adrian PSD DA
79. Stan Ioan PSD DA
80. Stanciu Anghel PSD DA
81. Stanciu Zisu PSD DA
82. Stativă Irinel Ioan PSD DA
83. Stănescu Alexandru PSD DA
84. Stragea Sorin Constantin PSD DA
85. Șimon Gheorghe PSD DA
86. Șova Lucian PSD DA
87. Ștefan Viorel PSD DA
88. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
89. Tîlvăr Angel PSD DA
90. Traicu Rodin PSD DA
91. Tudorache Daniel PSD DA
92. Tudorie Violeta PSD DA
93. Tudose Mihai PSD DA
94. Uricec Eugen Constantin PSD DA
95. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
96. Weber Mihai PSD DA
97. Zaharcu Neviser PSD DA
98. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
6. Bode Lucian Nicolae PNL DA
7. Boghicevici Claudia PNL DA
8. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
9. Buican Cristian PNL DA
10. Calimente Mihăiță PNL DA
11. Canacheu Costică PNL DA
12. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
15. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Cocei Erland PNL DA
18. Costin Gheorghe PNL DA
19. Crăciunescu Grigore PNL DA
20. Cristian Horia PNL DA
21. Cupșa Ioan PNL DA
22. Dascălu Constantin PNL DA
23. Doboș Anton PNL DA
24. Dobre Victor Paul PNL DA
25. Dobrinescu Traian PNL DA
26. Dolha Mircea PNL DA
27. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
28. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
29. Dragomir Gheorghe PNL DA
30. Dumbrăvanu Paul PNL DA
31. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
32. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
33. Gheorghe Tinel PNL DA
34. Grecea Maria PNL DA
35. Gudu Vasile PNL DA
36. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
37. Guran Virgil PNL DA
38. Horga Vasile PNL DA
39. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
40. Iane Daniel PNL DA
41. Ionescu George PNL DA
42. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
43. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
44. Lubanovici Mircea PNL DA
45. Lupu Mihai PNL DA
46. Man Mircea PNL -
47. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
48. Marcu Viorica PNL DA
49. Mihai Aurelian PNL DA
50. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
51. Mocioi Niculina PNL DA
52. Nicoară Romeo Florin PNL DA
53. Nicolae Alexandri PNL DA
54. Nicolae Florian PNL DA
55. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
56. Oltean Ioan PNL DA
57. Oros Nechita-Adrian PNL DA
58. Palăr Ionel PNL DA
59. Paleologu Theodor PNL DA
60. Paul Maria-Andreea PNL DA
61. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
62. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
63. Popa Octavian-Marius PNL DA
64. Roman Gheorghe PNL DA
65. Roșca Mircea PNL DA
66. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
67. Săpunaru Nini PNL DA
68. Scarlat George PNL DA
69. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
70. Secară Florin Mihail PNL DA
71. Simedru Dan Coriolan PNL DA
72. Surdu Raluca PNL DA
73. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
74. Șcheau Ion PNL DA
75. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
76. Tararache Mihai PNL DA
77. Tămâian Ioan PNL DA
78. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
79. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
80. Toader Mircea-Nicu PNL DA
81. Tușa Adriana Diana PNL DA
82. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
83. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
84. Varga Lucia-Ana PNL DA
85. Vladu Iulian PNL DA
86. Zlati Radu PNL DA
1. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
2. Erdei Dolóczki István UDMR DA
3. Fejér László-Ődőn UDMR DA
4. Kelemen Hunor UDMR DA
5. Kereskényi Gábor UDMR DA
6. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
7. Máté András-Levente UDMR DA
8. Seres Dénes UDMR DA
9. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Longher Ghervazen Minoritati DA
8. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
9. Mircovici Niculae Minoritati DA
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Stancu Ionel Minoritati DA
12. Vainer Aurel Minoritati DA
13. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
4. Cupă Ion ALDE DA
5. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
6. Dumitru Georgică ALDE DA
7. Florea Damian ALDE DA
8. Galan Constantin ALDE DA
9. Ionescu Aurelian ALDE DA
10. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
11. Moldovan Ioan ALDE DA
12. Negruț Cornelia ALDE DA
13. Palașcă Viorel ALDE DA
14. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
15. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
16. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
17. Teju Sorin ALDE DA
18. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
19. Ursărescu Dorinel ALDE DA
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Anton Marin UNPR DA
3. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
4. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
5. Chebac Eugen UNPR DA
6. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
7. Codîrlă Liviu UNPR DA
8. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
9. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
10. Enache Marian UNPR DA
11. Fonta Nuțu UNPR DA
12. Gheorghe Florin UNPR DA
13. Holban Titi UNPR DA
14. Hulea Ioan UNPR DA
15. Mihăilă Ioan UNPR DA
16. Mincă Liliana UNPR DA
17. Moisii Constantin UNPR DA
18. Murgu Neagu UNPR DA
19. Niculae Aurel UNPR DA
20. Niculescu Dumitru UNPR DA
21. Nistor Marioara UNPR DA
22. Pârgaru Ion UNPR DA
23. Pușcaș Iacob UNPR DA
24. Sefer Cristian-George UNPR DA
25. Stroe Radu UNPR DA
26. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
27. Vreme Valerian UNPR DA
1. Anghel Gabriela-Lola - DA
2. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
3. Cernea Remus-Florinel - DA
4. Ciobanu Liliana - DA
5. Comșa Cornel-George - DA
6. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
7. Dragomir Maria - DA
8. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
9. Gurzău Adrian - DA
10. Gust Băloșin Florentin - DA
11. Iriza Scarlat - DA
12. Movilă Petru - DA
13. Negruț Clement - DA
14. Oajdea Daniel Vasile - DA
15. Popa Radu Mihai - DA
16. Popescu Florin Aurelian - DA
17. Rotaru Răzvan - DA
18. Stoica Mihaela - DA
19. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
20. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
21. Tomac Eugen - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 10:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro