Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 501/2014 pentru modificarea Ordonanței de Urgență nr.70 din 31 august 2011 privind măsurile de protecție socială în perioada sezonului rece
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 98 86 - 9 13 19 21
- voturi pentru (DA):269 97 85 - 9 12 19 21
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - 1 - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
2. Man Mircea PNL -
1. Ciuhodaru Tudor UNPR Abținere
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola - DA
9. Anton Marin UNPR DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen UNPR DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Ciobanu Liliana - DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciurariu Florin PNL DA
49. Cocei Erland PNL DA
50. Codîrlă Liviu UNPR DA
51. Comșa Cornel-George - DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Daea Petre PSD DA
62. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
63. Dascălu Constantin PNL DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Doboș Anton PNL DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Mircea PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Dolineaschi Andrei PSD DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria - DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
83. Dușa Mircea PSD DA
84. Enache Marian UNPR DA
85. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel - DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu UNPR DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Florin UNPR DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
107. Guran Virgil PNL DA
108. Gurzău Adrian - DA
109. Gust Băloșin Florentin - DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Holban Titi UNPR DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hulea Ioan UNPR DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat - DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR DA
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lubanovici Mircea PNL DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD DA
137. Marcoci Vlad PSD DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Melinte Ion PSD DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Mihai Aurelian PNL DA
146. Mihăilă Ioan UNPR DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mincă Liliana UNPR DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moisii Constantin UNPR DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru - DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Murgu Neagu UNPR DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Necula Cosmin PSD DA
164. Negruț Clement - DA
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Alexandri PNL DA
169. Nicolae Florian PNL DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Niculae Aurel UNPR DA
172. Niculescu Dumitru UNPR DA
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Nistor Marioara UNPR DA
176. Niță Constantin PSD DA
177. Niță Emil PSD DA
178. Nosa Iuliu PSD DA
179. Oajdea Daniel Vasile - DA
180. Oltean Ioan PNL DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Palașcă Viorel ALDE DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Paleologu Theodor PNL DA
185. Pambuccian Varujan Minoritati DA
186. Pană Adriana-Doina PSD DA
187. Paul Maria-Andreea PNL DA
188. Pârgaru Ion UNPR DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Popa Octavian-Marius PNL DA
195. Popa Radu Mihai - DA
196. Popeangă Vasile PSD DA
197. Popescu Florin Aurelian - DA
198. Potor Călin PSD DA
199. Pușcaș Iacob UNPR DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rățoi Neculai PSD DA
202. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
203. Rizea Cristian PSD DA
204. Roman Gheorghe PNL DA
205. Roman Victor PSD DA
206. Roșca Mircea PNL DA
207. Rotaru Răzvan - DA
208. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Scarlat George PNL DA
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
212. Secară Florin Mihail PNL DA
213. Sefer Cristian-George UNPR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
216. Simedru Dan Coriolan PNL DA
217. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
218. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD DA
222. Stanciu Zisu PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Stoica Mihaela - DA
227. Stragea Sorin Constantin PSD DA
228. Stroe Radu UNPR DA
229. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
230. Surdu Raluca PNL DA
231. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șcheau Ion PNL DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Taloș Mirel ALDE DA
240. Tararache Mihai PNL DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Teju Sorin ALDE DA
245. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
246. Teodorescu Ioan Viorel UNPR DA
247. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PNL DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Tomac Eugen - DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Tușa Adriana Diana PNL DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL DA
263. Vladu Iulian PNL DA
264. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
265. Vreme Valerian UNPR DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
269. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 5 iulie 2022, 9:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro