Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:53 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:53

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 788/2015 pentru organizarea și funcționarea sistemului de sănătate din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:291 136 62 28 21 15 14 15
- voturi pentru (DA):274 136 61 27 21 15 - 14
- voturi împotrivă (NU):16 - 1 1 - - 14 -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vosganian Varujan ALDE DA
6. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
7. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
8. Vlase Petru Gabriel PSD DA
9. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
10. Vîrză Mihăiță PSD DA
11. Vîlceanu Dan PNL DA
12. Vexler Silviu Minoritati DA
13. Velcea Nicolae PSD DA
14. Văcaru Alin Vasile PSD DA
15. Vass Levente UDMR DA
16. Vasilică Radu Costin PSD DA
17. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
18. Vasile Daniel Minoritati DA
19. Varga Vasile PNL DA
20. Varga Glad-Aurel PNL DA
21. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
22. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
23. Tușa Adriana Diana PSD DA
24. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
25. Tudose Mihai PSD DA
26. Tudor Beatrice PSD DA
27. Trușcă Constantin PSD DA
28. Tripa Florin-Dan PSD DA
29. Tomac Eugen PMP NU
30. Toma Ilie PSD DA
31. Todor Adrian PSD DA
32. Tîlvăr Angel PSD DA
33. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
34. Tabugan Ion PMP NU
35. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
36. Ștefan Corneliu PSD DA
37. Șovăială Constantin PNL DA
38. Șova Lucian PSD DA
39. Șotcan Theodora PSD DA
40. Șișcu George PNL DA
41. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
42. Șarapatin Elvira PSD DA
43. Szabó Ödön UDMR DA
44. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
45. Suciu Matei PSD DA
46. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
47. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
48. Stănescu Alexandru PSD DA
49. Stativă Irinel Ioan PSD DA
50. Stancu Florinel PSD DA
51. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
52. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
53. Spânu Ion PSD DA
54. Solomon Adrian PSD DA
55. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
56. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
57. Simonis Alfred - Robert PSD DA
58. Simionca Ionuț PMP NU
59. Simion Lucian-Eduard PSD DA
60. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
61. Seres Dénes UDMR DA
62. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
63. Sefer Cristian-George PMP NU
64. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
65. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
66. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
67. Rotaru Alexandru PSD DA
68. Roșca Lucreția PSD DA
69. Romanescu Cristinel PNL DA
70. Roman Ioan Sorin PSD DA
71. Roman Florin-Claudiu PNL DA
72. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
73. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
74. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
75. Rădulescu Alexandru PSD DA
76. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
77. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
78. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
79. Radu Anișoara PSD DA
80. Prună Cristina-Mădălina USR DA
81. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
82. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
83. Presură Alexandra PSD DA
84. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
85. Preda Cezar-Florin PNL DA
86. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
87. Popescu Pavel PNL DA
88. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
90. Popa Mihai Valentin PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Pop Tudor Rareș USR DA
93. Pop Georgian PSD DA
94. Pop Andrei PSD DA
95. Plumb Rovana PSD DA
96. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
97. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
98. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
100. Petric Octavian PSD DA
101. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
102. Petrea Gabriel PSD DA
103. Păle Dănuț PSD DA
104. Pau Radu - Adrian PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Palăr Ionel PNL DA
109. Oteșanu Daniela PSD DA
110. Oros Nechita-Adrian PNL DA
111. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
112. Oprea Dumitru PNL DA
113. Olteanu Daniel PNL DA
114. Olar Corneliu PNL DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Niță Nicu PSD DA
117. Niță Mihai ALDE DA
118. Nistor Laurențiu PSD DA
119. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nicoară Romeo Florin PNL DA
122. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
123. Neață Eugen PSD DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Movilă Petru PMP NU
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Mohaci Mihai PSD DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mocanu Adrian PMP NU
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Lupașcu Costel PSD DA
145. Lungu Tudorița PNL DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Lazăr Sorin PSD DA
149. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Iordache Florin PSD DA
155. Ioniță Antoneta PNL DA
156. Ionescu George PNL DA
157. Ion Stelian-Cristian USR DA
158. Intotero Natalia-Elena PSD DA
159. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
160. Ignat Miron Minoritati DA
161. Iftimie Neculai PSD DA
162. Ibram Iusein Minoritati DA
163. Iancu Marius-Ionel PSD DA
164. Iancu Iulian PSD DA
165. Iacomi Iulian PSD DA
166. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
167. Huncă Mihaela PSD DA
168. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
169. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
170. Halici Nicușor PSD DA
171. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
172. Goga Octavian PMP NU
173. Giugea Nicolae PNL DA
174. Ghinea Cristian USR NU
175. Ghilea Găvrilă PNL DA
176. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
177. Gheorghiu Bogdan PNL DA
178. Gheorghe Tinel PNL NU
179. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
180. Georgescu Nicolae PSD DA
181. Găină Mihăiță PSD DA
182. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
183. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
184. Gavrilă Camelia PSD DA
185. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
186. Furtună Mirela PSD DA
187. Furic Iarco Minoritati DA
188. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
189. Floroiu Ionel PSD DA
190. Florea Oana-Consuela PSD DA
191. Florea Damian ALDE DA
192. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
193. Fădor Angelica PNL DA
194. Farago Petru UDMR DA
195. Erdei Dolóczki István UDMR DA
196. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
197. Durbacă Eugen ALDE DA
198. Dunava Costel Neculai PSD DA
199. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
200. Drulă Cătălin USR DA
201. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
202. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
203. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
204. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
205. Dobre Victor Paul PNL DA
206. Dîrzu Ioan PSD DA
207. Dinu Cristina-Elena PSD DA
208. Dan Nicușor Daniel USR DA
209. Cupșa Ioan PNL DA
210. Cupă Ion ALDE DA
211. Culeafă Mihai PNL DA
212. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
213. Csoma Botond UDMR DA
214. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
215. Csép Éva-Andrea UDMR DA
216. Cristache Cătălin PMP NU
217. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
218. Costescu Manuel USR DA
219. Cosma Lavinia-Corina USR DA
220. Cosma Andreea PSD DA
221. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
222. Codreanu Constantin PMP NU
223. Cocoș Vasile PSD DA
224. Cobuz Maricela PSD DA
225. Cîtea Vasile PSD DA
226. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
227. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
228. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
229. Ciocan Dan PSD DA
230. Chiriță Dumitru PSD DA
231. Chiriac Viorel PSD DA
232. Chichirău Cosette-Paula USR DA
233. Cherecheș Viorica PNL DA
234. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
235. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
236. Călin Ion PSD DA
237. Căciulă Aurel PSD DA
238. Calotă Florică Ică ALDE DA
239. Calista Mara-Daniela PNL DA
240. Burciu Cristina PSD DA
241. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
242. Bulai Iulian USR DA
243. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
244. Buican Cristian PNL DA
245. Budăi Marius-Constantin PSD DA
246. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
247. Bran Ioana PSD DA
248. Botez Mihai-Cătălin USR DA
249. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
250. Borza Remus-Adrian ALDE DA
251. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
252. Bontea Vlad PSD DA
253. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
254. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
255. Bodea Marius PNL DA
256. Bode Lucian Nicolae PNL DA
257. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
258. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
259. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
260. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
261. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
262. Birchall Ana PSD DA
263. Bichineț Corneliu PMP NU
264. Bica Dănuț PNL DA
265. Benkő Erika UDMR DA
266. Benga Tudor - Vlad USR DA
267. Benedek Zacharie UDMR DA
268. Bende Sándor UDMR DA
269. Bejinariu Eugen PSD DA
270. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
271. Bălănescu Alexandru PSD DA
272. Barna Ilie Dan USR DA
273. Banias Mircea Marius ALDE DA
274. Balint Liviu-Ioan PMP NU
275. Balan Ioan PNL DA
276. Badea Leonardo PSD DA
277. Babuș Radu PSD DA
278. Axinte Vasile PSD DA
279. Avram Constantin ALDE DA
280. Ardelean Ben-Oni PNL DA
281. Apjok Norbert UDMR DA
282. Anton Anton ALDE DA
283. Antal István-János UDMR DA
284. Andrușcă Dănuț PSD DA
285. Andronache Gabriel PNL DA
286. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
287. Anastase Roberta Alma PNL DA
288. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
289. Alexe Costel PNL DA
290. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
291. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 4:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro