Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2017 > 14:53 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2017, ora 14:53

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 788/2015 pentru organizarea și funcționarea sistemului de sănătate din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:291 136 62 28 21 15 14 15
- voturi pentru (DA):274 136 61 27 21 15 - 14
- voturi împotrivă (NU):16 - 1 1 - - 14 -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Badea Leonardo PSD DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bontea Vlad PSD DA
15. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
16. Bran Ioana PSD DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Burciu Cristina PSD DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Chiriac Viorel PSD DA
26. Chiriță Dumitru PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Cosma Andreea PSD DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD DA
35. Dîrzu Ioan PSD DA
36. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
38. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Florea Oana-Consuela PSD DA
41. Floroiu Ionel PSD DA
42. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
43. Furtună Mirela PSD DA
44. Gavrilă Camelia PSD DA
45. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
46. Găină Mihăiță PSD DA
47. Georgescu Nicolae PSD DA
48. Halici Nicușor PSD DA
49. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Huncă Mihaela PSD DA
52. Iacomi Iulian PSD DA
53. Iancu Iulian PSD DA
54. Iancu Marius-Ionel PSD DA
55. Iftimie Neculai PSD DA
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
57. Intotero Natalia-Elena PSD DA
58. Iordache Florin PSD DA
59. Itu Cornel PSD DA
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Macovei Silviu Nicu PSD DA
63. Manole Petre-Florin PSD DA
64. Marica Petru-Sorin PSD DA
65. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
66. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
68. Mocioalcă Ion PSD DA
69. Mohaci Mihai PSD DA
70. Munteanu Ioan PSD DA
71. Mușoiu Ștefan PSD DA
72. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
73. Neață Eugen PSD DA
74. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
75. Nicolae Andrei PSD DA
76. Nistor Laurențiu PSD DA
77. Niță Nicu PSD DA
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Oteșanu Daniela PSD DA
80. Pană Adriana-Doina PSD DA
81. Paraschiv Rodica PSD DA
82. Pau Radu - Adrian PSD DA
83. Păle Dănuț PSD DA
84. Petrea Gabriel PSD DA
85. Petric Octavian PSD DA
86. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
87. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
88. Plumb Rovana PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Popa Mihai Valentin PSD DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Presură Alexandra PSD DA
95. Radu Anișoara PSD DA
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
97. Rădulescu Alexandru PSD DA
98. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
99. Roman Ioan Sorin PSD DA
100. Roșca Lucreția PSD DA
101. Rotaru Alexandru PSD DA
102. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
103. Simion Lucian-Eduard PSD DA
104. Simonis Alfred - Robert PSD DA
105. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Solomon Adrian PSD DA
108. Spânu Ion PSD DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Suciu Matei PSD DA
113. Șarapatin Elvira PSD DA
114. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
115. Șotcan Theodora PSD DA
116. Șova Lucian PSD DA
117. Ștefan Corneliu PSD DA
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
119. Tîlvăr Angel PSD DA
120. Todor Adrian PSD DA
121. Toma Ilie PSD DA
122. Tripa Florin-Dan PSD DA
123. Trușcă Constantin PSD DA
124. Tudor Beatrice PSD DA
125. Tudose Mihai PSD DA
126. Tușa Adriana Diana PSD DA
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
129. Vasilică Radu Costin PSD DA
130. Văcaru Alin Vasile PSD DA
131. Velcea Nicolae PSD DA
132. Vîrză Mihăiță PSD DA
133. Vlase Petru Gabriel PSD DA
134. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
135. Weber Mihai PSD DA
136. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bode Lucian Nicolae PNL DA
9. Bodea Marius PNL DA
10. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
11. Buican Cristian PNL DA
12. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
13. Calista Mara-Daniela PNL DA
14. Cherecheș Viorica PNL DA
15. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
16. Culeafă Mihai PNL DA
17. Cupșa Ioan PNL DA
18. Dobre Victor Paul PNL DA
19. Fădor Angelica PNL DA
20. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
21. Gheorghe Tinel PNL NU
22. Gheorghiu Bogdan PNL DA
23. Ghilea Găvrilă PNL DA
24. Giugea Nicolae PNL DA
25. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
26. Ionescu George PNL DA
27. Ioniță Antoneta PNL DA
28. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
29. Lungu Tudorița PNL DA
30. Mareș Mara PNL DA
31. Mihalescul Dumitru PNL DA
32. Neagu Nicolae PNL DA
33. Nicoară Romeo Florin PNL DA
34. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
35. Olar Corneliu PNL DA
36. Olteanu Daniel PNL DA
37. Oprea Dumitru PNL DA
38. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
39. Oros Nechita-Adrian PNL DA
40. Palăr Ionel PNL DA
41. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
42. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
43. Popescu Pavel PNL DA
44. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
45. Preda Cezar-Florin PNL DA
46. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
47. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
48. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
49. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
50. Roman Florin-Claudiu PNL DA
51. Romanescu Cristinel PNL DA
52. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
53. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
54. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
55. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
56. Șișcu George PNL DA
57. Șovăială Constantin PNL DA
58. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
59. Varga Glad-Aurel PNL DA
60. Varga Vasile PNL DA
61. Vîlceanu Dan PNL DA
62. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
4. Botez Mihai-Cătălin USR DA
5. Bulai Iulian USR DA
6. Chichirău Cosette-Paula USR DA
7. Cosma Lavinia-Corina USR DA
8. Costescu Manuel USR DA
9. Dan Nicușor Daniel USR DA
10. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
11. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
12. Drulă Cătălin USR DA
13. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
14. Ghinea Cristian USR NU
15. Ion Stelian-Cristian USR DA
16. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
17. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
18. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
19. Pop Tudor Rareș USR DA
20. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
21. Prună Cristina-Mădălina USR DA
22. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
23. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
24. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
25. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
26. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
27. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
28. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
8. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
9. Csép Éva-Andrea UDMR DA
10. Csoma Botond UDMR DA
11. Erdei Dolóczki István UDMR DA
12. Farago Petru UDMR DA
13. Kelemen Hunor UDMR DA
14. Korodi Attila UDMR DA
15. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
16. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
17. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
18. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
19. Seres Dénes UDMR DA
20. Szabó Ödön UDMR DA
21. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Banias Mircea Marius ALDE DA
4. Borza Remus-Adrian ALDE DA
5. Calotă Florică Ică ALDE DA
6. Cîmpeanu Sorin Mihai ALDE DA
7. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
8. Cupă Ion ALDE DA
9. Durbacă Eugen ALDE DA
10. Florea Damian ALDE DA
11. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
12. Lovin Dumitru ALDE DA
13. Niță Mihai ALDE DA
14. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
15. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP NU
2. Bichineț Corneliu PMP NU
3. Codreanu Constantin PMP NU
4. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
5. Cristache Cătălin PMP NU
6. Goga Octavian PMP NU
7. Mocanu Adrian PMP NU
8. Movilă Petru PMP NU
9. Sefer Cristian-George PMP NU
10. Simionca Ionuț PMP NU
11. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
12. Tabugan Ion PMP NU
13. Tomac Eugen PMP NU
14. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
6. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
7. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
8. Ibram Iusein Minoritati DA
9. Ignat Miron Minoritati DA
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
12. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
13. Vasile Daniel Minoritati DA
14. Vexler Silviu Minoritati DA
15. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 23:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro