Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amr 3
PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:203 85 53 29 6 7 11 12
- voturi pentru (DA):33 1 1 29 - - 1 1
- voturi împotrivă (NU):168 84 52 - 6 6 10 10
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
3. Zainea Cornel USR DA
4. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
5. Vlase Petru Gabriel PSD NU
6. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
7. Vîrză Mihăiță PSD NU
8. Vișan George-Gabriel PSD NU
9. Vexler Silviu Minoritati NU
10. Velcea Nicolae PSD NU
11. Văcaru Alin Vasile PSD NU
12. Vasile Daniel Minoritati -
13. Varga Vasile PNL NU
14. Varga Glad-Aurel PNL NU
15. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
16. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
17. Tușa Adriana Diana PSD DA
18. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
19. Turcan Raluca PNL NU
20. Tudose Mihai PSD NU
21. Tudor Beatrice PSD NU
22. Tomac Eugen PMP NU
23. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
24. Todor Adrian PSD NU
25. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
26. Tabugan Ion PMP NU
27. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
28. Ștefan Ion PNL NU
29. Șovăială Constantin PNL NU
30. Șimon Gheorghe PSD NU
31. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
32. Șarapatin Elvira PSD NU
33. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
34. Suciu Matei PSD NU
35. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
36. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
37. Stănescu Alexandru PSD NU
38. Stancu Florinel PSD NU
39. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
40. Solomon Adrian PSD NU
41. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
42. Simionca Ionuț PMP NU
43. Simion Lucian-Eduard PSD NU
44. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
45. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
46. Sefer Cristian-George PMP NU
47. Rotaru Alexandru PSD NU
48. Roșca Lucreția PSD NU
49. Romanescu Cristinel PNL NU
50. Roman Florin-Claudiu PNL NU
51. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
52. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
53. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
54. Rădulescu Alexandru PSD NU
55. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
56. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
57. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
58. Radu Anișoara PSD NU
59. Prună Cristina-Mădălina USR DA
60. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
61. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
62. Presură Alexandra PSD NU
63. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
64. Preda Cezar-Florin PNL NU
65. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
66. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
67. Popa Mihai Valentin PSD NU
68. Popa Florin PSD NU
69. Pop Tudor Rareș USR DA
70. Pop Andrei PSD NU
71. Plumb Rovana PSD NU
72. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
73. Păle Dănuț PSD NU
74. Pașcan Emil-Marius PMP DA
75. Paraschiv Rodica PSD NU
76. Pambuccian Varujan Minoritati NU
77. Palăr Ionel PNL NU
78. Oros Nechita-Adrian PNL NU
79. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
80. Olteanu Daniel PNL NU
81. Olar Corneliu PNL NU
82. Nosa Iuliu PSD NU
83. Niță Nicu PSD NU
84. Niță Mihai ALDE NU
85. Nistor Laurențiu PSD NU
86. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
87. Nicolae Andrei PSD NU
88. Nicoară Romeo Florin PNL NU
89. Neagu Nicolae PNL NU
90. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
91. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
92. Mușoiu Ștefan PSD NU
93. Munteanu Ioan PSD NU
94. Movilă Petru PMP NU
95. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
96. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
97. Mohaci Mihai PSD NU
98. Mînzatu Roxana PSD NU
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
100. Mihalescul Dumitru PNL NU
101. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
102. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
104. Marica Petru-Sorin PSD NU
105. Mareș Mara PNL NU
106. Manole Petre-Florin PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lovin Dumitru ALDE NU
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lazăr Sorin PSD NU
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
114. Itu Cornel PSD NU
115. Ion Stelian-Cristian USR DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD NU
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
118. Ibram Iusein Minoritati NU
119. Iacomi Iulian PSD NU
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
122. Gudu Vasile PNL NU
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
124. Giugea Nicolae PNL NU
125. Ghinea Cristian USR DA
126. Gheorghiu Bogdan PNL NU
127. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
128. Georgescu Nicolae PSD NU
129. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
130. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
131. Furtună Mirela PSD NU
132. Furic Iarco Minoritati NU
133. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
134. Florea Oana-Consuela PSD NU
135. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
136. Fădor Angelica PNL NU
137. Erdei Dolóczki István UDMR NU
138. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
139. Dunava Costel Neculai PSD NU
140. Drulă Cătălin USR DA
141. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
142. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
143. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
144. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
145. Dobre Victor Paul PNL NU
146. Dîrzu Ioan PSD NU
147. Dehelean Silviu USR DA
148. Cupșa Ioan PNL NU
149. Cupă Ion ALDE NU
150. Culeafă Mihai PNL NU
151. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
152. Csoma Botond UDMR NU
153. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
154. Cristache Cătălin PMP NU
155. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
156. Costescu Manuel USR DA
157. Cosma Lavinia-Corina USR DA
158. Codreanu Constantin PMP NU
159. Cocoș Vasile PSD NU
160. Cobuz Maricela PSD NU
161. Ciuhodaru Tudor PSD NU
162. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
163. Ciocan Dan PSD NU
164. Chiriță Dumitru PSD NU
165. Chiriac Viorel PSD NU
166. Chichirău Cosette-Paula USR DA
167. Cherecheș Viorica PNL NU
168. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
169. Călin Ion PSD NU
170. Căciulă Aurel PSD NU
171. Calista Mara-Daniela PNL NU
172. Burciu Cristina PSD NU
173. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
174. Bulai Iulian USR DA
175. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
176. Buican Cristian PNL NU
177. Budăi Marius-Constantin PSD NU
178. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
179. Bran Ioana PSD NU
180. Botez Mihai-Cătălin USR DA
181. Borza Remus-Adrian ALDE NU
182. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
183. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
184. Bodea Marius PNL NU
185. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
186. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
187. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
188. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
189. Bica Dănuț PNL NU
190. Benga Tudor - Vlad USR DA
191. Bende Sándor UDMR NU
192. Bălănescu Alexandru PSD NU
193. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
194. Barna Ilie Dan USR DA
195. Balint Liviu-Ioan PMP NU
196. Balan Ioan PNL NU
197. Badea Leonardo PSD NU
198. Avram Constantin ALDE NU
199. Ardelean Ben-Oni PNL NU
200. Andronache Gabriel PNL DA
201. Anastase Roberta Alma PNL NU
202. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
203. Achiței Vasile-Cristian PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 4:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro