Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.02.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 21 februarie 2017, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Forma initiala
PL 137/2017 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 13/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 286/2009 privind Codul penal și a Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:189 77 52 19 11 7 11 12
- voturi pentru (DA):164 75 52 4 3 7 11 12
- voturi împotrivă (NU):15 1 - 13 1 - - -
- abțineri:7 - - - 7 - - -
- nu au votat:3 1 - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Intotero Natalia-Elena PSD -
2. Prună Cristina-Mădălina USR -
3. Rădulescu Dan-Răzvan USR -
1. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
2. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
3. Csoma Botond UDMR Abținere
4. Korodi Attila UDMR Abținere
5. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
6. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
7. Szabó Ödön UDMR Abținere
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Badea Leonardo PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Banias Mircea Marius ALDE DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
22. Borza Remus-Adrian ALDE DA
23. Bran Ioana PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calista Mara-Daniela PNL DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Viorica PNL DA
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Chiriță Dumitru PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciuhodaru Tudor PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristache Cătălin PMP DA
45. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
47. Culeafă Mihai PNL DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dîrzu Ioan PSD DA
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
57. Furic Iarco Minoritati DA
58. Furtună Mirela PSD DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
62. Gheorghiu Bogdan PNL DA
63. Giugea Nicolae PNL DA
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
65. Gudu Vasile PNL DA
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
67. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
68. Iacomi Iulian PSD DA
69. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
70. Ion Stelian-Cristian USR DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
74. Longher Victoria Minoritati DA
75. Lovin Dumitru ALDE DA
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
78. Manole Petre-Florin PSD DA
79. Mareș Mara PNL DA
80. Marica Petru-Sorin PSD DA
81. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
82. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
83. Mihalescul Dumitru PNL DA
84. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
85. Mînzatu Roxana PSD DA
86. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
87. Movilă Petru PMP DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Mușoiu Ștefan PSD DA
90. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
92. Neagu Nicolae PNL DA
93. Nicoară Romeo Florin PNL DA
94. Nicolae Andrei PSD DA
95. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
96. Niță Mihai ALDE DA
97. Niță Nicu PSD DA
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Olar Corneliu PNL DA
100. Olteanu Daniel PNL DA
101. Oprea Dumitru PNL DA
102. Pambuccian Varujan Minoritati DA
103. Paraschiv Rodica PSD DA
104. Pașcan Emil-Marius PMP DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
107. Plumb Rovana PSD DA
108. Pop Andrei PSD DA
109. Popa Florin PSD DA
110. Popa Mihai Valentin PSD DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
112. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
113. Preda Cezar-Florin PNL DA
114. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
115. Radu Anișoara PSD DA
116. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
117. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
118. Rădulescu Alexandru PSD DA
119. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
120. Roman Florin-Claudiu PNL DA
121. Romanescu Cristinel PNL DA
122. Roșca Lucreția PSD DA
123. Rotaru Alexandru PSD DA
124. Sefer Cristian-George PMP DA
125. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
126. Simion Lucian-Eduard PSD DA
127. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
128. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
129. Stancu Florinel PSD DA
130. Stănescu Alexandru PSD DA
131. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
132. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
133. Suciu Matei PSD DA
134. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
135. Șarapatin Elvira PSD DA
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
137. Șimon Gheorghe PSD DA
138. Șovăială Constantin PNL DA
139. Ștefan Ion PNL DA
140. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
141. Tabugan Ion PMP DA
142. Todor Adrian PSD DA
143. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
144. Tomac Eugen PMP DA
145. Tudose Mihai PSD DA
146. Turcan Raluca PNL DA
147. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
148. Tușa Adriana Diana PSD DA
149. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
150. Varga Glad-Aurel PNL DA
151. Varga Vasile PNL DA
152. Vasile Daniel Minoritati DA
153. Văcaru Alin Vasile PSD DA
154. Velcea Nicolae PSD DA
155. Vexler Silviu Minoritati DA
156. Vișan George-Gabriel PSD DA
157. Vîlceanu Dan PNL DA
158. Vîrză Mihăiță PSD DA
159. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
160. Vlase Petru Gabriel PSD DA
161. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
162. Zainea Cornel USR DA
163. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Benga Tudor - Vlad USR NU
2. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR NU
3. Chichirău Cosette-Paula USR NU
4. Cosma Lavinia-Corina USR NU
5. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
6. Drulă Cătălin USR NU
7. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
8. Erdei Dolóczki István UDMR NU
9. Lupescu Dumitru USR NU
10. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
11. Pop Tudor Rareș USR NU
12. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
13. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
14. Solomon Adrian PSD NU
15. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 7:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro