Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 12:09

Subiect vot: Sistarea dezbaterilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:109 51 26 17 6 2 3 4
- voturi pentru (DA):93 51 25 3 6 2 3 3
- voturi împotrivă (NU):15 - 1 14 - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Babuș Radu PSD DA
6. Badea Leonardo PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bichineț Corneliu PMP DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bontea Vlad PSD DA
15. Botez Mihai-Cătălin USR NU
16. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
17. Bran Ioana PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Bulai Iulian USR DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Chichirău Cosette-Paula USR DA
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Chiriță Dumitru PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
33. Cupșa Ioan PNL DA
34. Dehelean Silviu USR NU
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
37. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
38. Drulă Cătălin USR NU
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR DA
42. Fădor Angelica PNL DA
43. Florea Oana-Consuela PSD DA
44. Floroiu Ionel PSD DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
46. Gavrilă Camelia PSD DA
47. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Gheorghe Tinel PNL DA
50. Gheorghiu Bogdan PNL DA
51. Ghilea Găvrilă PNL DA
52. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
53. Gudu Vasile PNL DA
54. Halici Nicușor PSD DA
55. Ion Stelian-Cristian USR NU
56. Itu Cornel PSD DA
57. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
58. Korodi Attila UDMR DA
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
61. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
62. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
63. Mihalescul Dumitru PNL DA
64. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
65. Munteanu Ioan PSD DA
66. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
67. Neagu Nicolae PNL DA
68. Neață Eugen PSD DA
69. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
70. Niță Nicu PSD DA
71. Olar Corneliu PNL DA
72. Olteanu Daniel PNL DA
73. Oprea Dumitru PNL NU
74. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
75. Pașcan Emil-Marius PMP DA
76. Petric Octavian PSD DA
77. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
78. Pop Andrei PSD DA
79. Pop Georgian PSD DA
80. Pop Tudor Rareș USR NU
81. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
82. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
83. Radu Anișoara PSD DA
84. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
85. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
86. Rădulescu Alexandru PSD DA
87. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
88. Răduț Violeta PSD DA
89. Roman Florin-Claudiu PNL DA
90. Roman Ioan Sorin PSD DA
91. Roșca Lucreția PSD DA
92. Rotaru Alexandru PSD DA
93. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
94. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
95. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
96. Simion Lucian-Eduard PSD DA
97. Simonis Alfred - Robert PSD DA
98. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
99. Stancu Florinel PSD DA
100. Terea Ioan PSD DA
101. Todor Adrian PSD DA
102. Tudor Beatrice PSD DA
103. Vexler Silviu Minoritati DA
104. Vișan George-Gabriel PSD DA
105. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
106. Vlase Petru Gabriel PSD DA
107. Vosganian Varujan ALDE DA
108. Zainea Cornel USR NU
109. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 13:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro