Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 10:31 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 10:31

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 97/2016 privind declararea zilei de 28 iunie "Ziua Ziaristului Român"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:132 63 28 11 10 7 5 8
- voturi pentru (DA):128 61 26 11 10 7 5 8
- voturi împotrivă (NU):4 2 2 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
11. Bodea Marius PNL DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Bontea Vlad PSD DA
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Buican Cristian PNL DA
17. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Cherecheș Viorica PNL DA
22. Chichirău Cosette-Paula USR DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Chiriță Dumitru PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Cobuz Maricela PSD DA
28. Cocoș Vasile PSD DA
29. Codreanu Constantin PMP DA
30. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
31. Csoma Botond UDMR DA
32. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
33. Culeafă Mihai PNL DA
34. Cupă Ion ALDE DA
35. Dinu Cristina-Elena PSD DA
36. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
37. Drulă Cătălin USR DA
38. Dunava Costel Neculai PSD DA
39. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Fădor Angelica PNL DA
42. Floroiu Ionel PSD DA
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Gheorghe Tinel PNL NU
45. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
46. Ghilea Găvrilă PNL DA
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
48. Gudu Vasile PNL DA
49. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Huncă Mihaela PSD DA
52. Iacomi Iulian PSD DA
53. Iancu Marius-Ionel PSD DA
54. Intotero Natalia-Elena PSD DA
55. Ion Stelian-Cristian USR DA
56. Ioniță Antoneta PNL DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
59. Korodi Attila UDMR DA
60. Lazăr Sorin PSD DA
61. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
62. Longher Victoria Minoritati DA
63. Lovin Dumitru ALDE DA
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Macovei Silviu Nicu PSD DA
66. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
67. Marica Petru-Sorin PSD DA
68. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
69. Mihalescul Dumitru PNL DA
70. Mînzatu Roxana PSD DA
71. Mohaci Mihai PSD DA
72. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
73. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Mușoiu Ștefan PSD DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
77. Neagu Nicolae PNL DA
78. Neață Eugen PSD DA
79. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
80. Nicolae Andrei PSD NU
81. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
82. Niță Mihai ALDE DA
83. Olar Corneliu PNL DA
84. Olteanu Daniel PNL DA
85. Oprea Dumitru PNL DA
86. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Pambuccian Varujan Minoritati DA
89. Paraschiv Rodica PSD DA
90. Pașcan Emil-Marius PMP DA
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
93. Pop Andrei PSD DA
94. Pop Georgian PSD DA
95. Presură Alexandra PSD DA
96. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
97. Rădulescu Alexandru PSD DA
98. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
99. Roman Florin-Claudiu PNL NU
100. Romanescu Cristinel PNL DA
101. Roșca Lucreția PSD DA
102. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
103. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
104. Seres Dénes UDMR DA
105. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
108. Stancu Florinel PSD DA
109. Stănescu Alexandru PSD DA
110. Suciu Matei PSD DA
111. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
112. Șimon Gheorghe PSD DA
113. Șova Lucian PSD DA
114. Șovăială Constantin PNL DA
115. Ștefan Corneliu PSD DA
116. Tabugan Ion PMP DA
117. Terea Ioan PSD DA
118. Todor Adrian PSD DA
119. Tudor Beatrice PSD DA
120. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
121. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
122. Varga Vasile PNL DA
123. Văcaru Alin Vasile PSD DA
124. Vexler Silviu Minoritati DA
125. Vișan George-Gabriel PSD DA
126. Vîrză Mihăiță PSD DA
127. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
128. Vlase Petru Gabriel PSD DA
129. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
130. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
131. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 23:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro