Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 13:09 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 13:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 467/2014 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 46/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:266 129 60 22 15 16 11 13
- voturi pentru (DA):245 129 58 3 15 16 11 13
- voturi împotrivă (NU):19 - - 19 - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dan Nicușor Daniel USR NU
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Durbacă Eugen ALDE DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Goga Octavian PMP DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iacomi Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR NU
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Movilă Petru PMP DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neagu Nicolae PNL DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Andrei PSD DA
160. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Olteanu Daniel PNL DA
166. Oprea Dumitru PNL DA
167. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian PSD DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
179. Pop Andrei PSD DA
180. Pop Georgian PSD DA
181. Pop Tudor Rareș USR NU
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR NU
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL DA
231. Șotcan Theodora PSD DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Șovăială Constantin PNL DA
234. Ștefan Corneliu PSD DA
235. Ștefan Ion PNL DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
237. Tabugan Ion PMP DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Tripa Florin-Dan PSD DA
243. Trușcă Constantin PSD DA
244. Tudor Beatrice PSD DA
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
248. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
249. Varga Vasile PNL DA
250. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
251. Vasilică Radu Costin PSD DA
252. Văcaru Alin Vasile PSD DA
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vîlceanu Dan PNL DA
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Vosganian Varujan ALDE DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zainea Cornel USR NU
265. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 21:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro