Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 229/2016 pentru modificarea și completarea Legii vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:272 130 61 23 17 15 12 14
- voturi pentru (DA):260 130 59 23 17 15 2 14
- voturi împotrivă (NU):9 - - - - - 9 -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP NU
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP NU
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dan Nicușor Daniel USR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Goga Octavian PMP DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iacomi Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL -
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL -
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Movilă Petru PMP NU
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neagu Nicolae PNL DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olar Corneliu PNL DA
167. Olteanu Daniel PNL DA
168. Oprea Dumitru PNL DA
169. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Palăr Ionel PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP NU
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
181. Pop Andrei PSD DA
182. Pop Georgian PSD DA
183. Pop Tudor Rareș USR DA
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Preda Cezar-Florin PNL DA
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Romanescu Cristinel PNL DA
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
208. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
209. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
210. Sefer Cristian-George PMP NU
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion Lucian-Eduard PSD DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Spânu Ion PSD DA
220. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Suciu Matei PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL DA
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tabugan Ion PMP NU
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Terea Ioan PSD DA
245. Todor Adrian PSD DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP NU
248. Tripa Florin-Dan PSD DA
249. Trușcă Constantin PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Glad-Aurel PNL DA
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile PSD DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vîlceanu Dan PNL DA
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vosganian Varujan ALDE DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR DA
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 18:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro