Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 13:19 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 13:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 245/2016 pentru modificarea Legii vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:276 133 62 23 18 15 11 14
- voturi pentru (DA):274 132 61 23 18 15 11 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Durbacă Eugen ALDE DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Goga Octavian PMP DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iacomi Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL -
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Movilă Petru PMP DA
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL DA
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL DA
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL DA
169. Olteanu Daniel PNL DA
170. Oprea Dumitru PNL DA
171. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pașcan Emil-Marius PMP DA
178. Pau Radu - Adrian PSD DA
179. Petrea Gabriel PSD DA
180. Petric Octavian PSD DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
183. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
184. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR DA
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PSD DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
192. Preda Cezar-Florin PNL DA
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
204. Răduț Violeta PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL DA
207. Romanescu Cristinel PNL DA
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
211. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
212. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PMP DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Spânu Ion PSD DA
222. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Matei PSD Abținere
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL DA
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tabugan Ion PMP DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Toma Ilie PSD DA
250. Tomac Eugen PMP DA
251. Tripa Florin-Dan PSD DA
252. Trușcă Constantin PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Glad-Aurel PNL DA
258. Varga Vasile PNL DA
259. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
260. Vasilică Radu Costin PSD DA
261. Vass Levente UDMR DA
262. Văcaru Alin Vasile PSD DA
263. Velcea Nicolae PSD DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vișan George-Gabriel PSD DA
266. Vîlceanu Dan PNL DA
267. Vîrză Mihăiță PSD DA
268. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vosganian Varujan ALDE DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zainea Cornel USR DA
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 16:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro