Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 13:16 Versiunea pentru printare
Marți, 28 martie 2017, ora 13:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 572/2015 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:278 133 56 25 19 16 15 14
- voturi pentru (DA):275 133 54 25 18 16 15 14
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vosganian Varujan ALDE DA
6. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
7. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
8. Vlase Petru Gabriel PSD DA
9. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
10. Vîrză Mihăiță PSD DA
11. Vîlceanu Dan PNL DA
12. Vișan George-Gabriel PSD DA
13. Vexler Silviu Minoritati DA
14. Velcea Nicolae PSD DA
15. Văcaru Alin Vasile PSD DA
16. Vass Levente UDMR DA
17. Vasilică Radu Costin PSD DA
18. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
19. Vasile Daniel Minoritati DA
20. Varga Vasile PNL DA
21. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
22. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
23. Tușa Adriana Diana PSD DA
24. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
25. Turcan Raluca PNL DA
26. Tudose Mihai PSD DA
27. Tudor Beatrice PSD DA
28. Trușcă Constantin PSD DA
29. Tripa Florin-Dan PSD DA
30. Tomac Eugen PMP DA
31. Toma Ilie PSD DA
32. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
33. Todor Adrian PSD DA
34. Terea Ioan PSD DA
35. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
36. Tabugan Ion PMP DA
37. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
38. Ștefan Viorel PSD DA
39. Ștefan Corneliu PSD DA
40. Șovăială Constantin PNL DA
41. Șova Lucian PSD DA
42. Șotcan Theodora PSD DA
43. Șișcu George PNL DA
44. Șimon Gheorghe PSD DA
45. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
46. Șarapatin Elvira PSD DA
47. Szabó Ödön UDMR DA
48. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
49. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
50. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
51. Stănescu Alexandru PSD DA
52. Stativă Irinel Ioan PSD DA
53. Stancu Florinel PSD DA
54. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
55. Spânu Ion PSD DA
56. Solomon Adrian PSD DA
57. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
58. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
59. Simonis Alfred - Robert PSD DA
60. Simionca Ionuț PMP DA
61. Simion Lucian-Eduard PSD DA
62. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
63. Seres Dénes UDMR DA
64. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
65. Sefer Cristian-George PMP DA
66. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
67. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
68. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
69. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
70. Rotaru Alexandru PSD DA
71. Roșca Lucreția PSD DA
72. Romanescu Cristinel PNL DA
73. Roman Ioan Sorin PSD DA
74. Roman Florin-Claudiu PNL DA
75. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
76. Răduț Violeta PSD DA
77. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
78. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
79. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
80. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
81. Radu Anișoara PSD DA
82. Prună Cristina-Mădălina USR DA
83. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
84. Presură Alexandra PSD DA
85. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
86. Preda Cezar-Florin PNL -
87. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
88. Popescu Pavel PNL DA
89. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Popa Mihai Valentin PSD DA
92. Popa Florin PSD DA
93. Pop Tudor Rareș USR DA
94. Pop Georgian PSD DA
95. Pop Andrei PSD DA
96. Ponta Victor-Viorel PSD DA
97. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
98. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
100. Petric Octavian PSD DA
101. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
102. Petrea Gabriel PSD DA
103. Păle Dănuț PSD DA
104. Pau Radu - Adrian PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Oteșanu Daniela PSD DA
109. Oros Nechita-Adrian PNL DA
110. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
111. Oprea Dumitru PNL DA
112. Olteanu Daniel PNL DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nicoară Romeo Florin PNL DA
121. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
122. Neață Eugen PSD DA
123. Neagu Nicolae PNL DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Mușoiu Ștefan PSD DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Movilă Petru PMP DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Mohaci Mihai PSD DA
132. Mocanu Adrian PMP DA
133. Mînzatu Roxana PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Lupașcu Costel PSD DA
144. Lungu Tudorița PNL DA
145. Lovin Dumitru ALDE DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Lazăr Sorin PSD DA
148. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Jivan Luminița-Maria PSD DA
151. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Iordache Florin PSD DA
154. Ioniță Antoneta PNL DA
155. Ionescu George PNL DA
156. Ion Stelian-Cristian USR DA
157. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
158. Iftimie Neculai PSD DA
159. Ibram Iusein Minoritati DA
160. Iancu Marius-Ionel PSD DA
161. Iancu Iulian PSD DA
162. Iacomi Iulian PSD DA
163. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
164. Huncă Mihaela PSD DA
165. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
166. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
167. Halici Nicușor PSD DA
168. Gudu Vasile PNL NU
169. Goga Octavian PMP DA
170. Giugea Nicolae PNL DA
171. Ghilea Găvrilă PNL DA
172. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
173. Gheorghiu Bogdan PNL DA
174. Gheorghe Tinel PNL DA
175. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
176. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
177. Georgescu Nicolae PSD DA
178. Găină Mihăiță PSD DA
179. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
180. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
181. Gavrilă Camelia PSD DA
182. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
183. Furtună Mirela PSD DA
184. Furic Iarco Minoritati DA
185. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
186. Floroiu Ionel PSD DA
187. Florea Oana-Consuela PSD DA
188. Florea Damian ALDE DA
189. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
190. Fădor Angelica PNL DA
191. Farago Petru UDMR DA
192. Erdei Dolóczki István UDMR DA
193. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
194. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
195. Drulă Cătălin USR DA
196. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
197. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
198. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
199. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
200. Dehelean Silviu USR DA
201. Dan Nicușor Daniel USR DA
202. Cupșa Ioan PNL DA
203. Cupă Ion ALDE DA
204. Culeafă Mihai PNL DA
205. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
206. Csoma Botond UDMR DA
207. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
208. Csép Éva-Andrea UDMR DA
209. Cristache Cătălin PMP DA
210. Cosma Lavinia-Corina USR DA
211. Cosma Andreea PSD DA
212. Constantin Daniel ALDE DA
213. Cocoș Vasile PSD DA
214. Cobuz Maricela PSD DA
215. Cîtea Vasile PSD DA
216. Ciuhodaru Tudor PSD DA
217. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
218. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
219. Ciocan Dan PSD DA
220. Chiriță Dumitru PSD DA
221. Chiriac Viorel PSD DA
222. Chichirău Cosette-Paula USR DA
223. Cherecheș Viorica PNL DA
224. Cherecheș Florica PNL DA
225. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
226. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
227. Călin Ion PSD DA
228. Căciulă Aurel PSD DA
229. Calotă Florică Ică ALDE DA
230. Calista Mara-Daniela PNL DA
231. Burciu Cristina PSD DA
232. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
233. Bulai Iulian USR DA
234. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
235. Buican Cristian PNL DA
236. Budăi Marius-Constantin PSD DA
237. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
238. Bran Ioana PSD DA
239. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
240. Botez Mihai-Cătălin USR DA
241. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
242. Borza Remus-Adrian ALDE DA
243. Bontea Vlad PSD DA
244. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
245. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
246. Bodea Marius PNL DA
247. Bode Lucian Nicolae PNL DA
248. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
249. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
250. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
251. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
252. Birchall Ana PSD DA
253. Bichineț Corneliu PMP DA
254. Bica Dănuț PNL DA
255. Benkő Erika UDMR DA
256. Benedek Zacharie UDMR DA
257. Bende Sándor UDMR NU
258. Bejinariu Eugen PSD DA
259. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
260. Bălănescu Alexandru PSD DA
261. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
262. Barna Ilie Dan USR DA
263. Banias Mircea Marius ALDE DA
264. Balint Liviu-Ioan PMP DA
265. Balan Ioan PNL DA
266. Badea Leonardo PSD DA
267. Babuș Radu PSD DA
268. Axinte Vasile PSD DA
269. Ardelean Ben-Oni PNL DA
270. Apjok Norbert UDMR DA
271. Anton Anton ALDE DA
272. Antal István-János UDMR DA
273. Andronache Gabriel PNL DA
274. Anastase Roberta Alma PNL DA
275. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
276. Alexe Costel PNL DA
277. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
278. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 19:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro