Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 13:16 Versiunea pentru printare
Marți, 28 martie 2017, ora 13:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 572/2015 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:278 133 56 25 19 16 15 14
- voturi pentru (DA):275 133 54 25 18 16 15 14
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axinte Vasile PSD DA
2. Babuș Radu PSD DA
3. Badea Leonardo PSD DA
4. Bălănescu Alexandru PSD DA
5. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Birchall Ana PSD DA
8. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
9. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
10. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Bontea Vlad PSD DA
13. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
14. Bran Ioana PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
22. Chiriac Viorel PSD DA
23. Chiriță Dumitru PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cosma Andreea PSD DA
32. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
33. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
34. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
35. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
36. Florea Oana-Consuela PSD DA
37. Floroiu Ionel PSD DA
38. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
39. Furtună Mirela PSD DA
40. Gavrilă Camelia PSD DA
41. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
42. Găină Mihăiță PSD DA
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Halici Nicușor PSD DA
45. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
46. Huncă Mihaela PSD DA
47. Iacomi Iulian PSD DA
48. Iancu Iulian PSD DA
49. Iancu Marius-Ionel PSD DA
50. Iftimie Neculai PSD DA
51. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
52. Iordache Florin PSD DA
53. Itu Cornel PSD DA
54. Jivan Luminița-Maria PSD DA
55. Lazăr Sorin PSD DA
56. Lupașcu Costel PSD DA
57. Macovei Silviu Nicu PSD DA
58. Marica Petru-Sorin PSD DA
59. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
60. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
61. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
62. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
63. Mînzatu Roxana PSD DA
64. Mohaci Mihai PSD DA
65. Munteanu Ioan PSD DA
66. Mușoiu Ștefan PSD DA
67. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
68. Neață Eugen PSD DA
69. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
70. Nicolae Andrei PSD DA
71. Nicolicea Eugen PSD DA
72. Nistor Laurențiu PSD DA
73. Niță Nicu PSD DA
74. Nosa Iuliu PSD DA
75. Oteșanu Daniela PSD DA
76. Pană Adriana-Doina PSD DA
77. Pau Radu - Adrian PSD DA
78. Păle Dănuț PSD DA
79. Petrea Gabriel PSD DA
80. Petric Octavian PSD DA
81. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
82. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
83. Ponta Victor-Viorel PSD DA
84. Pop Andrei PSD DA
85. Pop Georgian PSD DA
86. Popa Florin PSD DA
87. Popa Mihai Valentin PSD DA
88. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
89. Presură Alexandra PSD DA
90. Radu Anișoara PSD DA
91. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
92. Răduț Violeta PSD DA
93. Roman Ioan Sorin PSD DA
94. Roșca Lucreția PSD DA
95. Rotaru Alexandru PSD DA
96. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
97. Simion Lucian-Eduard PSD DA
98. Simonis Alfred - Robert PSD DA
99. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
100. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
101. Solomon Adrian PSD DA
102. Spânu Ion PSD DA
103. Stancu Florinel PSD DA
104. Stativă Irinel Ioan PSD DA
105. Stănescu Alexandru PSD DA
106. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
107. Șarapatin Elvira PSD DA
108. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
109. Șimon Gheorghe PSD DA
110. Șotcan Theodora PSD DA
111. Șova Lucian PSD DA
112. Ștefan Corneliu PSD DA
113. Ștefan Viorel PSD DA
114. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
115. Terea Ioan PSD DA
116. Todor Adrian PSD DA
117. Toma Ilie PSD DA
118. Tripa Florin-Dan PSD DA
119. Trușcă Constantin PSD DA
120. Tudor Beatrice PSD DA
121. Tudose Mihai PSD DA
122. Tușa Adriana Diana PSD DA
123. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
124. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
125. Vasilică Radu Costin PSD DA
126. Văcaru Alin Vasile PSD DA
127. Velcea Nicolae PSD DA
128. Vișan George-Gabriel PSD DA
129. Vîrză Mihăiță PSD DA
130. Vlase Petru Gabriel PSD DA
131. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
132. Weber Mihai PSD DA
133. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bode Lucian Nicolae PNL DA
9. Bodea Marius PNL DA
10. Buican Cristian PNL DA
11. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
12. Calista Mara-Daniela PNL DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Cherecheș Viorica PNL DA
15. Culeafă Mihai PNL DA
16. Cupșa Ioan PNL DA
17. Fădor Angelica PNL DA
18. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
19. Gheorghe Tinel PNL DA
20. Gheorghiu Bogdan PNL DA
21. Ghilea Găvrilă PNL DA
22. Giugea Nicolae PNL DA
23. Gudu Vasile PNL NU
24. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
25. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
26. Ionescu George PNL DA
27. Ioniță Antoneta PNL DA
28. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
29. Lungu Tudorița PNL DA
30. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
31. Neagu Nicolae PNL DA
32. Nicoară Romeo Florin PNL DA
33. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
34. Olteanu Daniel PNL DA
35. Oprea Dumitru PNL DA
36. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
37. Oros Nechita-Adrian PNL DA
38. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
39. Popescu Pavel PNL DA
40. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
41. Preda Cezar-Florin PNL -
42. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
43. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
44. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
45. Roman Florin-Claudiu PNL DA
46. Romanescu Cristinel PNL DA
47. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
48. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
49. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
50. Șișcu George PNL DA
51. Șovăială Constantin PNL DA
52. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
53. Turcan Raluca PNL DA
54. Varga Vasile PNL DA
55. Vîlceanu Dan PNL DA
56. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Bulai Iulian USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR DA
6. Cosma Lavinia-Corina USR DA
7. Dan Nicușor Daniel USR DA
8. Dehelean Silviu USR DA
9. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
10. Drulă Cătălin USR DA
11. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
12. Ion Stelian-Cristian USR DA
13. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
14. Lupescu Dumitru USR DA
15. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
16. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
17. Pop Tudor Rareș USR DA
18. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
19. Prună Cristina-Mădălina USR DA
20. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
21. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
22. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
23. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
24. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
25. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR NU
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Benkő Erika UDMR DA
7. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Csoma Botond UDMR DA
10. Erdei Dolóczki István UDMR DA
11. Farago Petru UDMR DA
12. Korodi Attila UDMR DA
13. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
14. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
15. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
16. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
17. Seres Dénes UDMR DA
18. Szabó Ödön UDMR DA
19. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Banias Mircea Marius ALDE DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
4. Borza Remus-Adrian ALDE DA
5. Calotă Florică Ică ALDE DA
6. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
7. Constantin Daniel ALDE DA
8. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
9. Cupă Ion ALDE DA
10. Florea Damian ALDE DA
11. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
12. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
13. Lovin Dumitru ALDE DA
14. Niță Mihai ALDE DA
15. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
16. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP DA
2. Bichineț Corneliu PMP DA
3. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
4. Cristache Cătălin PMP DA
5. Goga Octavian PMP DA
6. Mocanu Adrian PMP DA
7. Movilă Petru PMP DA
8. Pașcan Emil-Marius PMP DA
9. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
10. Sefer Cristian-George PMP DA
11. Simionca Ionuț PMP DA
12. Tabugan Ion PMP DA
13. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
14. Tomac Eugen PMP DA
15. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
6. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Pambuccian Varujan Minoritati DA
9. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
10. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
11. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
12. Vasile Daniel Minoritati DA
13. Vexler Silviu Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 0:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro