Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.03.2017 > 13:16
Marți, 28 martie 2017, ora 13:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 572/2015 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:278 133 56 25 19 16 15 14
- voturi pentru (DA):275 133 54 25 18 16 15 14
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian ALDE DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PSD DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Cherecheș Viorica PNL DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Chiriță Dumitru PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cosma Lavinia-Corina USR DA
70. Cristache Cătălin PMP DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Culeafă Mihai PNL DA
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dan Nicușor Daniel USR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Goga Octavian PMP DA
111. Gudu Vasile PNL NU
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iacomi Iulian PSD DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lungu Tudorița PNL DA
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocanu Adrian PMP DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Movilă Petru PMP DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neagu Nicolae PNL DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olteanu Daniel PNL DA
168. Oprea Dumitru PNL DA
169. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
170. Oros Nechita-Adrian PNL DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius PMP DA
175. Pau Radu - Adrian PSD DA
176. Păle Dănuț PSD DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Petric Octavian PSD DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Ponta Victor-Viorel PSD DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Pavel PNL DA
192. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
193. Preda Cezar-Florin PNL -
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
205. Roman Florin-Claudiu PNL DA
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Romanescu Cristinel PNL DA
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
211. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PMP DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simionca Ionuț PMP DA
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Spânu Ion PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Șovăială Constantin PNL DA
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tabugan Ion PMP DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Tomac Eugen PMP DA
250. Tripa Florin-Dan PSD DA
251. Trușcă Constantin PSD DA
252. Tudor Beatrice PSD DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vasile Daniel Minoritati DA
261. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Vass Levente UDMR DA
264. Văcaru Alin Vasile PSD DA
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vișan George-Gabriel PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL DA
269. Vîrză Mihăiță PSD DA
270. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vosganian Varujan ALDE DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA