Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 353/2016 pentru modificarea art.465, alin.2 din Legea nr.227/2015 privind Codul Fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:242 124 42 23 16 12 12 13
- voturi pentru (DA):242 124 42 23 16 12 12 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Bălănescu Alexandru PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
7. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
8. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
9. Bran Ioana PSD DA
10. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
11. Budăi Marius-Constantin PSD DA
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Burciu Cristina PSD DA
14. Călin Ion PSD DA
15. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
16. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
17. Chiriac Viorel PSD DA
18. Chiriță Dumitru PSD DA
19. Ciocan Dan PSD DA
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
21. Ciuhodaru Tudor PSD DA
22. Cîtea Vasile PSD DA
23. Cocoș Vasile PSD DA
24. Cosma Andreea PSD DA
25. Dinu Cristina-Elena PSD DA
26. Dîrzu Ioan PSD DA
27. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
28. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
29. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
30. Dunava Costel Neculai PSD DA
31. Florea Oana-Consuela PSD DA
32. Floroiu Ionel PSD DA
33. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
34. Furtună Mirela PSD DA
35. Gavrilă Camelia PSD DA
36. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
37. Găină Mihăiță PSD DA
38. Georgescu Nicolae PSD DA
39. Halici Nicușor PSD DA
40. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
41. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
42. Huncă Mihaela PSD DA
43. Iacomi Iulian PSD DA
44. Iancu Iulian PSD DA
45. Iftimie Neculai PSD DA
46. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
47. Intotero Natalia-Elena PSD DA
48. Iordache Florin PSD DA
49. Itu Cornel PSD DA
50. Jivan Luminița-Maria PSD DA
51. Lazăr Sorin PSD DA
52. Lupașcu Costel PSD DA
53. Macovei Silviu Nicu PSD DA
54. Manole Petre-Florin PSD DA
55. Marica Petru-Sorin PSD DA
56. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
57. Mînzatu Roxana PSD DA
58. Mocioalcă Ion PSD DA
59. Mohaci Mihai PSD DA
60. Munteanu Ioan PSD DA
61. Mușoiu Ștefan PSD DA
62. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
63. Neață Eugen PSD DA
64. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
65. Nicolae Andrei PSD DA
66. Nicolicea Eugen PSD DA
67. Nistor Laurențiu PSD DA
68. Niță Nicu PSD DA
69. Nosa Iuliu PSD DA
70. Oteșanu Daniela PSD DA
71. Pană Adriana-Doina PSD DA
72. Paraschiv Rodica PSD DA
73. Pau Radu - Adrian PSD DA
74. Păle Dănuț PSD DA
75. Petrea Gabriel PSD DA
76. Petric Octavian PSD DA
77. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
78. Pop Andrei PSD DA
79. Pop Georgian PSD DA
80. Popa Florin PSD DA
81. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
82. Presură Alexandra PSD DA
83. Radu Anișoara PSD DA
84. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
85. Rădulescu Alexandru PSD DA
86. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
87. Răduț Violeta PSD DA
88. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
89. Simion Lucian-Eduard PSD DA
90. Simonis Alfred - Robert PSD DA
91. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
92. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
93. Solomon Adrian PSD DA
94. Spânu Ion PSD DA
95. Stancu Florinel PSD DA
96. Stativă Irinel Ioan PSD DA
97. Stănescu Alexandru PSD DA
98. Suciu Matei PSD DA
99. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
100. Șarapatin Elvira PSD DA
101. Șimon Gheorghe PSD DA
102. Șotcan Theodora PSD DA
103. Șova Lucian PSD DA
104. Ștefan Corneliu PSD DA
105. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
106. Terea Ioan PSD DA
107. Tîlvăr Angel PSD DA
108. Todor Adrian PSD DA
109. Toma Ilie PSD DA
110. Tripa Florin-Dan PSD DA
111. Trușcă Constantin PSD DA
112. Tudor Beatrice PSD DA
113. Tudose Mihai PSD DA
114. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
115. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
116. Vasilică Radu Costin PSD DA
117. Văcaru Alin Vasile PSD DA
118. Velcea Nicolae PSD DA
119. Vișan George-Gabriel PSD DA
120. Vîrză Mihăiță PSD DA
121. Vlase Petru Gabriel PSD DA
122. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
123. Weber Mihai PSD DA
124. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Andronache Gabriel PNL DA
2. Ardelean Ben-Oni PNL DA
3. Bica Dănuț PNL DA
4. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
5. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
6. Calista Mara-Daniela PNL DA
7. Cherecheș Viorica PNL DA
8. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
9. Culeafă Mihai PNL DA
10. Cupșa Ioan PNL DA
11. Dobre Victor Paul PNL DA
12. Fădor Angelica PNL DA
13. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
14. Gheorghe Tinel PNL DA
15. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
16. Ioniță Antoneta PNL DA
17. Mareș Mara PNL DA
18. Mihalescul Dumitru PNL DA
19. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
20. Neagu Nicolae PNL DA
21. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
22. Olar Corneliu PNL DA
23. Olteanu Daniel PNL DA
24. Oprea Dumitru PNL DA
25. Oros Nechita-Adrian PNL DA
26. Popescu Pavel PNL DA
27. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
28. Preda Cezar-Florin PNL DA
29. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
30. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
31. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
32. Roman Florin-Claudiu PNL DA
33. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
34. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
35. Șișcu George PNL DA
36. Șovăială Constantin PNL DA
37. Ștefan Ion PNL DA
38. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
39. Turcan Raluca PNL DA
40. Varga Glad-Aurel PNL DA
41. Varga Vasile PNL DA
42. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
4. Botez Mihai-Cătălin USR DA
5. Bulai Iulian USR DA
6. Chichirău Cosette-Paula USR DA
7. Dan Nicușor Daniel USR DA
8. Dehelean Silviu USR DA
9. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
10. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
11. Ion Stelian-Cristian USR DA
12. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
13. Lupescu Dumitru USR DA
14. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
15. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
16. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
17. Prună Cristina-Mădălina USR DA
18. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
19. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
20. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
22. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
23. Zainea Cornel USR DA
1. Antal István-János UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR DA
3. Benedek Zacharie UDMR DA
4. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
5. Csép Éva-Andrea UDMR DA
6. Csoma Botond UDMR DA
7. Erdei Dolóczki István UDMR DA
8. Farago Petru UDMR DA
9. Kelemen Hunor UDMR DA
10. Korodi Attila UDMR DA
11. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
12. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
13. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
14. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
15. Seres Dénes UDMR DA
16. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Banias Mircea Marius ALDE DA
4. Calotă Florică Ică ALDE DA
5. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
6. Constantin Daniel ALDE DA
7. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
8. Cupă Ion ALDE DA
9. Florea Damian ALDE DA
10. Lovin Dumitru ALDE DA
11. Niță Mihai ALDE DA
12. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP DA
2. Bichineț Corneliu PMP DA
3. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
4. Codreanu Constantin PMP DA
5. Goga Octavian PMP DA
6. Movilă Petru PMP DA
7. Pașcan Emil-Marius PMP DA
8. Sefer Cristian-George PMP DA
9. Simionca Ionuț PMP DA
10. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
11. Tomac Eugen PMP DA
12. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
2. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
3. Furic Iarco Minoritati DA
4. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Victoria Minoritati DA
9. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
10. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
11. Vasile Daniel Minoritati DA
12. Vexler Silviu Minoritati DA
13. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 6:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro