Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 353/2016 pentru modificarea art.465, alin.2 din Legea nr.227/2015 privind Codul Fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:242 124 42 23 16 12 12 13
- voturi pentru (DA):242 124 42 23 16 12 12 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Constantin Daniel ALDE DA
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Damian ALDE DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Goga Octavian PMP DA
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
95. Iacomi Iulian PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Iftimie Neculai PSD DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Longher Victoria Minoritati DA
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
123. Mihalescul Dumitru PNL DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Movilă Petru PMP DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Mușoiu Ștefan PSD DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neagu Nicolae PNL DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai ALDE DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olar Corneliu PNL DA
145. Olteanu Daniel PNL DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pașcan Emil-Marius PMP DA
152. Pau Radu - Adrian PSD DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petrea Gabriel PSD DA
155. Petric Octavian PSD DA
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
157. Pop Andrei PSD DA
158. Pop Georgian PSD DA
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Pavel PNL DA
163. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
164. Preda Cezar-Florin PNL DA
165. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
178. Roman Florin-Claudiu PNL DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
182. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
183. Sefer Cristian-George PMP DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simionca Ionuț PMP DA
188. Simonis Alfred - Robert PSD DA
189. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
190. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion PSD DA
193. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
194. Stancu Florinel PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru PSD DA
197. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Suciu Matei PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
202. Șarapatin Elvira PSD DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL DA
205. Șotcan Theodora PSD DA
206. Șova Lucian PSD DA
207. Șovăială Constantin PNL DA
208. Ștefan Corneliu PSD DA
209. Ștefan Ion PNL DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Terea Ioan PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Todor Adrian PSD DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Tomac Eugen PMP DA
217. Tripa Florin-Dan PSD DA
218. Trușcă Constantin PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Turcan Raluca PNL DA
222. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Varga Glad-Aurel PNL DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vasilică Radu Costin PSD DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Văcaru Alin Vasile PSD DA
231. Velcea Nicolae PSD DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
239. Weber Mihai PSD DA
240. Zainea Cornel USR DA
241. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 15:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro