Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 514/2016 privind adopția în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:241 125 40 23 17 14 10 12
- voturi pentru (DA):229 125 39 22 17 14 1 11
- voturi împotrivă (NU):10 - 1 - - - 9 -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Bălănescu Alexandru PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
7. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
8. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
9. Bran Ioana PSD DA
10. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
11. Budăi Marius-Constantin PSD DA
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Burciu Cristina PSD DA
14. Căciulă Aurel PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
17. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
18. Chiriac Viorel PSD DA
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Ciocan Dan PSD DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciuhodaru Tudor PSD DA
23. Cîtea Vasile PSD DA
24. Cocoș Vasile PSD DA
25. Cosma Andreea PSD DA
26. Dinu Cristina-Elena PSD DA
27. Dîrzu Ioan PSD DA
28. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
29. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
30. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
31. Dunava Costel Neculai PSD DA
32. Florea Oana-Consuela PSD DA
33. Floroiu Ionel PSD DA
34. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
35. Furtună Mirela PSD DA
36. Gavrilă Camelia PSD DA
37. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
38. Găină Mihăiță PSD DA
39. Georgescu Nicolae PSD DA
40. Halici Nicușor PSD DA
41. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
42. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
43. Huncă Mihaela PSD DA
44. Iacomi Iulian PSD DA
45. Iancu Iulian PSD DA
46. Iftimie Neculai PSD DA
47. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
48. Intotero Natalia-Elena PSD DA
49. Iordache Florin PSD DA
50. Itu Cornel PSD DA
51. Jivan Luminița-Maria PSD DA
52. Lazăr Sorin PSD DA
53. Lupașcu Costel PSD DA
54. Macovei Silviu Nicu PSD DA
55. Manole Petre-Florin PSD DA
56. Marica Petru-Sorin PSD DA
57. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
58. Mînzatu Roxana PSD DA
59. Mocioalcă Ion PSD DA
60. Mohaci Mihai PSD DA
61. Munteanu Ioan PSD DA
62. Mușoiu Ștefan PSD DA
63. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
64. Neață Eugen PSD DA
65. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
66. Nicolae Andrei PSD DA
67. Nicolicea Eugen PSD DA
68. Nistor Laurențiu PSD DA
69. Niță Nicu PSD DA
70. Nosa Iuliu PSD DA
71. Oteșanu Daniela PSD DA
72. Pană Adriana-Doina PSD DA
73. Paraschiv Rodica PSD DA
74. Pau Radu - Adrian PSD DA
75. Păle Dănuț PSD DA
76. Petrea Gabriel PSD DA
77. Petric Octavian PSD DA
78. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
79. Pop Andrei PSD DA
80. Pop Georgian PSD DA
81. Popa Florin PSD DA
82. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
83. Presură Alexandra PSD DA
84. Radu Anișoara PSD DA
85. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
86. Rădulescu Alexandru PSD DA
87. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
88. Răduț Violeta PSD DA
89. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
90. Simion Lucian-Eduard PSD DA
91. Simonis Alfred - Robert PSD DA
92. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
93. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
94. Solomon Adrian PSD DA
95. Spânu Ion PSD DA
96. Stancu Florinel PSD DA
97. Stativă Irinel Ioan PSD DA
98. Stănescu Alexandru PSD DA
99. Suciu Matei PSD DA
100. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
101. Șarapatin Elvira PSD DA
102. Șimon Gheorghe PSD DA
103. Șotcan Theodora PSD DA
104. Șova Lucian PSD DA
105. Ștefan Corneliu PSD DA
106. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
107. Terea Ioan PSD DA
108. Tîlvăr Angel PSD DA
109. Todor Adrian PSD DA
110. Toma Ilie PSD DA
111. Tripa Florin-Dan PSD DA
112. Trușcă Constantin PSD DA
113. Tudor Beatrice PSD DA
114. Tudose Mihai PSD DA
115. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
116. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
117. Vasilică Radu Costin PSD DA
118. Văcaru Alin Vasile PSD DA
119. Velcea Nicolae PSD DA
120. Vișan George-Gabriel PSD DA
121. Vîrză Mihăiță PSD DA
122. Vlase Petru Gabriel PSD DA
123. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
124. Weber Mihai PSD DA
125. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Andronache Gabriel PNL DA
2. Ardelean Ben-Oni PNL DA
3. Bica Dănuț PNL DA
4. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
5. Calista Mara-Daniela PNL DA
6. Cherecheș Viorica PNL DA
7. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
8. Culeafă Mihai PNL DA
9. Cupșa Ioan PNL DA
10. Fădor Angelica PNL DA
11. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
12. Gheorghe Tinel PNL DA
13. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
14. Ioniță Antoneta PNL DA
15. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
16. Mareș Mara PNL DA
17. Mihalescul Dumitru PNL DA
18. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
19. Neagu Nicolae PNL DA
20. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
21. Olar Corneliu PNL DA
22. Oprea Dumitru PNL DA
23. Oros Nechita-Adrian PNL DA
24. Popescu Pavel PNL DA
25. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
26. Preda Cezar-Florin PNL DA
27. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
28. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
29. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
30. Roman Florin-Claudiu PNL DA
31. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
32. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
33. Șișcu George PNL DA
34. Șovăială Constantin PNL DA
35. Ștefan Ion PNL DA
36. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
37. Turcan Raluca PNL DA
38. Varga Glad-Aurel PNL NU
39. Varga Vasile PNL DA
40. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
4. Botez Mihai-Cătălin USR DA
5. Bulai Iulian USR DA
6. Chichirău Cosette-Paula USR DA
7. Dan Nicușor Daniel USR DA
8. Dehelean Silviu USR DA
9. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
10. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
11. Ion Stelian-Cristian USR DA
12. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
13. Lupescu Dumitru USR Abținere
14. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
15. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
16. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
17. Prună Cristina-Mădălina USR DA
18. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
19. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
20. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
21. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
22. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
23. Zainea Cornel USR DA
1. Antal István-János UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR DA
3. Benedek Zacharie UDMR DA
4. Benkő Erika UDMR DA
5. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
6. Csép Éva-Andrea UDMR DA
7. Csoma Botond UDMR DA
8. Erdei Dolóczki István UDMR DA
9. Farago Petru UDMR DA
10. Kelemen Hunor UDMR DA
11. Korodi Attila UDMR DA
12. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
13. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
14. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
15. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Banias Mircea Marius ALDE DA
4. Calotă Florică Ică ALDE DA
5. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
6. Constantin Daniel ALDE DA
7. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
8. Cupă Ion ALDE DA
9. Florea Damian ALDE DA
10. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
11. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
12. Lovin Dumitru ALDE DA
13. Niță Mihai ALDE DA
14. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP DA
2. Bichineț Corneliu PMP NU
3. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
4. Codreanu Constantin PMP NU
5. Movilă Petru PMP NU
6. Sefer Cristian-George PMP NU
7. Simionca Ionuț PMP NU
8. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
9. Tomac Eugen PMP NU
10. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
1. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
2. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
3. Furic Iarco Minoritati DA
4. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Victoria Minoritati DA
9. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
10. Vasile Daniel Minoritati DA
11. Vexler Silviu Minoritati DA
12. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 6:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro