Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 514/2016 privind adopția în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:241 125 40 23 17 14 10 12
- voturi pentru (DA):229 125 39 22 17 14 1 11
- voturi împotrivă (NU):10 - 1 - - - 9 -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Lupescu Dumitru USR Abținere
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PMP DA
11. Banias Mircea Marius ALDE DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR DA
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Constantin Daniel ALDE DA
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dan Nicușor Daniel USR DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
72. Florea Damian ALDE DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furic Iarco Minoritati DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Tinel PNL DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iacomi Iulian PSD DA
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ioniță Antoneta PNL DA
102. Iordache Florin PSD DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Longher Victoria Minoritati DA
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
121. Mihalescul Dumitru PNL DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neagu Nicolae PNL DA
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai ALDE DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oros Nechita-Adrian PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
152. Pop Andrei PSD DA
153. Pop Georgian PSD DA
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
156. Popescu Pavel PNL DA
157. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
158. Preda Cezar-Florin PNL DA
159. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
162. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
163. Prună Cristina-Mădălina USR DA
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL DA
173. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
174. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
175. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
176. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
177. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD DA
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
189. Suciu Matei PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
192. Șarapatin Elvira PSD DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șișcu George PNL DA
195. Șotcan Theodora PSD DA
196. Șova Lucian PSD DA
197. Șovăială Constantin PNL DA
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefan Ion PNL DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Tîlvăr Angel PSD DA
204. Todor Adrian PSD DA
205. Toma Ilie PSD DA
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Trușcă Constantin PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Tudose Mihai PSD DA
210. Turcan Raluca PNL DA
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
212. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
213. Varga Vasile PNL DA
214. Vasile Daniel Minoritati DA
215. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
216. Vasilică Radu Costin PSD DA
217. Vass Levente UDMR DA
218. Văcaru Alin Vasile PSD DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vexler Silviu Minoritati DA
221. Vișan George-Gabriel PSD DA
222. Vîlceanu Dan PNL DA
223. Vîrză Mihăiță PSD DA
224. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
225. Vlase Petru Gabriel PSD DA
226. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zainea Cornel USR DA
229. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Bichineț Corneliu PMP NU
2. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
3. Codreanu Constantin PMP NU
4. Movilă Petru PMP NU
5. Sefer Cristian-George PMP NU
6. Simionca Ionuț PMP NU
7. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
8. Tomac Eugen PMP NU
9. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
10. Varga Glad-Aurel PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 12:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro