Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 180/2015 privind înființarea, organizarea și funcționarea formelor istorice asociative de proprietate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:240 122 40 24 17 14 10 13
- voturi pentru (DA):202 122 3 24 17 14 10 12
- voturi împotrivă (NU):37 - 36 - - - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
6. Vlase Petru Gabriel PSD DA
7. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
8. Vîrză Mihăiță PSD DA
9. Vîlceanu Dan PNL NU
10. Vișan George-Gabriel PSD DA
11. Vexler Silviu Minoritati DA
12. Velcea Nicolae PSD DA
13. Văcaru Alin Vasile PSD DA
14. Vass Levente UDMR DA
15. Vasilică Radu Costin PSD DA
16. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
17. Vasile Daniel Minoritati DA
18. Varga Vasile PNL NU
19. Varga Glad-Aurel PNL NU
20. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
21. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
22. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
23. Turcan Raluca PNL NU
24. Tudose Mihai PSD DA
25. Tudor Beatrice PSD DA
26. Trușcă Constantin PSD DA
27. Tripa Florin-Dan PSD DA
28. Tomac Eugen PMP DA
29. Toma Ilie PSD DA
30. Todor Adrian PSD DA
31. Tîlvăr Angel PSD DA
32. Terea Ioan PSD DA
33. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
34. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
35. Ștefan Corneliu PSD DA
36. Șovăială Constantin PNL NU
37. Șotcan Theodora PSD DA
38. Șișcu George PNL NU
39. Șimon Gheorghe PSD DA
40. Șarapatin Elvira PSD DA
41. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
42. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
43. Suciu Matei PSD DA
44. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
45. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
46. Stănescu Alexandru PSD DA
47. Stativă Irinel Ioan PSD DA
48. Stancu Florinel PSD DA
49. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
50. Spânu Ion PSD DA
51. Solomon Adrian PSD DA
52. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
53. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
54. Simonis Alfred - Robert PSD DA
55. Simionca Ionuț PMP DA
56. Simion Lucian-Eduard PSD DA
57. Seres Dénes UDMR DA
58. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
59. Sefer Cristian-George PMP DA
60. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
61. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
62. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
63. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
64. Roman Florin-Claudiu PNL NU
65. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
66. Răduț Violeta PSD DA
67. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
68. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
69. Rădulescu Alexandru PSD DA
70. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
71. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
72. Radu Anișoara PSD DA
73. Prună Cristina-Mădălina USR DA
74. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
75. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
76. Presură Alexandra PSD DA
77. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
78. Preda Cezar-Florin PNL NU
79. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
80. Popescu Pavel PNL DA
81. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
82. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
83. Popa Florin PSD DA
84. Pop Georgian PSD DA
85. Pop Andrei PSD DA
86. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
87. Petric Octavian PSD DA
88. Păle Dănuț PSD DA
89. Pau Radu - Adrian PSD DA
90. Paraschiv Rodica PSD DA
91. Pană Adriana-Doina PSD DA
92. Oteșanu Daniela PSD DA
93. Oros Nechita-Adrian PNL NU
94. Oprea Dumitru PNL NU
95. Olar Corneliu PNL DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Niță Nicu PSD DA
98. Niță Mihai ALDE DA
99. Nistor Laurențiu PSD DA
100. Nicolicea Eugen PSD DA
101. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
102. Nicolae Andrei PSD DA
103. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
104. Neață Eugen PSD DA
105. Neagu Nicolae PNL NU
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
108. Mușoiu Ștefan PSD DA
109. Munteanu Ioan PSD DA
110. Movilă Petru PMP DA
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
112. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
113. Mohaci Mihai PSD DA
114. Mocioalcă Ion PSD DA
115. Mînzatu Roxana PSD DA
116. Mihalescul Dumitru PNL NU
117. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Mareș Mara PNL NU
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Lupescu Dumitru USR DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Ioniță Antoneta PNL NU
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
140. Ignat Miron Minoritati DA
141. Iftimie Neculai PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iacomi Iulian PSD DA
145. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
146. Huncă Mihaela PSD DA
147. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
148. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
149. Halici Nicușor PSD DA
150. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
151. Gheorghe Tinel PNL Abținere
152. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
153. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
154. Georgescu Nicolae PSD DA
155. Găină Mihăiță PSD DA
156. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
157. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
158. Gavrilă Camelia PSD DA
159. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
160. Furtună Mirela PSD DA
161. Furic Iarco Minoritati DA
162. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
163. Floroiu Ionel PSD DA
164. Florea Oana-Consuela PSD DA
165. Florea Damian ALDE DA
166. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
167. Fădor Angelica PNL NU
168. Farago Petru UDMR DA
169. Erdei Dolóczki István UDMR DA
170. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
171. Dunava Costel Neculai PSD DA
172. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
173. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
174. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
175. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
176. Dobre Victor Paul PNL NU
177. Dîrzu Ioan PSD DA
178. Dinu Cristina-Elena PSD DA
179. Dehelean Silviu USR DA
180. Dan Nicușor Daniel USR DA
181. Cupșa Ioan PNL NU
182. Cupă Ion ALDE DA
183. Culeafă Mihai PNL NU
184. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
185. Csoma Botond UDMR DA
186. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
187. Csép Éva-Andrea UDMR DA
188. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
189. Cosma Andreea PSD DA
190. Constantin Daniel ALDE DA
191. Codreanu Constantin PMP DA
192. Cocoș Vasile PSD DA
193. Cîtea Vasile PSD DA
194. Ciuhodaru Tudor PSD DA
195. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
196. Ciocan Dan PSD DA
197. Chiriță Dumitru PSD DA
198. Chiriac Viorel PSD DA
199. Chichirău Cosette-Paula USR DA
200. Cherecheș Viorica PNL NU
201. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
202. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
203. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
204. Călin Ion PSD DA
205. Căciulă Aurel PSD DA
206. Calotă Florică Ică ALDE DA
207. Calista Mara-Daniela PNL NU
208. Burciu Cristina PSD DA
209. Bulai Iulian USR DA
210. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
211. Budăi Marius-Constantin PSD DA
212. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
213. Bran Ioana PSD DA
214. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
215. Botez Mihai-Cătălin USR DA
216. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
217. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
218. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
219. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
220. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
221. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
222. Bichineț Corneliu PMP DA
223. Bica Dănuț PNL NU
224. Benkő Erika UDMR DA
225. Benga Tudor - Vlad USR DA
226. Benedek Zacharie UDMR DA
227. Bejinariu Eugen PSD DA
228. Bălănescu Alexandru PSD DA
229. Barna Ilie Dan USR DA
230. Banias Mircea Marius ALDE DA
231. Balint Liviu-Ioan PMP DA
232. Babuș Radu PSD DA
233. Axinte Vasile PSD DA
234. Avram Constantin ALDE DA
235. Ardelean Ben-Oni PNL NU
236. Apjok Norbert UDMR DA
237. Anton Anton ALDE DA
238. Antal István-János UDMR DA
239. Andronache Gabriel PNL DA
240. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 17:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro