Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 180/2015 privind înființarea, organizarea și funcționarea formelor istorice asociative de proprietate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:240 122 40 24 17 14 10 13
- voturi pentru (DA):202 122 3 24 17 14 10 12
- voturi împotrivă (NU):37 - 36 - - - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Bălănescu Alexandru PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
7. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
8. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
9. Bran Ioana PSD DA
10. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
11. Budăi Marius-Constantin PSD DA
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Burciu Cristina PSD DA
14. Căciulă Aurel PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
17. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
18. Chiriac Viorel PSD DA
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Ciocan Dan PSD DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciuhodaru Tudor PSD DA
23. Cîtea Vasile PSD DA
24. Cocoș Vasile PSD DA
25. Cosma Andreea PSD DA
26. Dinu Cristina-Elena PSD DA
27. Dîrzu Ioan PSD DA
28. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
29. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
30. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
31. Dunava Costel Neculai PSD DA
32. Florea Oana-Consuela PSD DA
33. Floroiu Ionel PSD DA
34. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
35. Furtună Mirela PSD DA
36. Gavrilă Camelia PSD DA
37. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
38. Găină Mihăiță PSD DA
39. Georgescu Nicolae PSD DA
40. Halici Nicușor PSD DA
41. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
42. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
43. Huncă Mihaela PSD DA
44. Iacomi Iulian PSD DA
45. Iancu Iulian PSD DA
46. Iftimie Neculai PSD DA
47. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
48. Intotero Natalia-Elena PSD DA
49. Iordache Florin PSD DA
50. Itu Cornel PSD DA
51. Lazăr Sorin PSD DA
52. Lupașcu Costel PSD DA
53. Macovei Silviu Nicu PSD DA
54. Manole Petre-Florin PSD DA
55. Marica Petru-Sorin PSD DA
56. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
57. Mînzatu Roxana PSD DA
58. Mocioalcă Ion PSD DA
59. Mohaci Mihai PSD DA
60. Munteanu Ioan PSD DA
61. Mușoiu Ștefan PSD DA
62. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
63. Neață Eugen PSD DA
64. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
65. Nicolae Andrei PSD DA
66. Nicolicea Eugen PSD DA
67. Nistor Laurențiu PSD DA
68. Niță Nicu PSD DA
69. Nosa Iuliu PSD DA
70. Oteșanu Daniela PSD DA
71. Pană Adriana-Doina PSD DA
72. Paraschiv Rodica PSD DA
73. Pau Radu - Adrian PSD DA
74. Păle Dănuț PSD DA
75. Petric Octavian PSD DA
76. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
77. Pop Andrei PSD DA
78. Pop Georgian PSD DA
79. Popa Florin PSD DA
80. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
81. Presură Alexandra PSD DA
82. Radu Anișoara PSD DA
83. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
84. Rădulescu Alexandru PSD DA
85. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
86. Răduț Violeta PSD DA
87. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
88. Simion Lucian-Eduard PSD DA
89. Simonis Alfred - Robert PSD DA
90. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
91. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
92. Solomon Adrian PSD DA
93. Spânu Ion PSD DA
94. Stancu Florinel PSD DA
95. Stativă Irinel Ioan PSD DA
96. Stănescu Alexandru PSD DA
97. Suciu Matei PSD DA
98. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
99. Șarapatin Elvira PSD DA
100. Șimon Gheorghe PSD DA
101. Șotcan Theodora PSD DA
102. Ștefan Corneliu PSD DA
103. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
104. Terea Ioan PSD DA
105. Tîlvăr Angel PSD DA
106. Todor Adrian PSD DA
107. Toma Ilie PSD DA
108. Tripa Florin-Dan PSD DA
109. Trușcă Constantin PSD DA
110. Tudor Beatrice PSD DA
111. Tudose Mihai PSD DA
112. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
113. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
114. Vasilică Radu Costin PSD DA
115. Văcaru Alin Vasile PSD DA
116. Velcea Nicolae PSD DA
117. Vișan George-Gabriel PSD DA
118. Vîrză Mihăiță PSD DA
119. Vlase Petru Gabriel PSD DA
120. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
121. Weber Mihai PSD DA
122. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Andronache Gabriel PNL DA
2. Ardelean Ben-Oni PNL NU
3. Bica Dănuț PNL NU
4. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
5. Calista Mara-Daniela PNL NU
6. Cherecheș Viorica PNL NU
7. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
8. Culeafă Mihai PNL NU
9. Cupșa Ioan PNL NU
10. Dobre Victor Paul PNL NU
11. Fădor Angelica PNL NU
12. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
13. Gheorghe Tinel PNL Abținere
14. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
15. Ioniță Antoneta PNL NU
16. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
17. Mareș Mara PNL NU
18. Mihalescul Dumitru PNL NU
19. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
20. Neagu Nicolae PNL NU
21. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
22. Olar Corneliu PNL DA
23. Oprea Dumitru PNL NU
24. Oros Nechita-Adrian PNL NU
25. Popescu Pavel PNL DA
26. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
27. Preda Cezar-Florin PNL NU
28. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
29. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
30. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
31. Roman Florin-Claudiu PNL NU
32. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
33. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
34. Șișcu George PNL NU
35. Șovăială Constantin PNL NU
36. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
37. Turcan Raluca PNL NU
38. Varga Glad-Aurel PNL NU
39. Varga Vasile PNL NU
40. Vîlceanu Dan PNL NU
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
4. Botez Mihai-Cătălin USR DA
5. Bulai Iulian USR DA
6. Chichirău Cosette-Paula USR DA
7. Dan Nicușor Daniel USR DA
8. Dehelean Silviu USR DA
9. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
10. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
11. Ion Stelian-Cristian USR DA
12. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
13. Lupescu Dumitru USR DA
14. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
15. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
16. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
17. Prună Cristina-Mădălina USR DA
18. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
19. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
20. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
22. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
23. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
24. Zainea Cornel USR DA
1. Antal István-János UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR DA
3. Benedek Zacharie UDMR DA
4. Benkő Erika UDMR DA
5. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
6. Csép Éva-Andrea UDMR DA
7. Csoma Botond UDMR DA
8. Erdei Dolóczki István UDMR DA
9. Farago Petru UDMR DA
10. Kelemen Hunor UDMR DA
11. Korodi Attila UDMR DA
12. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
13. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
14. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
15. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Banias Mircea Marius ALDE DA
4. Calotă Florică Ică ALDE DA
5. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
6. Constantin Daniel ALDE DA
7. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
8. Cupă Ion ALDE DA
9. Florea Damian ALDE DA
10. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
11. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
12. Lovin Dumitru ALDE DA
13. Niță Mihai ALDE DA
14. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP DA
2. Bichineț Corneliu PMP DA
3. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
4. Codreanu Constantin PMP DA
5. Movilă Petru PMP DA
6. Sefer Cristian-George PMP DA
7. Simionca Ionuț PMP DA
8. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
9. Tomac Eugen PMP DA
10. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
2. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
3. Furic Iarco Minoritati DA
4. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Longher Victoria Minoritati DA
9. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
10. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
11. Vasile Daniel Minoritati DA
12. Vexler Silviu Minoritati DA
13. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 octombrie 2019, 1:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro