Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.04.2017 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 aprilie 2017, ora 12:23

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 180/2015 privind înființarea, organizarea și funcționarea formelor istorice asociative de proprietate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:240 122 40 24 17 14 10 13
- voturi pentru (DA):202 122 3 24 17 14 10 12
- voturi împotrivă (NU):37 - 36 - - - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Gheorghe Tinel PNL Abținere
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton ALDE DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PMP DA
10. Banias Mircea Marius ALDE DA
11. Barna Ilie Dan USR DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bulai Iulian USR DA
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR DA
38. Chiriac Viorel PSD DA
39. Chiriță Dumitru PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Constantin Daniel ALDE DA
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dan Nicușor Daniel USR DA
54. Dehelean Silviu USR DA
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
66. Florea Damian ALDE DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilă Camelia PSD DA
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
75. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
76. Găină Mihăiță PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Huncă Mihaela PSD DA
84. Iacomi Iulian PSD DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Iftimie Neculai PSD DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Itu Cornel PSD DA
94. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Korodi Attila UDMR DA
97. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
98. Lazăr Sorin PSD DA
99. Longher Victoria Minoritati DA
100. Lovin Dumitru ALDE DA
101. Lupașcu Costel PSD DA
102. Lupescu Dumitru USR DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Manole Petre-Florin PSD DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Mocioalcă Ion PSD DA
111. Mohaci Mihai PSD DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
113. Movilă Petru PMP DA
114. Munteanu Ioan PSD DA
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
118. Neață Eugen PSD DA
119. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nicolicea Eugen PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Mihai ALDE DA
124. Niță Nicu PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Olar Corneliu PNL DA
127. Oteșanu Daniela PSD DA
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Pau Radu - Adrian PSD DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petric Octavian PSD DA
133. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
134. Pop Andrei PSD DA
135. Pop Georgian PSD DA
136. Popa Florin PSD DA
137. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
138. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
139. Popescu Pavel PNL DA
140. Presură Alexandra PSD DA
141. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
142. Prună Cristina-Mădălina USR DA
143. Radu Anișoara PSD DA
144. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
147. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
150. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
151. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
152. Sefer Cristian-George PMP DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Simionca Ionuț PMP DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD DA
158. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
160. Solomon Adrian PSD DA
161. Spânu Ion PSD DA
162. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
163. Stancu Florinel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru PSD DA
166. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
167. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
168. Suciu Matei PSD DA
169. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
170. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
171. Șarapatin Elvira PSD DA
172. Șimon Gheorghe PSD DA
173. Șotcan Theodora PSD DA
174. Ștefan Corneliu PSD DA
175. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
176. Terea Ioan PSD DA
177. Tîlvăr Angel PSD DA
178. Todor Adrian PSD DA
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tomac Eugen PMP DA
181. Tripa Florin-Dan PSD DA
182. Trușcă Constantin PSD DA
183. Tudor Beatrice PSD DA
184. Tudose Mihai PSD DA
185. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
186. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
187. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
188. Vasile Daniel Minoritati DA
189. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
190. Vasilică Radu Costin PSD DA
191. Vass Levente UDMR DA
192. Văcaru Alin Vasile PSD DA
193. Velcea Nicolae PSD DA
194. Vexler Silviu Minoritati DA
195. Vișan George-Gabriel PSD DA
196. Vîrză Mihăiță PSD DA
197. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
198. Vlase Petru Gabriel PSD DA
199. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
200. Weber Mihai PSD DA
201. Zainea Cornel USR DA
202. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Ardelean Ben-Oni PNL NU
2. Bica Dănuț PNL NU
3. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
4. Calista Mara-Daniela PNL NU
5. Cherecheș Viorica PNL NU
6. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
7. Culeafă Mihai PNL NU
8. Cupșa Ioan PNL NU
9. Dobre Victor Paul PNL NU
10. Fădor Angelica PNL NU
11. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
12. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
13. Ioniță Antoneta PNL NU
14. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
15. Mareș Mara PNL NU
16. Mihalescul Dumitru PNL NU
17. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
18. Neagu Nicolae PNL NU
19. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
20. Oprea Dumitru PNL NU
21. Oros Nechita-Adrian PNL NU
22. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
23. Preda Cezar-Florin PNL NU
24. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
25. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
26. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
27. Roman Florin-Claudiu PNL NU
28. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
29. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
30. Șișcu George PNL NU
31. Șovăială Constantin PNL NU
32. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
33. Turcan Raluca PNL NU
34. Varga Glad-Aurel PNL NU
35. Varga Vasile PNL NU
36. Vîlceanu Dan PNL NU
37. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 14:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro