Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 12:02 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 12:02

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Anexa nr. 2/03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:390 131 62 26 17 19 8 14 1 64 21 8 6 11 2
- voturi pentru (DA):263 131 1 - 17 19 - 14 - 64 - - 6 11 -
- voturi împotrivă (NU):127 - 61 26 - - 8 - 1 - 21 8 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Arcan Emilia senator PSD DA
2. Arcaș Viorel senator PSD DA
3. Avram Nicolae senator PSD DA
4. Bădălău Niculae senator PSD DA
5. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
6. Băsescu Traian senator - NU
7. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
8. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
9. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
10. Bulacu Romulus senator PNL NU
11. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
12. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
13. Caracota Iancu senator PNL NU
14. Cazan Mircea-Vasile senator PNL NU
15. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
16. Cârciumaru Florin senator PSD DA
17. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
18. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
19. Cîțu Florin-Vasile senator PNL NU
20. Corlățean Titus senator PSD DA
21. Covaciu Severica-Rodica senator - NU
22. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
23. Crețu Gabriela senator PSD DA
24. Cristina Ioan senator PNL NU
25. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
26. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
27. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
28. Dănăilă Leon senator PNL NU
29. Deneș Ioan senator PSD DA
30. Derzsi Ákos senator UDMR DA
31. Diaconescu Renică senator PSD DA
32. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
33. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
34. Dogariu Eugen senator PSD DA
35. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
36. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
37. Fălcoi Nicu senator USR NU
38. Federovici Doina Elena senator PSD DA
39. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
40. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
41. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
42. Ganea Ion senator PSD DA
43. Ghica Cristian senator USR NU
44. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
45. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
46. Hadârcă Ion senator ALDE DA
47. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
48. Ilea Vasile senator PSD DA
49. Ilie Viorel senator ALDE DA
50. Iordache Virginel senator PSD DA
51. Iriza Scarlat senator PSD DA
52. László Attila senator UDMR DA
53. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
54. Lungu Dan senator USR NU
55. Lupu Victorel senator PSD DA
56. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
57. Manoliu Dan senator PSD DA
58. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
59. Marin Gheorghe senator PSD DA
60. Marin Nicolae senator PSD DA
61. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
62. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
63. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
64. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
65. Mihu Ștefan senator PSD DA
66. Mirea Siminica senator PSD DA
67. Moga Nicolae senator PSD DA
68. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
69. Nicolae Șerban senator PSD DA
70. Niță Ilie senator ALDE DA
71. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
72. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
73. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
74. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
75. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
76. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
77. Pavel Marian senator PSD DA
78. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
79. Pereș Alexandru senator PNL NU
80. Pop Gheorghe senator PSD DA
81. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
82. Popa Cornel senator PNL NU
83. Popa Ion senator ALDE DA
84. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
85. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
86. Romașcanu Lucian senator PSD DA
87. Rotaru Ion senator PSD DA
88. Ruse Mihai senator ALDE DA
89. Salan Viorel senator PSD DA
90. Savin Emanoil senator PSD DA
91. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
92. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
93. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
94. Silistru Doina senator PSD DA
95. Simionca Ioan senator ALDE DA
96. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
97. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
98. Stan Ioan senator PSD DA
99. Stănescu Paul senator PSD DA
100. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
101. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
102. Șoptică Costel senator PNL NU
103. Tánczos Barna senator UDMR DA
104. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
105. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
106. Toma Vasilică senator PSD DA
107. Trufin Lucian senator PSD DA
108. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
109. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
110. Vulpescu Ioan senator PSD DA
111. Wiener Adrian senator USR NU
112. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
113. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU
114. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
115. Alexe Costel deputat PNL NU
116. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
117. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
118. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
119. Andronache Gabriel deputat PNL NU
120. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
121. Antal István-János deputat UDMR DA
122. Anton Anton deputat ALDE DA
123. Apjok Norbert deputat UDMR DA
124. Ardelean Ben-Oni deputat PNL NU
125. Avram Constantin deputat ALDE DA
126. Axinte Vasile deputat PSD DA
127. Babuș Radu deputat PSD DA
128. Balan Ioan deputat PNL NU
129. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
130. Barna Ilie Dan deputat USR NU
131. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
132. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
133. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
134. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
135. Bende Sándor deputat UDMR DA
136. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
137. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
138. Benkő Erika deputat UDMR DA
139. Bica Dănuț deputat PNL NU
140. Bichineț Corneliu deputat PMP NU
141. Birchall Ana deputat PSD DA
142. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
143. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
144. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
145. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
146. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
147. Bodea Marius deputat PNL NU
148. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
149. Bontea Vlad deputat PSD DA
150. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
151. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
152. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
153. Bran Ioana deputat PSD DA
154. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
155. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
156. Buican Cristian deputat PNL NU
157. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
158. Bulai Iulian deputat USR NU
159. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
160. Burciu Cristina deputat PSD DA
161. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
162. Căciulă Aurel deputat PSD DA
163. Călin Ion deputat PSD DA
164. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
165. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
166. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
167. Cherecheș Florica deputat PNL NU
168. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
169. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
170. Chiriac Viorel deputat PSD DA
171. Ciocan Dan deputat PSD DA
172. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
173. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
174. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
175. Cîtea Vasile deputat PSD DA
176. Cobuz Maricela deputat PSD DA
177. Cocoș Vasile deputat PSD DA
178. Codreanu Constantin deputat PMP NU
179. Cosma Andreea deputat PSD DA
180. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
181. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
182. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
183. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
184. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
185. Culeafă Mihai deputat PNL NU
186. Cupă Ion deputat ALDE DA
187. Cupșa Ioan deputat PNL NU
188. Dan Nicușor Daniel deputat USR NU
189. Dehelean Silviu deputat USR NU
190. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
191. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
192. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
193. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
194. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
195. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
196. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - NU
197. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
198. Drulă Cătălin deputat USR NU
199. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
200. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
201. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
202. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
203. Farago Petru deputat UDMR DA
204. Florea Damian deputat PSD DA
205. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
206. Floroiu Ionel deputat PSD DA
207. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
208. Furic Iarco deputat Minoritati DA
209. Furtună Mirela deputat PSD DA
210. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
211. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
212. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
213. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
214. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
215. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
216. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
217. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
218. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
219. Gherman Dumitru deputat PSD DA
220. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
221. Gilia Claudia deputat PSD DA
222. Giugea Nicolae deputat PNL NU
223. Goga Octavian deputat PSD DA
224. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
225. Gudu Vasile deputat PNL NU
226. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
227. Hărătău Elena deputat PSD DA
228. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
229. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
230. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
231. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
232. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
233. Iftimie Neculai deputat PSD DA
234. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
235. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
236. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
237. Ionescu George deputat PNL NU
238. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
239. Iordache Florin deputat PSD DA
240. Itu Cornel deputat PSD DA
241. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
242. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
243. Korodi Attila deputat UDMR DA
244. Lazăr Sorin deputat PSD DA
245. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
246. Longher Victoria deputat Minoritati DA
247. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
248. Lungu Tudorița deputat PNL NU
249. Lupașcu Costel deputat PSD DA
250. Lupescu Dumitru deputat USR NU
251. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
252. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
253. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
254. Mareș Mara deputat PNL NU
255. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
256. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
257. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
258. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
259. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
260. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
261. Mohaci Mihai deputat PSD DA
262. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
263. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
264. Movilă Petru deputat PMP NU
265. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
266. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
267. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
268. Neagu Nicolae deputat PNL NU
269. Neață Eugen deputat PSD DA
270. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
271. Nicolae Andrei deputat PSD DA
272. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
273. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
274. Niță Mihai deputat ALDE DA
275. Niță Nicu deputat PSD DA
276. Nosa Iuliu deputat PSD DA
277. Olar Corneliu deputat PNL NU
278. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
279. Oprea Dumitru deputat PNL NU
280. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
281. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
282. Palăr Ionel deputat PNL NU
283. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
284. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
285. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
286. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
287. Păle Dănuț deputat PSD DA
288. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
289. Petrea Gabriel deputat PSD DA
290. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
291. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
292. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
293. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
294. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
295. Pop Andrei deputat PSD DA
296. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
297. Popa Florin deputat PSD DA
298. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
299. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
300. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
301. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
302. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
303. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
304. Presură Alexandra deputat PSD DA
305. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
306. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
307. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
308. Radu Anișoara deputat PSD DA
309. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
310. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
311. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
312. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
313. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
314. Răduț Violeta deputat PSD DA
315. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
316. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
317. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
318. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
319. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
320. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
321. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
322. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
323. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
324. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
325. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
326. Seres Dénes deputat UDMR DA
327. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
328. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
329. Simionca Ionuț deputat PMP NU
330. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
331. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL NU
332. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
333. Solomon Adrian deputat PSD DA
334. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
335. Stan Viorel deputat PSD DA
336. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
337. Stancu Florinel deputat PSD DA
338. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
339. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
340. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
341. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
342. Suciu Matei deputat PSD DA
343. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
344. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
345. Szabó Ödön deputat UDMR DA
346. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
347. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
348. Șișcu George deputat PNL NU
349. Șotcan Theodora deputat PSD DA
350. Șova Lucian deputat PSD DA
351. Șovăială Constantin deputat PNL NU
352. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
353. Ștefan Ion deputat PNL NU
354. Ștefan Viorel deputat PSD DA
355. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
356. Tabugan Ion deputat ALDE DA
357. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
358. Teiș Alina deputat PSD DA
359. Terea Ioan deputat PSD DA
360. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
361. Todor Adrian deputat PSD DA
362. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
363. Toma Ilie deputat PSD DA
364. Tomac Eugen deputat PMP NU
365. Trăilă Cristina deputat PNL NU
366. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
367. Tudor Beatrice deputat PSD DA
368. Turcan Raluca deputat PNL NU
369. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
370. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
371. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
372. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
373. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
374. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
375. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
376. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
377. Vass Levente deputat UDMR DA
378. Velcea Nicolae deputat PSD DA
379. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
380. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
381. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
382. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
383. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
384. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
385. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
386. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
387. Weber Mihai deputat PSD DA
388. Zainea Cornel deputat USR NU
389. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
390. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 28 ianuarie 2020, 10:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro