Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2019 > 11:49 Versiunea pentru printare
Vineri, 15 februarie 2019, ora 11:49

Subiect vot: PL-x 27/2019 - Amendament admis 4
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:329 114 52 23 15 15 4 12 1 53 18 9 3 10
- voturi pentru (DA):328 113 52 23 15 15 4 12 1 53 18 9 3 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
2. Axinte Vasile deputat PSD DA
3. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
4. Bălănescu Alexandru deputat PSD DA
5. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
6. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
7. Birchall Ana deputat PSD DA
8. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
9. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
10. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
11. Bontea Vlad deputat PSD DA
12. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
13. Bran Ioana deputat PSD DA
14. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
15. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
16. Burciu Cristina deputat PSD DA
17. Căciulă Aurel deputat PSD DA
18. Călin Ion deputat PSD DA
19. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
20. Chiriac Viorel deputat PSD DA
21. Ciocan Dan deputat PSD DA
22. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
23. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
24. Cîtea Vasile deputat PSD DA
25. Cobuz Maricela deputat PSD DA
26. Cocoș Vasile deputat PSD DA
27. Cosma Andreea deputat PSD DA
28. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
29. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
30. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
31. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
32. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
33. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
34. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
35. Florea Damian deputat PSD DA
36. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
37. Floroiu Ionel deputat PSD DA
38. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
39. Furtună Mirela deputat PSD DA
40. Gavrilă Camelia deputat PSD -
41. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
42. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
43. Gherman Dumitru deputat PSD DA
44. Gilia Claudia deputat PSD DA
45. Goga Octavian deputat PSD DA
46. Hărătău Elena deputat PSD DA
47. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
48. Iancu Iulian deputat PSD DA
49. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
50. Iftimie Neculai deputat PSD DA
51. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
52. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
53. Iordache Florin deputat PSD DA
54. Itu Cornel deputat PSD DA
55. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
56. Lazăr Sorin deputat PSD DA
57. Lupașcu Costel deputat PSD DA
58. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
59. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
60. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
61. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
62. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
63. Mohaci Mihai deputat PSD DA
64. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
65. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
66. Neață Eugen deputat PSD DA
67. Nicolae Andrei deputat PSD DA
68. Niță Nicu deputat PSD DA
69. Nosa Iuliu deputat PSD DA
70. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
71. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
72. Păle Dănuț deputat PSD DA
73. Petrea Gabriel deputat PSD DA
74. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
75. Pop Andrei deputat PSD DA
76. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
77. Radu Anișoara deputat PSD DA
78. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
79. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
80. Răduț Violeta deputat PSD DA
81. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
82. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
83. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
84. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
85. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
86. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
87. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
88. Solomon Adrian deputat PSD DA
89. Stan Viorel deputat PSD DA
90. Stancu Florinel deputat PSD DA
91. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
92. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
93. Suciu Matei deputat PSD DA
94. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
95. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
96. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
97. Șotcan Theodora deputat PSD DA
98. Șova Lucian deputat PSD DA
99. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
100. Ștefan Viorel deputat PSD DA
101. Teiș Alina deputat PSD DA
102. Terea Ioan deputat PSD DA
103. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
104. Todor Adrian deputat PSD DA
105. Tudor Beatrice deputat PSD DA
106. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
107. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
108. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
109. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
110. Velcea Nicolae deputat PSD DA
111. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
112. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
113. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
114. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
115. Arcan Emilia senator PSD DA
116. Arcaș Viorel senator PSD DA
117. Avram Nicolae senator PSD DA
118. Bădălău Niculae senator PSD DA
119. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
120. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
121. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
122. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
123. Cârciumaru Florin senator PSD DA
124. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
125. Corlățean Titus senator PSD DA
126. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
127. Crețu Gabriela senator PSD DA
128. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
129. Diaconescu Renică senator PSD DA
130. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
131. Dogariu Eugen senator PSD DA
132. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
133. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
134. Federovici Doina Elena senator PSD DA
135. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
136. Ganea Ion senator PSD DA
137. Ilea Vasile senator PSD DA
138. Iordache Virginel senator PSD DA
139. Iriza Scarlat senator PSD DA
140. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
141. Lupu Victorel senator PSD DA
142. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
143. Manoliu Dan senator PSD DA
144. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
145. Marin Gheorghe senator PSD DA
146. Marin Nicolae senator PSD DA
147. Mihu Ștefan senator PSD DA
148. Mirea Siminica senator PSD DA
149. Moga Nicolae senator PSD DA
150. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
151. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
152. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
153. Pop Gheorghe senator PSD DA
154. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
155. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
156. Romașcanu Lucian senator PSD DA
157. Salan Viorel senator PSD DA
158. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
159. Silistru Doina senator PSD DA
160. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
161. Stan Ioan senator PSD DA
162. Stănescu Paul senator PSD DA
163. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
164. Toma Vasilică senator PSD DA
165. Trufin Lucian senator PSD DA
166. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
167. Vulpescu Ioan senator PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexe Costel deputat PNL DA
3. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
4. Andronache Gabriel deputat PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
6. Balan Ioan deputat PNL DA
7. Bica Dănuț deputat PNL DA
8. Bodea Marius deputat PNL DA
9. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
10. Buican Cristian deputat PNL DA
11. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
12. Cherecheș Florica deputat PNL DA
13. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
14. Cupșa Ioan deputat PNL DA
15. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
16. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
17. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
18. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
19. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
20. Giugea Nicolae deputat PNL DA
21. Gudu Vasile deputat PNL DA
22. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
23. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
24. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
25. Lungu Tudorița deputat PNL DA
26. Mareș Mara deputat PNL DA
27. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
28. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
29. Neagu Nicolae deputat PNL DA
30. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
31. Olar Corneliu deputat PNL DA
32. Oprea Dumitru deputat PNL DA
33. Palăr Ionel deputat PNL DA
34. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
35. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
36. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
37. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
38. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
39. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
40. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
41. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
42. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
43. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
44. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
45. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
46. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
47. Șișcu George deputat PNL DA
48. Șovăială Constantin deputat PNL DA
49. Trăilă Cristina deputat PNL DA
50. Turcan Raluca deputat PNL DA
51. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
52. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
53. Bulacu Romulus senator PNL DA
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
55. Caracota Iancu senator PNL DA
56. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
57. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
58. Cristina Ioan senator PNL DA
59. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
60. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
61. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
62. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
63. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
64. Pereș Alexandru senator PNL DA
65. Popa Cornel senator PNL DA
66. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
67. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
68. Șoptică Costel senator PNL DA
69. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
70. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
1. Barna Ilie Dan deputat USR DA
2. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
4. Bulai Iulian deputat USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
6. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
7. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
8. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
9. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
10. Lupescu Dumitru deputat USR DA
11. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
12. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
13. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
14. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
15. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
16. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
17. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
18. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
19. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
20. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
21. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
22. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
23. Zainea Cornel deputat USR DA
24. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
25. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
26. Fălcoi Nicu senator USR DA
27. Ghica Cristian senator USR DA
28. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
29. Lungu Dan senator USR DA
30. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
31. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
32. Wiener Adrian senator USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
2. Antal István-János deputat UDMR DA
3. Apjok Norbert deputat UDMR DA
4. Bende Sándor deputat UDMR DA
5. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
6. Benkő Erika deputat UDMR DA
7. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
8. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
9. Farago Petru deputat UDMR DA
10. Korodi Attila deputat UDMR DA
11. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
12. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
13. Seres Dénes deputat UDMR DA
14. Szabó Ödön deputat UDMR DA
15. Vass Levente deputat UDMR DA
16. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
17. Derzsi Ákos senator UDMR DA
18. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
1. Anton Anton deputat ALDE DA
2. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
3. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
4. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
5. Cupă Ion deputat ALDE DA
6. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
7. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
8. Niță Mihai deputat ALDE DA
9. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
10. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
11. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
12. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
13. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
14. Tabugan Ion deputat ALDE DA
15. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
16. Bădulescu Dorin-Valeriu senator ALDE DA
17. Hadârcă Ion senator ALDE DA
18. Ilie Viorel senator ALDE DA
19. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
20. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
21. Niță Ilie senator ALDE DA
22. Popa Ion senator ALDE DA
23. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
24. Simionca Ioan senator ALDE DA
25. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
1. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
2. Codreanu Constantin deputat PMP DA
3. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
4. Simionca Ionuț deputat PMP DA
1. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
2. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
3. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
4. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
5. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
6. Longher Victoria deputat Minoritati DA
7. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
8. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
9. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
10. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
11. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
12. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
1. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 21:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro