Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 19:38 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 19:38

Subiect vot: Anexa 3/26 -amendament admis 39
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:317 118 55 21 11 13 2 9 6 52 14 7 6 3
- voturi pentru (DA):211 118 1 - 10 13 - 9 - 50 - 1 6 3
- voturi împotrivă (NU):106 - 54 21 1 - 2 - 6 2 14 6 - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
3. Zainea Cornel deputat USR NU
4. Weber Mihai deputat PSD DA
5. Vulpescu Ioan senator PSD DA
6. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
7. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
8. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL NU
9. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
10. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
11. Vîlceanu Dan deputat PNL NU
12. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
13. Velcea Nicolae deputat PSD DA
14. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
15. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
16. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
17. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
18. Varga Vasile deputat PNL NU
19. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
20. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
21. Țuțuianu Adrian senator PSD NU
22. Turos Lóránd senator UDMR DA
23. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
24. Turcan Raluca deputat PNL NU
25. Tudose Mihai deputat - NU
26. Tudor Beatrice deputat PSD DA
27. Trufin Lucian senator PSD DA
28. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
29. Trăilă Cristina deputat PNL NU
30. Toma Vasilică senator PSD DA
31. Toma Ilie deputat PSD DA
32. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
33. Todor Adrian deputat PSD DA
34. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
35. Terea Ioan deputat PSD DA
36. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
37. Teiș Alina deputat PSD DA
38. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
39. Tabugan Ion deputat ALDE DA
40. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
41. Ștefan Viorel deputat PSD DA
42. Ștefan Ion deputat PNL NU
43. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
44. Șovăială Constantin deputat PNL NU
45. Șova Lucian deputat PSD DA
46. Șotcan Theodora deputat PSD DA
47. Șoptică Costel senator PNL NU
48. Șișcu George deputat PNL NU
49. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
50. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
51. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
52. Szabó Ödön deputat UDMR DA
53. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
54. Suciu Matei deputat PSD DA
55. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
56. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
57. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
58. Stângă George-Cătălin senator PNL NU
59. Stănescu Paul senator PSD DA
60. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
61. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
62. Stancu Florinel deputat PSD DA
63. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
64. Stan Viorel deputat PSD DA
65. Stan Ioan senator PSD DA
66. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
67. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
68. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
69. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
70. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
71. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
72. Silistru Doina senator PSD DA
73. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
74. Sibinescu Ionuț senator ALDE DA
75. Seres Dénes deputat UDMR DA
76. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
77. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
78. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
79. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
80. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
81. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
82. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
83. Savin Emanoil senator PSD DA
84. Salan Viorel senator PSD DA
85. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
86. Rotaru Ion senator PSD DA
87. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
88. Roșca Lucreția deputat PSD DA
89. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
90. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
91. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
92. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
93. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
94. Răduț Violeta deputat PSD DA
95. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
96. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
97. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
98. Radu Anișoara deputat PSD DA
99. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
100. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
101. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
102. Presură Alexandra deputat PSD DA
103. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
104. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
105. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
106. Popescu Pavel deputat PNL NU
107. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
108. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
109. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
110. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
111. Popa Ion senator ALDE DA
112. Popa Florin deputat PSD DA
113. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
114. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
115. Pop Gheorghe senator PSD DA
116. Pop Andrei deputat PSD DA
117. Ponta Victor-Viorel deputat - NU
118. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
119. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
121. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
122. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
123. Pereș Alexandru senator PNL NU
124. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
125. Păle Dănuț deputat PSD DA
126. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
127. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
128. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
129. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
130. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
131. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
132. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
133. Oprea Dumitru deputat PNL NU
134. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
135. Olar Corneliu deputat PNL NU
136. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
137. Niță Nicu deputat PSD DA
138. Niță Mihai deputat ALDE DA
139. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
140. Nicolae Andrei deputat PSD DA
141. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
142. Nicoară Marius Petre senator ALDE DA
143. Neagu Nicolae deputat PNL NU
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
145. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
146. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
148. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
149. Mohaci Mihai deputat PSD DA
150. Moga Nicolae senator PSD DA
151. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
152. Mirea Siminica senator PSD DA
153. Mihu Ștefan senator PSD DA
154. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
155. Meiroșu Marilena-Emilia deputat - NU
156. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
157. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
158. Marin Gheorghe senator PSD DA
159. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
160. Mareș Mara deputat PNL NU
161. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
162. Manoliu Dan senator PSD DA
163. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
164. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
165. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
166. Lupu Victorel senator PSD DA
167. Lupașcu Costel deputat PSD DA
168. Lungu Dan senator USR NU
169. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
170. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
171. Lazăr Sorin deputat PSD DA
172. László Attila senator UDMR DA
173. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
174. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
175. Itu Cornel deputat PSD DA
176. Iriza Scarlat senator PSD DA
177. Iordache Virginel senator PSD DA
178. Iordache Florin deputat PSD DA
179. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
180. Ionescu George deputat PNL NU
181. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
182. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
183. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
184. Ilea Vasile senator PSD DA
185. Iftimie Neculai deputat PSD DA
186. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
187. Huncă Mihaela deputat - NU
188. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
189. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
190. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL NU
191. Hărătău Elena deputat PSD DA
192. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
193. Halici Nicușor deputat PSD DA
194. Gudu Vasile deputat PNL DA
195. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
196. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
197. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
198. Goga Octavian deputat PSD DA
199. Giugea Nicolae deputat PNL NU
200. Gilia Claudia deputat PSD DA
201. Ghilea Găvrilă deputat PNL NU
202. Ghica Cristian senator USR NU
203. Gherman Dumitru deputat PSD DA
204. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
205. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
206. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
207. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
208. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
209. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
210. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
211. Ganea Ion senator PSD DA
212. Furtună Mirela deputat PSD DA
213. Floroiu Ionel deputat PSD DA
214. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
215. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
216. Federovici Doina Elena senator PSD DA
217. Fălcoi Nicu senator USR NU
218. Farago Petru deputat UDMR DA
219. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
220. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
221. Durbacă Eugen deputat - NU
222. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
223. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
224. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
225. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
226. Drulă Cătălin deputat USR NU
227. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
228. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD DA
229. Dogariu Eugen senator PSD DA
230. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL NU
231. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
232. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
233. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
234. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
235. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
236. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
237. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
238. Derzsi Ákos senator UDMR DA
239. Dehelean Silviu deputat USR NU
240. Cupșa Ioan deputat PNL NU
241. Cupă Ion deputat ALDE DA
242. Culeafă Mihai deputat PNL NU
243. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
244. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
245. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
246. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
247. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
248. Cristina Ioan senator PNL NU
249. Crețu Gabriela senator PSD DA
250. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
251. Cosma Andreea deputat PSD DA
252. Corlățean Titus senator PSD DA
253. Constantin Daniel deputat - NU
254. Codreanu Constantin deputat PMP NU
255. Cocoș Vasile deputat PSD DA
256. Cobuz Maricela deputat PSD DA
257. Cîtea Vasile deputat PSD DA
258. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
259. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
260. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
261. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
262. Chiriac Viorel deputat PSD DA
263. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
264. Cherecheș Viorica deputat PNL NU
265. Cherecheș Florica deputat PNL NU
266. Cârciumaru Florin senator PSD DA
267. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
268. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
269. Călin Ion deputat PSD DA
270. Caracota Iancu senator PNL NU
271. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
272. Burciu Cristina deputat PSD DA
273. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
274. Bulai Iulian deputat USR NU
275. Bulacu Romulus senator PNL NU
276. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
277. Buican Cristian deputat PNL NU
278. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
279. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
280. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
281. Bran Ioana deputat PSD DA
282. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
283. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
284. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
285. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
286. Bodea Marius deputat PNL NU
287. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
288. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
289. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
290. Bica Dănuț deputat PNL NU
291. Benkő Erika deputat UDMR DA
292. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
293. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
294. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
295. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
296. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
297. Bădălău Niculae senator PSD NU
298. Barna Ilie Dan deputat USR NU
299. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
300. Balan Ioan deputat PNL NU
301. Babuș Radu deputat PSD DA
302. Axinte Vasile deputat PSD DA
303. Avram Nicolae senator PSD DA
304. Arcaș Viorel senator PSD DA
305. Arcan Emilia senator PSD DA
306. Apjok Norbert deputat UDMR DA
307. Anton Anton deputat ALDE DA
308. Antal István-Loránt senator UDMR DA
309. Antal István-János deputat UDMR NU
310. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
311. Andronache Gabriel deputat PNL NU
312. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
313. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
314. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
315. Alexe Costel deputat PNL NU
316. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
317. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 21:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro