Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 23:30 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 23:30

Subiect vot: Anexa 5 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:308 116 47 22 13 13 6 10 48 14 7 8 2 2
- voturi pentru (DA):209 115 - - 13 13 - 10 48 - - 8 2 -
- voturi împotrivă (NU):98 - 47 22 - - 6 - - 14 7 - - 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
2. Axinte Vasile deputat PSD DA
3. Babuș Radu deputat PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
5. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
6. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
7. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
8. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
9. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
10. Bontea Vlad deputat PSD DA
11. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
12. Bran Ioana deputat PSD DA
13. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
14. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
16. Burciu Cristina deputat PSD DA
17. Căciulă Aurel deputat PSD DA
18. Călin Ion deputat PSD DA
19. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
20. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
21. Chiriac Viorel deputat PSD DA
22. Ciocan Dan deputat PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
26. Cîtea Vasile deputat PSD DA
27. Cobuz Maricela deputat PSD DA
28. Cocoș Vasile deputat PSD DA
29. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
30. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
31. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
32. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
33. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
34. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
35. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
36. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
37. Floroiu Ionel deputat PSD DA
38. Furtună Mirela deputat PSD DA
39. Gavrilă Camelia deputat PSD -
40. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
41. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
42. Gherman Dumitru deputat PSD DA
43. Gilia Claudia deputat PSD DA
44. Goga Octavian deputat PSD DA
45. Halici Nicușor deputat PSD DA
46. Hărătău Elena deputat PSD DA
47. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
48. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
49. Iftimie Neculai deputat PSD DA
50. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
51. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
52. Iordache Florin deputat PSD DA
53. Itu Cornel deputat PSD DA
54. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
55. Lazăr Sorin deputat PSD DA
56. Lupașcu Costel deputat PSD DA
57. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
58. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
59. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
60. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
61. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
62. Mohaci Mihai deputat PSD DA
63. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
64. Neață Eugen deputat PSD DA
65. Nicolae Andrei deputat PSD DA
66. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
67. Niță Nicu deputat PSD DA
68. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
69. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
70. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
71. Păle Dănuț deputat PSD DA
72. Petrea Gabriel deputat PSD DA
73. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
74. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
75. Pop Andrei deputat PSD DA
76. Popa Florin deputat PSD DA
77. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
78. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
79. Radu Anișoara deputat PSD DA
80. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
81. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
82. Răduț Violeta deputat PSD DA
83. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
84. Roșca Lucreția deputat PSD DA
85. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
86. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
87. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
88. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
89. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
90. Solomon Adrian deputat PSD DA
91. Stan Viorel deputat PSD DA
92. Stancu Florinel deputat PSD DA
93. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
94. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
95. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
96. Suciu Matei deputat PSD DA
97. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
98. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
99. Șotcan Theodora deputat PSD DA
100. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
101. Ștefan Viorel deputat PSD DA
102. Teiș Alina deputat PSD DA
103. Terea Ioan deputat PSD DA
104. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
105. Todor Adrian deputat PSD DA
106. Toma Ilie deputat PSD DA
107. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
108. Tudor Beatrice deputat PSD DA
109. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
110. Vasilică Radu Costin deputat PSD DA
111. Velcea Nicolae deputat PSD DA
112. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
113. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
114. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
115. Weber Mihai deputat PSD DA
116. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
117. Arcan Emilia senator PSD DA
118. Arcaș Viorel senator PSD DA
119. Bădălău Niculae senator PSD DA
120. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
121. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
122. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
123. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
124. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
125. Corlățean Titus senator PSD DA
126. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
127. Crețu Gabriela senator PSD DA
128. Deneș Ioan senator PSD DA
129. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
130. Federovici Doina Elena senator PSD DA
131. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
132. Ganea Ion senator PSD DA
133. Ilea Vasile senator PSD DA
134. Iordache Virginel senator PSD DA
135. Lupu Victorel senator PSD DA
136. Manoliu Dan senator PSD DA
137. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
138. Marin Gheorghe senator PSD DA
139. Marin Nicolae senator PSD DA
140. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
141. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
142. Mihu Ștefan senator PSD DA
143. Mirea Siminica senator PSD DA
144. Moga Nicolae senator PSD DA
145. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
146. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
147. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
148. Pavel Marian senator PSD DA
149. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
150. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
151. Rotaru Ion senator PSD DA
152. Salan Viorel senator PSD DA
153. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
154. Silistru Doina senator PSD DA
155. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
156. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
157. Stan Ioan senator PSD DA
158. Stănescu Paul senator PSD DA
159. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
160. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
161. Toma Vasilică senator PSD DA
162. Trufin Lucian senator PSD DA
163. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
164. Vulpescu Ioan senator PSD DA
1. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
2. Balan Ioan deputat PNL NU
3. Bica Dănuț deputat PNL NU
4. Bodea Marius deputat PNL NU
5. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
6. Buican Cristian deputat PNL NU
7. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
8. Cherecheș Florica deputat PNL NU
9. Cupșa Ioan deputat PNL NU
10. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
11. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
12. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
13. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
14. Giugea Nicolae deputat PNL NU
15. Gudu Vasile deputat PNL NU
16. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL NU
17. Ionescu George deputat PNL NU
18. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
19. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
20. Lungu Tudorița deputat PNL NU
21. Mareș Mara deputat PNL NU
22. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
23. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
24. Neagu Nicolae deputat PNL NU
25. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
26. Olar Corneliu deputat PNL NU
27. Oprea Dumitru deputat PNL NU
28. Palăr Ionel deputat PNL NU
29. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
30. Popescu Pavel deputat PNL NU
31. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
32. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
33. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
34. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
35. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
36. Romanescu Cristinel deputat PNL NU
37. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
38. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
39. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
40. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL NU
41. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
42. Șișcu George deputat PNL NU
43. Șovăială Constantin deputat PNL NU
44. Ștefan Ion deputat PNL NU
45. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL NU
46. Trăilă Cristina deputat PNL NU
47. Turcan Raluca deputat PNL NU
48. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
49. Bulacu Romulus senator PNL NU
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
51. Caracota Iancu senator PNL NU
52. Cristina Ioan senator PNL NU
53. Dumitrescu Iulian senator PNL NU
54. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL NU
55. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
56. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
57. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
58. Pereș Alexandru senator PNL NU
59. Popa Cornel senator PNL NU
60. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
61. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
1. Barna Ilie Dan deputat USR NU
2. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
3. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
4. Bulai Iulian deputat USR NU
5. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
6. Dehelean Silviu deputat USR NU
7. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
8. Ghinea Cristian deputat USR NU
9. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
10. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
11. Lupescu Dumitru deputat USR NU
12. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
13. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
14. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
15. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
16. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
17. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
18. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
19. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
20. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
21. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
22. Zainea Cornel deputat USR NU
23. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
24. Fălcoi Nicu senator USR NU
25. Ghica Cristian senator USR NU
26. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
27. Lungu Dan senator USR NU
28. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
29. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
1. Antal István-János deputat UDMR DA
2. Bende Sándor deputat UDMR DA
3. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
4. Benkő Erika deputat UDMR DA
5. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
6. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
7. Csoma Botond deputat UDMR DA
8. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
9. Korodi Attila deputat UDMR DA
10. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
11. Seres Dénes deputat UDMR DA
12. Szabó Ödön deputat UDMR DA
13. Vass Levente deputat UDMR DA
14. Antal István-Loránt senator UDMR DA
15. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
16. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
17. Derzsi Ákos senator UDMR DA
18. László Attila senator UDMR DA
19. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
20. Tánczos Barna senator UDMR DA
21. Turos Lóránd senator UDMR DA
1. Anton Anton deputat ALDE DA
2. Avram Constantin deputat ALDE DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
4. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
5. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
6. Cupă Ion deputat ALDE DA
7. Gerea Andrei Dominic deputat ALDE DA
8. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
9. Niță Mihai deputat ALDE DA
10. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
11. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
12. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
13. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
14. Hadârcă Ion senator ALDE DA
15. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
1. Codreanu Constantin deputat PMP NU
2. Cristache Cătălin deputat PMP NU
3. Movilă Petru deputat PMP NU
4. Pașcan Emil-Marius deputat PMP NU
5. Simionca Ionuț deputat PMP NU
6. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
1. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
2. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
3. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
6. Longher Victoria deputat Minoritati DA
7. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
8. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
9. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
10. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
1. Baciu Gheorghe senator - NU
2. Lungu Vasile-Cristian senator - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 21:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro