Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 20:47 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 20:47

Subiect vot: vot test
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:278 103 54 17 10 10 7 10 2 46 12 2 2 1 2
- voturi pentru (DA):77 35 14 2 1 2 4 2 - 14 3 - - - -
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - - - 1 1 - - - 1
- abțineri:1 - - 1 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:197 68 40 14 9 8 3 8 2 31 8 2 2 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Arcan Emilia senator PSD -
2. Băsescu Traian senator - NU
3. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
4. Bodog Florian Dorel senator PSD -
5. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
6. Bulacu Romulus senator PNL -
7. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
8. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL -
9. Caracota Iancu senator PNL -
10. Cârciumaru Florin senator PSD DA
11. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL -
12. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD -
13. Corlățean Titus senator PSD -
14. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD -
15. Crețu Gabriela senator PSD -
16. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR -
17. Deneș Ioan senator PSD -
18. Diaconescu Renică senator PSD -
19. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD -
20. Dogariu Eugen senator PSD DA
21. Dumitrescu Iulian senator PNL DA
22. Fălcoi Nicu senator USR -
23. Federovici Doina Elena senator PSD -
24. Fifor Mihai-Viorel senator PSD -
25. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
26. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL -
27. Goțiu Remus Mihai senator USR -
28. Iordache Virginel senator PSD -
29. Iriza Scarlat senator PSD DA
30. László Attila senator UDMR -
31. Lungu Vasile-Cristian senator - -
32. Lupu Victorel senator PSD -
33. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD -
34. Marin Gheorghe senator PSD -
35. Marin Nicolae senator PSD -
36. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
37. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD -
38. Mihu Ștefan senator PSD -
39. Mirea Siminica senator PSD -
40. Moga Nicolae senator PSD -
41. Nicolae Șerban senator PSD -
42. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL -
43. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
44. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD -
45. Pavel Marian senator PSD DA
46. Pănescu Doru-Adrian senator PSD -
47. Pop Liviu-Marian senator PSD NU
48. Popa Ion senator ALDE -
49. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
50. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD -
51. Rotaru Ion senator PSD -
52. Salan Viorel senator PSD -
53. Savin Emanoil senator PSD DA
54. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
55. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
56. Silistru Doina senator PSD -
57. Stan Ioan senator PSD DA
58. Stănescu Paul senator PSD -
59. Toma Cătălin Dumitru senator PNL -
60. Toma Vasilică senator PSD DA
61. Trufin Lucian senator PSD -
62. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
63. Valeca Șerban Constantin senator PSD -
64. Vela Ion-Marcel senator PNL -
65. Vulpescu Ioan senator PSD -
66. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
67. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
68. Ampleev Andrian deputat Minoritati -
69. Anastase Roberta Alma deputat PNL -
70. Andronache Gabriel deputat PNL DA
71. Andrușcă Dănuț deputat PSD -
72. Antal István-János deputat UDMR -
73. Anton Anton deputat ALDE -
74. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
75. Axinte Vasile deputat PSD -
76. Babuș Radu deputat PSD DA
77. Balan Ioan deputat PNL DA
78. Banias Mircea Marius deputat - -
79. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
80. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
81. Benedek Zacharie deputat UDMR -
82. Benga Tudor - Vlad deputat USR -
83. Bica Dănuț deputat PNL -
84. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR -
85. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD -
86. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
87. Bodea Marius deputat PNL DA
88. Bontea Vlad deputat PSD DA
89. Botez Mihai-Cătălin deputat USR -
90. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
91. Bran Ioana deputat PSD -
92. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD -
93. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
94. Buican Cristian deputat PNL DA
95. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
96. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL -
97. Calotă Florică Ică deputat ALDE -
98. Căciulă Aurel deputat PSD DA
99. Călin Ion deputat PSD -
100. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
101. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD -
102. Cherecheș Florica deputat PNL -
103. Cherecheș Viorica deputat PNL -
104. Chichirău Cosette-Paula deputat USR -
105. Chiriac Viorel deputat PSD DA
106. Ciocan Dan deputat PSD -
107. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
108. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
109. Cîtea Vasile deputat PSD -
110. Cobuz Maricela deputat PSD DA
111. Cocoș Vasile deputat PSD DA
112. Codreanu Constantin deputat PMP -
113. Constantin Daniel deputat - -
114. Cristache Cătălin deputat PMP DA
115. Csoma Botond deputat UDMR -
116. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
117. Culeafă Mihai deputat PNL -
118. Cupă Ion deputat ALDE -
119. Cupșa Ioan deputat PNL -
120. Dehelean Silviu deputat USR -
121. Dîrzu Ioan deputat PSD -
122. Dobre Victor Paul deputat PNL -
123. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
124. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD -
125. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL -
126. Dragnea Nicolae-Liviu deputat PSD -
127. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
128. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
129. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR -
130. Erdei Dolóczki István deputat UDMR -
131. Farago Petru deputat UDMR -
132. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
133. Floroiu Ionel deputat PSD -
134. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD -
135. Furic Iarco deputat Minoritati DA
136. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
137. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
138. Georgescu Nicolae deputat PSD -
139. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL -
140. Gheorghe Tinel deputat PNL -
141. Gheorghiu Bogdan deputat PNL -
142. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati -
143. Gherman Dumitru deputat PSD -
144. Ghilea Găvrilă deputat PNL -
145. Ghinea Cristian deputat USR -
146. Gilia Claudia deputat PSD -
147. Giugea Nicolae deputat PNL -
148. Goga Octavian deputat PSD -
149. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati -
150. Gudu Vasile deputat PNL -
151. Halici Nicușor deputat PSD -
152. Hărătău Elena deputat PSD -
153. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL -
154. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD -
155. Iancu Marius-Ionel deputat PSD -
156. Ibram Iusein deputat Minoritati -
157. Iftimie Neculai deputat PSD -
158. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
159. Intotero Natalia-Elena deputat PSD -
160. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
161. Ionescu George deputat PNL -
162. Ioniță Antoneta deputat PNL -
163. Iordache Florin deputat PSD DA
164. Itu Cornel deputat PSD -
165. Jivan Luminița-Maria deputat PSD -
166. Lazăr Sorin deputat PSD -
167. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL -
168. Lovin Dumitru deputat ALDE -
169. Lungu Tudorița deputat PNL -
170. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR -
171. Manole Petre-Florin deputat PSD -
172. Mareș Mara deputat PNL -
173. Marica Petru-Sorin deputat PSD -
174. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD -
175. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD -
176. Mînzatu Roxana deputat PSD -
177. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL -
178. Mușoiu Ștefan deputat PSD -
179. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
180. Neagu Nicolae deputat PNL -
181. Neață Eugen deputat PSD -
182. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
183. Nicolae Andrei deputat PSD -
184. Nicolicea Eugen deputat PSD -
185. Nistor Laurențiu deputat PSD -
186. Niță Mihai deputat ALDE DA
187. Niță Nicu deputat PSD -
188. Olar Corneliu deputat PNL -
189. Olteanu Daniel deputat ALDE -
190. Oprea Dumitru deputat PNL DA
191. Palăr Ionel deputat PNL -
192. Pambuccian Varujan deputat Minoritati -
193. Pană Adriana-Doina deputat PSD -
194. Paraschiv Rodica deputat PSD -
195. Păle Dănuț deputat PSD -
196. Petcu Toma-Florin deputat ALDE -
197. Petrea Gabriel deputat PSD DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati -
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
200. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL -
201. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD -
202. Plumb Rovana deputat PSD -
203. Pop Andrei deputat PSD DA
204. Pop Tudor Rareș deputat USR -
205. Popa Florin deputat PSD -
206. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
207. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
208. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR -
209. Popescu Pavel deputat PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL -
211. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL -
212. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
213. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina deputat USR -
215. Radu Anișoara deputat PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
217. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL -
218. Răduț Violeta deputat PSD -
219. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR -
220. Roman Florin-Claudiu deputat PNL -
221. Romanescu Cristinel deputat PNL -
222. Roșca Lucreția deputat PSD -
223. Rotaru Alexandru deputat PSD -
224. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL -
226. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR -
227. Sefer Cristian-George deputat PSD -
228. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR -
229. Seres Dénes deputat UDMR -
230. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL -
231. Simion Lucian-Eduard deputat PSD -
232. Simionca Ionuț deputat PMP -
233. Simonis Alfred - Robert deputat PSD -
234. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
235. Solomon Adrian deputat PSD -
236. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL -
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR -
238. Stancu Florinel deputat PSD -
239. Stativă Irinel Ioan deputat PSD -
240. Stănescu Alexandru deputat PSD -
241. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
242. Suciu Matei deputat PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
244. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE -
245. Șarapatin Elvira deputat PSD -
246. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD -
247. Șimon Gheorghe deputat PSD -
248. Șova Lucian deputat PSD -
249. Șovăială Constantin deputat PNL -
250. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
251. Ștefan Ion deputat PNL -
252. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL -
253. Teiș Alina deputat PSD -
254. Terea Ioan deputat PSD -
255. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
256. Todor Adrian deputat PSD -
257. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
258. Toma Ilie deputat PSD -
259. Tomac Eugen deputat PMP DA
260. Trăilă Cristina deputat PNL -
261. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
262. Tudor Beatrice deputat PSD -
263. Turcan Raluca deputat PNL DA
264. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP -
265. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD -
266. Varga Vasile deputat PNL -
267. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
268. Velcea Nicolae deputat PSD -
269. Vexler Silviu deputat Minoritati -
270. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
271. Vîrză Mihăiță deputat PSD -
272. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR -
273. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL -
274. Vosganian Varujan deputat ALDE -
275. Weber Mihai deputat PSD -
276. Zainea Cornel deputat USR -
277. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD -
278. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 21:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro