Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2019 > 22:22 Versiunea pentru printare
Joi, 14 februarie 2019, ora 22:22

Subiect vot: Anexa 3/56 - integral
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:317 121 46 21 15 12 3 11 51 16 8 8 3 2
- voturi pentru (DA):218 120 - - 15 11 - 11 51 - - 8 2 -
- voturi împotrivă (NU):99 1 46 21 - 1 3 - - 16 8 - 1 2
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
3. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
4. Zainea Cornel deputat USR NU
5. Wiener Adrian senator USR NU
6. Weber Mihai deputat PSD DA
7. Vulpescu Ioan senator PSD DA
8. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
9. Vosganian Varujan deputat ALDE DA
10. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR NU
11. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
12. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
13. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
14. Velcea Nicolae deputat PSD DA
15. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
16. Vass Levente deputat UDMR DA
17. Vasilică Radu Costin deputat PSD NU
18. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
19. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
20. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
21. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
22. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
23. Turos Lóránd senator UDMR DA
24. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP NU
25. Turcan Raluca deputat PNL NU
26. Tudor Beatrice deputat PSD DA
27. Trufin Lucian senator PSD DA
28. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
29. Toma Vasilică senator PSD DA
30. Toma Ilie deputat PSD DA
31. Toma Cătălin Dumitru senator PNL NU
32. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP NU
33. Todor Adrian deputat PSD DA
34. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
35. Terea Ioan deputat PSD DA
36. Teodorovici Eugen Orlando senator PSD DA
37. Teiș Alina deputat PSD DA
38. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
39. Tánczos Barna senator UDMR DA
40. Ștefan Viorel deputat PSD DA
41. Ștefan Ion deputat PNL NU
42. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
43. Șovăială Constantin deputat PNL NU
44. Șova Lucian deputat PSD DA
45. Șotcan Theodora deputat PSD DA
46. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
47. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
48. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
49. Szabó Ödön deputat UDMR DA
50. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
51. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
52. Suciu Matei deputat PSD DA
53. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL NU
54. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
55. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
56. Stănescu Paul senator PSD DA
57. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
58. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
59. Stancu Florinel deputat PSD DA
60. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR NU
61. Stan Viorel deputat PSD DA
62. Stan Ioan senator PSD DA
63. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
64. Solomon Adrian deputat PSD DA
65. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
66. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
67. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
68. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
69. Silistru Doina senator PSD DA
70. Seres Dénes deputat UDMR DA
71. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
72. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
73. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL NU
74. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
75. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
76. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL NU
77. Savin Emanoil senator PSD DA
78. Salan Viorel senator PSD DA
79. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
80. Rotaru Ion senator PSD DA
81. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
82. Roșca Lucreția deputat PSD DA
83. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
84. Roman Florin-Claudiu deputat PNL NU
85. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
86. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
87. Răduț Violeta deputat PSD DA
88. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
89. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL NU
90. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL NU
91. Radu Anișoara deputat PSD DA
92. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
93. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
94. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
95. Presură Alexandra deputat PSD DA
96. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
97. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
98. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
99. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL NU
100. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
101. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
103. Popa Florin deputat PSD DA
104. Popa Cornel senator PNL NU
105. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
106. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
107. Pop Andrei deputat PSD DA
108. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
109. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
110. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
111. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
112. Petrea Gabriel deputat PSD DA
113. Petcu Toma-Florin deputat ALDE NU
114. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
115. Păle Dănuț deputat PSD DA
116. Pavel Marian senator PSD DA
117. Pauliuc Nicoleta senator PNL NU
118. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
119. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
120. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
121. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
122. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
123. Oros Nechita-Adrian deputat PNL NU
124. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
125. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL NU
126. Oprea Dumitru deputat PNL NU
127. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
128. Olar Corneliu deputat PNL NU
129. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
130. Niță Nicu deputat PSD DA
131. Niță Mihai deputat ALDE DA
132. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
133. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
134. Nicolae Andrei deputat PSD DA
135. Nicoară Romeo Florin deputat PNL NU
136. Neață Eugen deputat PSD DA
137. Neagu Nicolae deputat PNL NU
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
139. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
140. Movilă Petru deputat PMP NU
141. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
142. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
143. Mohaci Mihai deputat PSD DA
144. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
145. Mirea Siminica senator PSD DA
146. Mihu Ștefan senator PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
148. Mihalescul Dumitru deputat PNL NU
149. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
150. Meleșcanu Teodor Viorel senator ALDE DA
151. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
152. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
153. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
155. Marin Nicolae senator PSD DA
156. Marin Gheorghe senator PSD DA
157. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
158. Mareș Mara deputat PNL NU
159. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
160. Manoliu Dan senator PSD DA
161. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
162. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
164. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
165. Lupu Victorel senator PSD DA
166. Lupescu Dumitru deputat USR NU
167. Lupașcu Costel deputat PSD DA
168. Lungu Tudorița deputat PNL NU
169. Lungu Dan senator USR NU
170. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
171. Lazăr Sorin deputat PSD DA
172. László Attila senator UDMR DA
173. Korodi Attila deputat UDMR DA
174. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
175. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
176. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
177. Itu Cornel deputat PSD DA
178. Iordache Virginel senator PSD DA
179. Iordache Florin deputat PSD DA
180. Ioniță Antoneta deputat PNL NU
181. Ionescu George deputat PNL NU
182. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
183. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
184. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
185. Ilea Vasile senator PSD DA
186. Iftimie Neculai deputat PSD DA
187. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
188. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
189. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
190. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
191. Hărătău Elena deputat PSD DA
192. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
193. Halici Nicușor deputat PSD DA
194. Hadârcă Ion senator ALDE NU
195. Gudu Vasile deputat PNL NU
196. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
197. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
198. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
199. Goga Octavian deputat PSD DA
200. Giugea Nicolae deputat PNL NU
201. Gilia Claudia deputat PSD DA
202. Ghinea Cristian deputat USR NU
203. Ghica Cristian senator USR NU
204. Gherman Dumitru deputat PSD DA
205. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
206. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
207. Gheorghe Tinel deputat PNL NU
208. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
209. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
210. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
211. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
212. Ganea Ion senator PSD DA
213. Furtună Mirela deputat PSD DA
214. Floroiu Ionel deputat PSD DA
215. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
216. Filipescu Răducu-George senator PNL NU
217. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
218. Federovici Doina Elena senator PSD DA
219. Fălcoi Nicu senator USR NU
220. Farago Petru deputat UDMR DA
221. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
222. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
223. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
224. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
225. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
226. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
227. Dogariu Eugen senator PSD DA
228. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
229. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
230. Dobre Victor Paul deputat PNL NU
231. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
232. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
233. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
234. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
235. Derzsi Ákos senator UDMR DA
236. Deneș Ioan senator PSD DA
237. Dehelean Silviu deputat USR NU
238. Dănăilă Leon senator PNL NU
239. Cupșa Ioan deputat PNL NU
240. Cupă Ion deputat ALDE DA
241. Culeafă Mihai deputat PNL NU
242. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
243. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
244. Csoma Botond deputat UDMR DA
245. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
246. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
247. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
248. Cristina Ioan senator PNL NU
249. Crețu Gabriela senator PSD DA
250. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
251. Corlățean Titus senator PSD DA
252. Cocoș Vasile deputat PSD DA
253. Cobuz Maricela deputat PSD DA
254. Cîtea Vasile deputat PSD DA
255. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
256. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
257. Ciocan Dan deputat PSD DA
258. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
259. Chiriac Viorel deputat PSD DA
260. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
261. Cherecheș Florica deputat PNL NU
262. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
263. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
264. Călin Ion deputat PSD DA
265. Căciulă Aurel deputat PSD DA
266. Caracota Iancu senator PNL NU
267. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
268. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL NU
269. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
270. Burciu Cristina deputat PSD DA
271. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL NU
272. Bulai Iulian deputat USR NU
273. Bulacu Romulus senator PNL NU
274. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
275. Buican Cristian deputat PNL NU
276. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
277. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
278. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
279. Bran Ioana deputat PSD DA
280. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
281. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
282. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL NU
283. Bontea Vlad deputat PSD DA
284. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
285. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
286. Bodea Marius deputat PNL NU
287. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
288. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
289. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
290. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
291. Bica Dănuț deputat PNL NU
292. Benkő Erika deputat UDMR DA
293. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
294. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
295. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
296. Băsescu Traian senator - NU
297. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
298. Bădălău Niculae senator PSD DA
299. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
300. Balan Ioan deputat PNL NU
301. Badea Viorel Riceard senator PNL NU
302. Baciu Gheorghe senator - NU
303. Babuș Radu deputat PSD DA
304. Avram Constantin deputat ALDE DA
305. Arcan Emilia senator PSD DA
306. Apjok Norbert deputat UDMR DA
307. Anton Anton deputat ALDE DA
308. Antal István-Loránt senator UDMR DA
309. Antal István-János deputat UDMR DA
310. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
311. Andronache Gabriel deputat PNL NU
312. Anastase Roberta Alma deputat PNL NU
313. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
314. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
315. Alexe Costel deputat PNL NU
316. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
317. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 21:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro