Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.04.2019 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 aprilie 2019, ora 10:49

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind solicitarea Presedintelui Romaniei referitoare la organizarea unui referendum national consultativ cu privire la probleme de interes national - Articolul unic - forma comisiei.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:276 86 51 21 7 5 6 7 3 58 15 8 3 3 3
- voturi pentru (DA):258 84 51 20 7 - 6 7 3 54 14 7 3 - 2
- voturi împotrivă (NU):11 2 - 1 - 5 - - - - - - - 2 1
- abțineri:1 - - - - - - - - - - - - 1 -
- nu au votat:6 - - - - - - - - 4 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Antal István-Loránt senator UDMR DA
2. Arcan Emilia senator PSD DA
3. Avram Nicolae senator PSD DA
4. Baciu Gheorghe senator - DA
5. Bădălău Niculae senator PSD DA
6. Băsescu Traian senator - DA
7. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
8. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
9. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
10. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
11. Bulacu Romulus senator PNL DA
12. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
13. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
14. Caracota Iancu senator PNL DA
15. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
16. Cârciumaru Florin senator PSD DA
17. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
18. Corlățean Titus senator PSD DA
19. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
20. Cristina Ioan senator PNL DA
21. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
22. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
23. Deneș Ioan senator PSD DA
24. Diaconescu Renică senator PSD DA
25. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
26. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
27. Dogariu Eugen senator PSD DA
28. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
29. Fălcoi Nicu senator USR -
30. Federovici Doina Elena senator PSD DA
31. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
32. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
33. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
34. Ghica Cristian senator USR DA
35. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
36. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
37. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL -
38. Ilea Vasile senator PSD -
39. Ilie Viorel senator ALDE Abținere
40. Iordache Virginel senator PSD DA
41. Iriza Scarlat senator PSD DA
42. László Attila senator UDMR DA
43. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
44. Lungu Dan senator USR DA
45. Lupu Victorel senator PSD DA
46. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
47. Manoliu Dan senator PSD DA
48. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
49. Marin Gheorghe senator PSD -
50. Marin Nicolae senator PSD DA
51. Marussi George-Nicolae senator USR DA
52. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
53. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
54. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
55. Mihu Ștefan senator PSD DA
56. Mirea Siminica senator PSD DA
57. Nicolae Șerban senator PSD -
58. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
59. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
60. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
61. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
62. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
63. Pavel Marian senator PSD DA
64. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
65. Pop Gheorghe senator PSD DA
66. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
67. Popa Ion senator ALDE NU
68. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
69. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
70. Romașcanu Lucian senator PSD DA
71. Rotaru Ion senator PSD DA
72. Salan Viorel senator PSD DA
73. Savin Emanoil senator PSD DA
74. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
75. Silistru Doina senator PSD DA
76. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
77. Soporan Aurel-Horea senator PSD -
78. Stan Ioan senator PSD DA
79. Stănescu Paul senator PSD DA
80. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
81. Șoptică Costel senator PNL DA
82. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
83. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
84. Toma Vasilică senator PSD DA
85. Trufin Lucian senator PSD DA
86. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
87. Țuțuianu Adrian senator - NU
88. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
89. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
90. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE NU
91. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
92. Alexe Costel deputat PNL DA
93. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
94. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
95. Andronache Gabriel deputat PNL DA
96. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
97. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
98. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE NU
99. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
100. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
101. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
102. Benkő Erika deputat UDMR DA
103. Bica Dănuț deputat PNL DA
104. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
105. Birchall Ana deputat PSD DA
106. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
107. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
108. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
109. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
110. Bontea Vlad deputat PSD DA
111. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
112. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
113. Bran Ioana deputat PSD DA
114. Buican Cristian deputat PNL DA
115. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD NU
116. Bulai Iulian deputat USR DA
117. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
118. Burciu Cristina deputat PSD DA
119. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
120. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
121. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
122. Chiriac Viorel deputat PSD DA
123. Ciocan Dan deputat PSD DA
124. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
125. Ciuhodaru Tudor deputat PSD DA
126. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat - DA
127. Cocoș Vasile deputat PSD DA
128. Codreanu Constantin deputat PMP DA
129. Constantin Daniel deputat - DA
130. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
131. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
132. Csoma Botond deputat UDMR DA
133. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE NU
134. Culeafă Mihai deputat PNL DA
135. Cupă Ion deputat ALDE NU
136. Cupșa Ioan deputat PNL DA
137. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
138. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
139. Dîrzu Ioan deputat PSD NU
140. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
141. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
142. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
143. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
144. Drulă Cătălin deputat USR DA
145. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
146. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
147. Fădor Angelica deputat PNL DA
148. Florea Damian deputat PSD DA
149. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
150. Floroiu Ionel deputat PSD DA
151. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
152. Furtună Mirela deputat PSD DA
153. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
154. Găină Mihăiță deputat PSD DA
155. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
156. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
157. Gherman Dumitru deputat PSD DA
158. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
159. Ghinea Cristian deputat USR DA
160. Gilia Claudia deputat PSD DA
161. Goga Octavian deputat PSD DA
162. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
163. Halici Nicușor deputat PSD DA
164. Hărătău Elena deputat PSD DA
165. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
166. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
167. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
168. Iancu Iulian deputat PSD DA
169. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
170. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
171. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
172. Ionescu George deputat PNL DA
173. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
174. Iordache Florin deputat PSD DA
175. Itu Cornel deputat PSD DA
176. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
177. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
178. Korodi Attila deputat UDMR DA
179. Lazăr Sorin deputat PSD DA
180. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
181. Lovin Dumitru deputat ALDE NU
182. Lungu Tudorița deputat PNL DA
183. Lupescu Dumitru deputat USR DA
184. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
185. Mareș Mara deputat PNL DA
186. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
187. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
188. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
189. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
190. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
191. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
192. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
193. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
194. Neagu Nicolae deputat PNL DA
195. Neață Eugen deputat PSD DA
196. Nicolae Andrei deputat PSD DA
197. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
198. Niță Nicu deputat PSD DA
199. Olteanu Daniel deputat ALDE NU
200. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
201. Palăr Ionel deputat PNL DA
202. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
203. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
204. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
205. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
206. Păle Dănuț deputat PSD DA
207. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
208. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
209. Pop Andrei deputat PSD DA
210. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
211. Popa Florin deputat PSD DA
212. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
213. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
214. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
215. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
216. Popescu Pavel deputat PNL DA
217. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
218. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
219. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
220. Presură Alexandra deputat PSD DA
221. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
222. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
223. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
224. Radu Anișoara deputat PSD DA
225. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
226. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
227. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
228. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
229. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
230. Răduț Violeta deputat PSD DA
231. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
232. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
233. Roșca Lucreția deputat PSD DA
234. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
235. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
236. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
237. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
238. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
239. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
240. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
241. Simionca Ionuț deputat PMP DA
242. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
243. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
244. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
245. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
246. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
247. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
248. Suciu Matei deputat PSD DA
249. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
250. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
251. Șova Lucian deputat PSD DA
252. Șovăială Constantin deputat PNL DA
253. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
254. Ștefan Ion deputat PNL DA
255. Ștefan Viorel deputat PSD DA
256. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
257. Teiș Alina deputat PSD DA
258. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
259. Todor Adrian deputat PSD DA
260. Toma Ilie deputat PSD DA
261. Tomac Eugen deputat PMP DA
262. Trăilă Cristina deputat PNL DA
263. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
264. Tudor Beatrice deputat PSD DA
265. Turcan Raluca deputat PNL DA
266. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
267. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
268. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
269. Velcea Nicolae deputat PSD DA
270. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
271. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
274. Weber Mihai deputat PSD DA
275. Zainea Cornel deputat USR DA
276. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 aprilie 2020, 21:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro