Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.04.2019 > 11:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 aprilie 2019, ora 11:30

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind constituirea unor grupuri parlamentare de prietenie - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:232 81 43 17 4 6 4 6 1 51 10 6 2 - 1
- voturi pentru (DA):232 81 43 17 4 6 4 6 1 51 10 6 2 - 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
2. Zainea Cornel deputat USR DA
3. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
4. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
5. Velcea Nicolae deputat PSD DA
6. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
7. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
8. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
9. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
10. Turcan Raluca deputat PNL DA
11. Tudor Beatrice deputat PSD DA
12. Trăilă Cristina deputat PNL DA
13. Toma Vasilică senator PSD DA
14. Toma Ilie deputat PSD DA
15. Todor Adrian deputat PSD DA
16. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
17. Teiș Alina deputat PSD DA
18. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
19. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
20. Ștefan Viorel deputat PSD DA
21. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
22. Șovăială Constantin deputat PNL DA
23. Șova Lucian deputat PSD DA
24. Șoptică Costel senator PNL DA
25. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
26. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
27. Suciu Matei deputat PSD DA
28. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
29. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
30. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
31. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
32. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
33. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
34. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
35. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
36. Simionca Ionuț deputat PMP DA
37. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
38. Silistru Doina senator PSD DA
39. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
40. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
41. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
42. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
43. Savin Emanoil senator PSD DA
44. Salan Viorel senator PSD DA
45. Rotaru Ion senator PSD DA
46. Roșca Lucreția deputat PSD DA
47. Romașcanu Lucian senator PSD DA
48. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
49. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
50. Răduț Violeta deputat PSD DA
51. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
52. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
53. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
54. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
55. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
56. Radu Anișoara deputat PSD DA
57. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
58. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
59. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
60. Presură Alexandra deputat PSD DA
61. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
62. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
63. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
64. Popescu Pavel deputat PNL DA
65. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
66. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
67. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
68. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
69. Popa Florin deputat PSD DA
70. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
71. Pop Gheorghe senator PSD DA
72. Pop Andrei deputat PSD DA
73. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
74. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
75. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
76. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
77. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
78. Păle Dănuț deputat PSD DA
79. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
80. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
81. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
82. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
83. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
84. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
85. Palăr Ionel deputat PNL DA
86. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
87. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
88. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
89. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
90. Niță Nicu deputat PSD DA
91. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
92. Nicolae Șerban senator PSD DA
93. Nicolae Andrei deputat PSD DA
94. Neață Eugen deputat PSD DA
95. Neagu Nicolae deputat PNL DA
96. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
97. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
98. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
100. Moga Nicolae senator PSD DA
101. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
102. Mihu Ștefan senator PSD DA
103. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
104. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
105. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
106. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
107. Marussi George-Nicolae senator USR DA
108. Marin Nicolae senator PSD DA
109. Marin Gheorghe senator PSD DA
110. Mareș Mara deputat PNL DA
111. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
112. Manoliu Dan senator PSD DA
113. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
114. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
115. Lupu Victorel senator PSD DA
116. Lupescu Dumitru deputat USR DA
117. Lungu Tudorița deputat PNL DA
118. Lungu Dan senator USR DA
119. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
120. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
122. Lazăr Sorin deputat PSD DA
123. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
125. Iriza Scarlat senator PSD DA
126. Iordache Virginel senator PSD DA
127. Iordache Florin deputat PSD DA
128. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
129. Ionescu George deputat PNL DA
130. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
131. Ilea Vasile senator PSD DA
132. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
133. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
134. Iancu Iulian deputat PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
137. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
138. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
139. Hărătău Elena deputat PSD DA
140. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
141. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
142. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
143. Goga Octavian deputat PSD DA
144. Gilia Claudia deputat PSD DA
145. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
146. Ghica Cristian senator USR DA
147. Gherman Dumitru deputat PSD DA
148. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
149. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
150. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
151. Găină Mihăiță deputat PSD DA
152. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
153. Furtună Mirela deputat PSD DA
154. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
155. Floroiu Ionel deputat PSD DA
156. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
157. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
158. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
159. Fădor Angelica deputat PNL DA
160. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
161. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
162. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
163. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
164. Dogariu Eugen senator PSD DA
165. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
166. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
167. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
168. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
169. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
170. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
171. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
172. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
173. Diaconescu Renică senator PSD DA
174. Deneș Ioan senator PSD DA
175. Cupșa Ioan deputat PNL DA
176. Cupă Ion deputat ALDE DA
177. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
178. Csoma Botond deputat UDMR DA
179. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
180. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
181. Crețu Gabriela senator PSD DA
182. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
183. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
184. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
185. Corlățean Titus senator PSD DA
186. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
187. Codreanu Constantin deputat PMP DA
188. Cocoș Vasile deputat PSD DA
189. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
190. Chiriac Viorel deputat PSD DA
191. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
192. Cherecheș Florica deputat PNL DA
193. Cârciumaru Florin senator PSD DA
194. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
195. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
196. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
197. Caracota Iancu senator PNL DA
198. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
199. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
200. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
201. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
202. Bulai Iulian deputat USR DA
203. Bulacu Romulus senator PNL DA
204. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
205. Buican Cristian deputat PNL DA
206. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
207. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
208. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
209. Bran Ioana deputat PSD DA
210. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
211. Bontea Vlad deputat PSD DA
212. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
213. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
214. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
215. Birchall Ana deputat PSD DA
216. Bica Dănuț deputat PNL DA
217. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
218. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
219. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
220. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
221. Bădălău Niculae senator PSD DA
222. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
223. Baciu Gheorghe senator - DA
224. Avram Nicolae senator PSD DA
225. Arcaș Viorel senator PSD DA
226. Arcan Emilia senator PSD DA
227. Antal István-Loránt senator UDMR DA
228. Andronache Gabriel deputat PNL DA
229. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
230. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
231. Alexe Costel deputat PNL DA
232. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 21:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro