Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 212/2019 pentru modificarea și completarea art.30 din Legea nr.312/2004 privind Statutul Băncii Naționale a României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 139 42 25 12 17 8 10 5
- voturi pentru (DA):165 139 - - - 17 - 6 3
- voturi împotrivă (NU):90 - 42 25 12 - 8 2 1
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
2. Zainea Cornel USR NU
3. Weber Mihai PSD DA
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
6. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
7. Vîrză Mihăiță PSD DA
8. Vișan George-Gabriel PSD DA
9. Velcea Nicolae PSD DA
10. Vasilică Radu Costin PSD DA
11. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
12. Vasile Daniel Minoritati DA
13. Varga Vasile PNL NU
14. Varga Glad-Aurel PNL NU
15. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
16. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
17. Tușa Adriana Diana PSD DA
18. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
19. Turcan Raluca PNL NU
20. Tudor Beatrice PSD DA
21. Tripa Florin-Dan PSD DA
22. Trăilă Cristina PNL NU
23. Tomac Eugen PMP NU
24. Toma Ilie PSD DA
25. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
26. Todor Adrian PSD DA
27. Tîlvăr Angel PSD DA
28. Terea Ioan PSD DA
29. Teiș Alina PSD DA
30. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
31. Tabugan Ion ALDE DA
32. Ștefan Viorel PSD DA
33. Ștefan Corneliu PSD DA
34. Șovăială Constantin PNL NU
35. Șova Lucian PSD DA
36. Șotcan Theodora PSD DA
37. Șimon Gheorghe PSD DA
38. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
39. Șarapatin Elvira PSD DA
40. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
41. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
42. Suciu Matei PSD DA
43. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
44. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
45. Stănescu Alexandru PSD DA
46. Stativă Irinel Ioan PSD DA
47. Stancu Florinel PSD DA
48. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
49. Stan Viorel PSD DA
50. Solomon Adrian PSD DA
51. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
52. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
53. Simonis Alfred - Robert PSD DA
54. Simionca Ionuț PMP NU
55. Simion Lucian-Eduard PSD DA
56. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
57. Seres Dénes UDMR NU
58. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
59. Sefer Cristian-George PSD DA
60. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
61. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
62. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
63. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
64. Rotaru Alexandru PSD DA
65. Roșca Lucreția PSD DA
66. Roman Ioan Sorin PSD DA
67. Roman Florin-Claudiu PNL NU
68. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
69. Răduț Violeta PSD DA
70. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
71. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
72. Rădulescu Alexandru PSD DA
73. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
74. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
75. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
76. Radu Anișoara PSD DA
77. Prună Cristina-Mădălina USR NU
78. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
79. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
80. Presură Alexandra PSD DA
81. Preda Cezar-Florin PNL NU
82. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
83. Popescu Pavel PNL NU
84. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
85. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
86. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
87. Popa Mihai Valentin PSD DA
88. Popa Florin PSD DA
89. Pop Tudor Rareș USR NU
90. Plumb Rovana PSD DA
91. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
92. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
93. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
94. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
95. Petrea Gabriel PSD DA
96. Petcu Toma-Florin ALDE DA
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Pașcan Emil-Marius PMP NU
99. Paraschiv Rodica PSD DA
100. Pană Adriana-Doina PSD DA
101. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Oros Nechita-Adrian PNL NU
104. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
105. Oprea Dumitru PNL NU
106. Olteanu Daniel ALDE DA
107. Olar Corneliu PNL NU
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Niță Nicu PSD DA
110. Niță Mihai ALDE DA
111. Nistor Laurențiu PSD DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nicolae Andrei PSD DA
114. Nicoară Romeo Florin PNL NU
115. Neață Eugen PSD DA
116. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Movilă Petru PMP NU
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
121. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Mocanu Adrian ALDE DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
129. Mareș Mara PNL NU
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
138. Korodi Attila UDMR NU
139. Jivan Luminița-Maria PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
141. Itu Cornel PSD DA
142. Iordache Florin PSD DA
143. Ioniță Antoneta PNL NU
144. Ionescu George PNL NU
145. Ion Stelian-Cristian USR NU
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
148. Iftimie Neculai PSD DA
149. Ibram Iusein Minoritati DA
150. Iancu Marius-Ionel PSD DA
151. Iancu Iulian PSD DA
152. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
153. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
154. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
155. Hărătău Elena PSD DA
156. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
157. Halici Nicușor PSD DA
158. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
159. Goga Octavian PSD DA
160. Giugea Nicolae PNL NU
161. Gilia Claudia PSD DA
162. Gherman Dumitru PSD DA
163. Gheorghe Tinel PNL NU
164. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
165. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
166. Georgescu Nicolae PSD DA
167. Găină Mihăiță PSD DA
168. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
169. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
170. Gavrilă Camelia PSD DA
171. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
172. Furtună Mirela PSD DA
173. Furic Iarco Minoritati DA
174. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
175. Floroiu Ionel PSD DA
176. Florea Oana-Consuela PSD DA
177. Florea Damian PSD DA
178. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
179. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
180. Dunava Costel Neculai PSD DA
181. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
182. Drulă Cătălin USR NU
183. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
184. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
185. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
186. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
187. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
188. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
189. Dobre Victor Paul PNL NU
190. Dîrzu Ioan PSD DA
191. Dinu Cristina-Elena PSD DA
192. Dehelean Silviu USR NU
193. Cupșa Ioan PNL NU
194. Cupă Ion ALDE DA
195. Culeafă Mihai PNL NU
196. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
197. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
198. Csép Éva-Andrea UDMR NU
199. Cristache Cătălin PMP NU
200. Cosma Lavinia-Corina USR NU
201. Cosma Andreea PSD DA
202. Cocoș Vasile PSD DA
203. Cobuz Maricela PSD DA
204. Cîtea Vasile PSD DA
205. Ciuhodaru Tudor PSD DA
206. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
207. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
208. Ciocan Dan PSD DA
209. Chiriac Viorel PSD DA
210. Chichirău Cosette-Paula USR NU
211. Cherecheș Florica PNL NU
212. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
213. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
214. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
215. Călin Ion PSD DA
216. Căciulă Aurel PSD DA
217. Calotă Florică Ică ALDE DA
218. Calista Mara-Daniela PNL NU
219. Burciu Cristina PSD DA
220. Bulai Iulian USR NU
221. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
222. Budăi Marius-Constantin PSD DA
223. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
224. Bran Ioana PSD DA
225. Botez Mihai-Cătălin USR NU
226. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
227. Borza Remus-Adrian - DA
228. Bontea Vlad PSD DA
229. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
230. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
231. Bode Lucian Nicolae PNL NU
232. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
233. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
234. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
235. Birchall Ana PSD DA
236. Bichineț Corneliu PMP NU
237. Bica Dănuț PNL NU
238. Benkő Erika UDMR NU
239. Benga Tudor - Vlad USR NU
240. Benedek Zacharie UDMR NU
241. Bende Sándor UDMR NU
242. Bejinariu Eugen PSD DA
243. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
244. Bănicioiu Nicolae - DA
245. Bălănescu Alexandru PSD DA
246. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
247. Barna Ilie Dan USR NU
248. Balint Liviu-Ioan PSD DA
249. Babuș Radu PSD DA
250. Axinte Vasile PSD DA
251. Avram Constantin ALDE DA
252. Anton Anton ALDE DA
253. Andrușcă Dănuț PSD DA
254. Andronache Gabriel PNL NU
255. Andrei Alexandru-Ioan - Abținere
256. Anastase Roberta Alma PNL NU
257. Ampleev Andrian Minoritati DA
258. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 august 2019, 4:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro