Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 212/2019 pentru modificarea și completarea art.30 din Legea nr.312/2004 privind Statutul Băncii Naționale a României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 139 42 25 12 17 8 10 5
- voturi pentru (DA):165 139 - - - 17 - 6 3
- voturi împotrivă (NU):90 - 42 25 12 - 8 2 1
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrușcă Dănuț PSD DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bălănescu Alexandru PSD DA
6. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Birchall Ana PSD DA
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Bontea Vlad PSD DA
13. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
14. Bran Ioana PSD DA
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
22. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cosma Andreea PSD DA
32. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
33. Dinu Cristina-Elena PSD DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
37. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
39. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
40. Dunava Costel Neculai PSD DA
41. Florea Damian PSD DA
42. Florea Oana-Consuela PSD DA
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
45. Furtună Mirela PSD DA
46. Gavrilă Camelia PSD DA
47. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
48. Găină Mihăiță PSD DA
49. Georgescu Nicolae PSD DA
50. Gherman Dumitru PSD DA
51. Gilia Claudia PSD DA
52. Goga Octavian PSD DA
53. Halici Nicușor PSD DA
54. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
55. Hărătău Elena PSD DA
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Iancu Iulian PSD DA
58. Iancu Marius-Ionel PSD DA
59. Iftimie Neculai PSD DA
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
61. Intotero Natalia-Elena PSD DA
62. Iordache Florin PSD DA
63. Itu Cornel PSD DA
64. Jivan Luminița-Maria PSD DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Lupașcu Costel PSD DA
67. Macovei Silviu Nicu PSD DA
68. Manole Petre-Florin PSD DA
69. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
70. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
71. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
72. Mînzatu Roxana PSD DA
73. Mohaci Mihai PSD DA
74. Mușoiu Ștefan PSD DA
75. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
76. Neață Eugen PSD DA
77. Nicolae Andrei PSD DA
78. Nicolicea Eugen PSD DA
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Niță Nicu PSD DA
81. Nosa Iuliu PSD DA
82. Oteșanu Daniela PSD DA
83. Pană Adriana-Doina PSD DA
84. Paraschiv Rodica PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petrea Gabriel PSD DA
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
89. Plumb Rovana PSD DA
90. Popa Florin PSD DA
91. Popa Mihai Valentin PSD DA
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Presură Alexandra PSD DA
94. Radu Anișoara PSD DA
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
96. Rădulescu Alexandru PSD DA
97. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
98. Răduț Violeta PSD DA
99. Roman Ioan Sorin PSD DA
100. Roșca Lucreția PSD DA
101. Rotaru Alexandru PSD DA
102. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
103. Sefer Cristian-George PSD DA
104. Simion Lucian-Eduard PSD DA
105. Simonis Alfred - Robert PSD DA
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Solomon Adrian PSD DA
108. Stan Viorel PSD DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
113. Suciu Matei PSD DA
114. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
115. Șarapatin Elvira PSD DA
116. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
117. Șimon Gheorghe PSD DA
118. Șotcan Theodora PSD DA
119. Șova Lucian PSD DA
120. Ștefan Corneliu PSD DA
121. Ștefan Viorel PSD DA
122. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
123. Teiș Alina PSD DA
124. Terea Ioan PSD DA
125. Tîlvăr Angel PSD DA
126. Todor Adrian PSD DA
127. Toma Ilie PSD DA
128. Tripa Florin-Dan PSD DA
129. Tudor Beatrice PSD DA
130. Tușa Adriana Diana PSD DA
131. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
132. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
133. Vasilică Radu Costin PSD DA
134. Velcea Nicolae PSD DA
135. Vișan George-Gabriel PSD DA
136. Vîrză Mihăiță PSD DA
137. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
138. Weber Mihai PSD DA
139. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Anastase Roberta Alma PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Bica Dănuț PNL NU
4. Bode Lucian Nicolae PNL NU
5. Calista Mara-Daniela PNL NU
6. Cherecheș Florica PNL NU
7. Culeafă Mihai PNL NU
8. Cupșa Ioan PNL NU
9. Dobre Victor Paul PNL NU
10. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
11. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
12. Gheorghe Tinel PNL NU
13. Giugea Nicolae PNL NU
14. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
15. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
16. Ionescu George PNL NU
17. Ioniță Antoneta PNL NU
18. Mareș Mara PNL NU
19. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
20. Nicoară Romeo Florin PNL NU
21. Olar Corneliu PNL NU
22. Oprea Dumitru PNL NU
23. Oros Nechita-Adrian PNL NU
24. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
25. Popescu Pavel PNL NU
26. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
27. Preda Cezar-Florin PNL NU
28. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
29. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
30. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
31. Roman Florin-Claudiu PNL NU
32. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
33. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
34. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
35. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
36. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
37. Șovăială Constantin PNL NU
38. Trăilă Cristina PNL NU
39. Turcan Raluca PNL NU
40. Varga Glad-Aurel PNL NU
41. Varga Vasile PNL NU
42. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
1. Barna Ilie Dan USR NU
2. Benga Tudor - Vlad USR NU
3. Botez Mihai-Cătălin USR NU
4. Bulai Iulian USR NU
5. Chichirău Cosette-Paula USR NU
6. Cosma Lavinia-Corina USR NU
7. Dehelean Silviu USR NU
8. Drulă Cătălin USR NU
9. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
10. Ion Stelian-Cristian USR NU
11. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
12. Lupescu Dumitru USR NU
13. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
14. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
15. Pop Tudor Rareș USR NU
16. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
17. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
18. Prună Cristina-Mădălina USR NU
19. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
20. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
21. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
22. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
23. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
24. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
25. Zainea Cornel USR NU
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Bende Sándor UDMR NU
3. Benedek Zacharie UDMR NU
4. Benkő Erika UDMR NU
5. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
6. Csép Éva-Andrea UDMR NU
7. Korodi Attila UDMR NU
8. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
9. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
10. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
11. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
12. Seres Dénes UDMR NU
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
4. Calotă Florică Ică ALDE DA
5. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
6. Cupă Ion ALDE DA
7. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
8. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
9. Lovin Dumitru ALDE DA
10. Mocanu Adrian ALDE DA
11. Niță Mihai ALDE DA
12. Olteanu Daniel ALDE DA
13. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
14. Petcu Toma-Florin ALDE DA
15. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
16. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
17. Tabugan Ion ALDE DA
1. Bichineț Corneliu PMP NU
2. Cristache Cătălin PMP NU
3. Movilă Petru PMP NU
4. Pașcan Emil-Marius PMP NU
5. Simionca Ionuț PMP NU
6. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
7. Tomac Eugen PMP NU
8. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
6. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
7. Ibram Iusein Minoritati DA
8. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
9. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
10. Vasile Daniel Minoritati DA
1. Andrei Alexandru-Ioan - Abținere
2. Bănicioiu Nicolae - DA
3. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
4. Borza Remus-Adrian - DA
5. Dohotaru Adrian-Octavian - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 august 2019, 15:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro