Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 212/2019 pentru modificarea și completarea art.30 din Legea nr.312/2004 privind Statutul Băncii Naționale a României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 139 42 25 12 17 8 10 5
- voturi pentru (DA):165 139 - - - 17 - 6 3
- voturi împotrivă (NU):90 - 42 25 12 - 8 2 1
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan - Abținere
2. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
3. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Anton Anton ALDE DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bănicioiu Nicolae - DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Birchall Ana PSD DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Căciulă Aurel PSD DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
42. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Florea Damian PSD DA
53. Florea Oana-Consuela PSD DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Furic Iarco Minoritati DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
60. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
61. Găină Mihăiță PSD DA
62. Georgescu Nicolae PSD DA
63. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
64. Gherman Dumitru PSD DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Goga Octavian PSD DA
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
69. Hărătău Elena PSD DA
70. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
71. Iancu Iulian PSD DA
72. Iancu Marius-Ionel PSD DA
73. Ibram Iusein Minoritati DA
74. Iftimie Neculai PSD DA
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Iordache Florin PSD DA
78. Itu Cornel PSD DA
79. Jivan Luminița-Maria PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Lovin Dumitru ALDE DA
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
87. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
88. Mînzatu Roxana PSD DA
89. Mocanu Adrian ALDE DA
90. Mohaci Mihai PSD DA
91. Mușoiu Ștefan PSD DA
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nicolae Andrei PSD DA
95. Nicolicea Eugen PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Mihai ALDE DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Olteanu Daniel ALDE DA
101. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petcu Toma-Florin ALDE DA
107. Petrea Gabriel PSD DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
110. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
111. Plumb Rovana PSD DA
112. Popa Florin PSD DA
113. Popa Mihai Valentin PSD DA
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
115. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
116. Presură Alexandra PSD DA
117. Radu Anișoara PSD DA
118. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
119. Rădulescu Alexandru PSD DA
120. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
121. Răduț Violeta PSD DA
122. Roman Ioan Sorin PSD DA
123. Roșca Lucreția PSD DA
124. Rotaru Alexandru PSD DA
125. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
126. Sefer Cristian-George PSD DA
127. Simion Lucian-Eduard PSD DA
128. Simonis Alfred - Robert PSD DA
129. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
130. Solomon Adrian PSD DA
131. Stan Viorel PSD DA
132. Stancu Florinel PSD DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Stănescu Alexandru PSD DA
135. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
136. Suciu Matei PSD DA
137. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
138. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
139. Șarapatin Elvira PSD DA
140. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
141. Șimon Gheorghe PSD DA
142. Șotcan Theodora PSD DA
143. Șova Lucian PSD DA
144. Ștefan Corneliu PSD DA
145. Ștefan Viorel PSD DA
146. Tabugan Ion ALDE DA
147. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
148. Teiș Alina PSD DA
149. Terea Ioan PSD DA
150. Tîlvăr Angel PSD DA
151. Todor Adrian PSD DA
152. Toma Ilie PSD DA
153. Tripa Florin-Dan PSD DA
154. Tudor Beatrice PSD DA
155. Tușa Adriana Diana PSD DA
156. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
157. Vasile Daniel Minoritati DA
158. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
159. Vasilică Radu Costin PSD DA
160. Velcea Nicolae PSD DA
161. Vișan George-Gabriel PSD DA
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
164. Weber Mihai PSD DA
165. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Anastase Roberta Alma PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Barna Ilie Dan USR NU
5. Bende Sándor UDMR NU
6. Benedek Zacharie UDMR NU
7. Benga Tudor - Vlad USR NU
8. Benkő Erika UDMR NU
9. Bica Dănuț PNL NU
10. Bichineț Corneliu PMP NU
11. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
12. Bode Lucian Nicolae PNL NU
13. Botez Mihai-Cătălin USR NU
14. Bulai Iulian USR NU
15. Calista Mara-Daniela PNL NU
16. Cherecheș Florica PNL NU
17. Chichirău Cosette-Paula USR NU
18. Cosma Lavinia-Corina USR NU
19. Cristache Cătălin PMP NU
20. Csép Éva-Andrea UDMR NU
21. Culeafă Mihai PNL NU
22. Cupșa Ioan PNL NU
23. Dehelean Silviu USR NU
24. Dobre Victor Paul PNL NU
25. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
26. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
27. Drulă Cătălin USR NU
28. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
29. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
30. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
31. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
32. Gheorghe Tinel PNL NU
33. Giugea Nicolae PNL NU
34. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
35. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
36. Ion Stelian-Cristian USR NU
37. Ionescu George PNL NU
38. Ioniță Antoneta PNL NU
39. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
40. Korodi Attila UDMR NU
41. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
42. Lupescu Dumitru USR NU
43. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
44. Mareș Mara PNL NU
45. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
46. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
47. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
48. Movilă Petru PMP NU
49. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
50. Nicoară Romeo Florin PNL NU
51. Olar Corneliu PNL NU
52. Oprea Dumitru PNL NU
53. Oros Nechita-Adrian PNL NU
54. Pașcan Emil-Marius PMP NU
55. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
56. Pop Tudor Rareș USR NU
57. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
58. Popescu Pavel PNL NU
59. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
60. Preda Cezar-Florin PNL NU
61. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
62. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
63. Prună Cristina-Mădălina USR NU
64. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
65. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
66. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
67. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
68. Roman Florin-Claudiu PNL NU
69. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
70. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
71. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
72. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
73. Seres Dénes UDMR NU
74. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
75. Simionca Ionuț PMP NU
76. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
77. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
78. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
79. Șovăială Constantin PNL NU
80. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
81. Tomac Eugen PMP NU
82. Trăilă Cristina PNL NU
83. Turcan Raluca PNL NU
84. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
85. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
86. Varga Glad-Aurel PNL NU
87. Varga Vasile PNL NU
88. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
89. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
90. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 august 2019, 4:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro