Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:09

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 228/2016 privind unele măsuri referitoare la plățile beneficiarilor Sit Natura 2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:242 104 46 24 17 10 10 12 15 4
- voturi pentru (DA):241 103 46 24 17 10 10 12 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zainea Cornel USR DA
3. Weber Mihai PSD DA
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
6. Vîrză Mihăiță PSD DA
7. Vîlceanu Dan PNL DA
8. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
9. Vass Levente UDMR DA
10. Vasilică Radu Costin PSD DA
11. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
12. Vasile Daniel Minoritati DA
13. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
14. Tușa Adriana Diana PSD DA
15. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
16. Turcan Raluca PNL DA
17. Tudor Beatrice PSD DA
18. Trăilă Cristina PNL DA
19. Toma Ilie PSD DA
20. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
21. Tîlvăr Angel PSD -
22. Terea Ioan PSD DA
23. Teiș Alina PSD DA
24. Teacă Alexandru PMP DA
25. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
26. Tabugan Ion ALDE DA
27. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
28. Ștefan Corneliu PSD DA
29. Șovăială Constantin PNL DA
30. Șotcan Theodora PSD DA
31. Șișcu George PNL DA
32. Șimon Gheorghe PSD DA
33. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
34. Șarapatin Elvira PSD DA
35. Szabó Ödön UDMR DA
36. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
37. Suciu Matei PSD DA
38. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
39. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
40. Stănescu Alexandru PSD DA
41. Stativă Irinel Ioan PSD DA
42. Stancu Florinel PRO România DA
43. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
44. Stan Viorel PSD DA
45. Spânu Ion PRO România DA
46. Solomon Adrian PSD DA
47. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
48. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
49. Simonis Alfred - Robert PSD DA
50. Simionca Ionuț PMP DA
51. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
52. Seres Dénes UDMR DA
53. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
54. Sefer Cristian-George PSD DA
55. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
56. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
57. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
58. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
59. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
60. Romanescu Cristinel PNL DA
61. Roman Ioan Sorin PSD DA
62. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
63. Răduț Violeta PSD DA
64. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
65. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
66. Rădulescu Alexandru PSD DA
67. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
68. Radu Anișoara PSD DA
69. Prună Cristina-Mădălina USR DA
70. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
71. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
72. Presură Alexandra PSD DA
73. Preda Cezar-Florin PNL DA
74. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
75. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
76. Popa Florin PSD DA
77. Pop Rareș Tudor USR DA
78. Pop Andrei PSD DA
79. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
80. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
81. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
82. Petric Octavian PRO România DA
83. Petrea Gabriel PRO România DA
84. Petcu Toma-Florin ALDE DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Pașcan Emil-Marius PMP DA
87. Paraschiv Rodica PSD DA
88. Pană Adriana-Doina PSD DA
89. Pambuccian Varujan Minoritati DA
90. Palăr Ionel PNL DA
91. Oteșanu Daniela PSD DA
92. Oros Nechita-Adrian PNL DA
93. Oprea Dumitru PNL DA
94. Nosa Iuliu PSD DA
95. Niță Nicu PSD DA
96. Niță Mihai PRO România DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Nicolicea Eugen PSD DA
99. Nicolae Andrei PSD DA
100. Nicoară Romeo Florin PNL DA
101. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
102. Neață Eugen PSD DA
103. Neagu Nicolae PNL DA
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
105. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
106. Movilă Petru PMP DA
107. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Mohaci Mihai PRO România DA
110. Mocioalcă Ion PRO România DA
111. Mocanu Adrian ALDE DA
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mircea Florin PSD DA
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mareș Mara PNL DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR DA
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Ioniță Antoneta PNL DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Ion Stelian-Cristian USR DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Iancu Iulian PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
140. Huncă Mihaela PRO România DA
141. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
142. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
143. Hărătău Elena PSD DA
144. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
145. Halici Nicușor PSD DA
146. Gudu Vasile PNL DA
147. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
148. Gilia Claudia PSD DA
149. Ghilea Găvrilă PNL DA
150. Gherman Dumitru PSD DA
151. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
152. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
153. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
154. Georgescu Laura PSD DA
155. Găină Mihăiță - DA
156. Gavrilă Camelia PSD DA
157. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
158. Furtună Mirela PSD DA
159. Floroiu Ionel PSD DA
160. Florea Oana-Consuela PSD DA
161. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
162. Fădor Angelica PNL DA
163. Farago Petru UDMR DA
164. Erdei Dolóczki István UDMR DA
165. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
166. Dunava Costel Neculai PSD DA
167. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
168. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
169. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
170. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
171. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
172. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
173. Dobre Victor Paul PNL DA
174. Dîrzu Ioan PSD DA
175. Dinu Cristina-Elena PSD DA
176. Dehelean Silviu USR DA
177. Cupșa Ioan PNL DA
178. Cupă Ion ALDE DA
179. Culeafă Mihai PNL DA
180. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
181. Csoma Botond UDMR DA
182. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
183. Csép Éva-Andrea UDMR DA
184. Cristache Cătălin PMP DA
185. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
186. Cosma Lavinia-Corina USR DA
187. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
188. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
189. Cocoș Vasile PSD DA
190. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
191. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
192. Ciocan Dan PSD DA
193. Cioabă Petre PSD DA
194. Chiriac Viorel PSD DA
195. Chichirău Cosette-Paula USR DA
196. Cherecheș Viorica PNL DA
197. Cherecheș Florica PNL DA
198. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
199. Călin Ion PSD DA
200. Căciulă Aurel PSD DA
201. Calotă Florică Ică ALDE DA
202. Calista Mara-Daniela PNL DA
203. Burciu Cristina PSD DA
204. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
205. Bulai Iulian USR DA
206. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
207. Buican Cristian PNL DA
208. Budăi Marius-Constantin PSD DA
209. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
210. Bran-Voinea Ioana PSD DA
211. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
212. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
213. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
214. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
215. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
216. Bodea Marius PNL DA
217. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
218. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
219. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
220. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
221. Bica Dănuț PNL DA
222. Benkő Erika UDMR DA
223. Benga Tudor - Vlad USR DA
224. Benedek Zacharie UDMR DA
225. Bende Sándor UDMR DA
226. Bejinariu Eugen PSD DA
227. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
228. Barna Ilie Dan USR DA
229. Banias Mircea Marius PRO România DA
230. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
231. Balan Ioan PNL DA
232. Babuș Radu PSD DA
233. Axinte Vasile PSD DA
234. Avram Constantin ALDE DA
235. Arsu Alin-Ionuț USR DA
236. Apjok Norbert UDMR DA
237. Anton Anton ALDE DA
238. Andronache Gabriel PNL DA
239. Ampleev Andrian Minoritati DA
240. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
241. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
242. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 8 martie 2021, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro