Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:09

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 228/2016 privind unele măsuri referitoare la plățile beneficiarilor Sit Natura 2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:242 104 46 24 17 10 10 12 15 4
- voturi pentru (DA):241 103 46 24 17 10 10 12 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axinte Vasile PSD DA
2. Babuș Radu PSD DA
3. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
4. Bejinariu Eugen PSD DA
5. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
6. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
7. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
8. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
9. Bran-Voinea Ioana PSD DA
10. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
11. Budăi Marius-Constantin PSD DA
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Burciu Cristina PSD DA
14. Căciulă Aurel PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
17. Chiriac Viorel PSD DA
18. Cioabă Petre PSD DA
19. Ciocan Dan PSD DA
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Cocoș Vasile PSD DA
23. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
24. Dinu Cristina-Elena PSD DA
25. Dîrzu Ioan PSD DA
26. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
27. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
28. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
29. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
30. Dunava Costel Neculai PSD DA
31. Florea Oana-Consuela PSD DA
32. Floroiu Ionel PSD DA
33. Furtună Mirela PSD DA
34. Gavrilă Camelia PSD DA
35. Georgescu Laura PSD DA
36. Gherman Dumitru PSD DA
37. Gilia Claudia PSD DA
38. Halici Nicușor PSD DA
39. Hărătău Elena PSD DA
40. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
41. Iancu Iulian PSD DA
42. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
43. Intotero Natalia-Elena PSD DA
44. Iordache Florin PSD DA
45. Itu Cornel PSD DA
46. Jivan Luminița-Maria PSD DA
47. Lazăr Sorin PSD DA
48. Lupașcu Costel PSD DA
49. Macovei Silviu Nicu PSD DA
50. Manole Petre-Florin PSD DA
51. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
52. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
53. Mircea Florin PSD DA
54. Mînzatu Roxana PSD DA
55. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
56. Neață Eugen PSD DA
57. Nicolae Andrei PSD DA
58. Nicolicea Eugen PSD DA
59. Nistor Laurențiu PSD DA
60. Niță Nicu PSD DA
61. Nosa Iuliu PSD DA
62. Oteșanu Daniela PSD DA
63. Pană Adriana-Doina PSD DA
64. Paraschiv Rodica PSD DA
65. Păle Dănuț PSD DA
66. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
67. Pop Andrei PSD DA
68. Popa Florin PSD DA
69. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
70. Presură Alexandra PSD DA
71. Radu Anișoara PSD DA
72. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
73. Rădulescu Alexandru PSD DA
74. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
75. Răduț Violeta PSD DA
76. Roman Ioan Sorin PSD DA
77. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
78. Sefer Cristian-George PSD DA
79. Simonis Alfred - Robert PSD DA
80. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
81. Solomon Adrian PSD DA
82. Stan Viorel PSD DA
83. Stativă Irinel Ioan PSD DA
84. Stănescu Alexandru PSD DA
85. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
86. Suciu Matei PSD DA
87. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
88. Șarapatin Elvira PSD DA
89. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
90. Șimon Gheorghe PSD DA
91. Șotcan Theodora PSD DA
92. Ștefan Corneliu PSD DA
93. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
94. Teiș Alina PSD DA
95. Terea Ioan PSD DA
96. Tîlvăr Angel PSD -
97. Toma Ilie PSD DA
98. Tudor Beatrice PSD DA
99. Tușa Adriana Diana PSD DA
100. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
101. Vasilică Radu Costin PSD DA
102. Vîrză Mihăiță PSD DA
103. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
104. Weber Mihai PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Balan Ioan PNL DA
4. Bica Dănuț PNL DA
5. Bodea Marius PNL DA
6. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
7. Buican Cristian PNL DA
8. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
9. Calista Mara-Daniela PNL DA
10. Cherecheș Florica PNL DA
11. Cherecheș Viorica PNL DA
12. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
13. Culeafă Mihai PNL DA
14. Cupșa Ioan PNL DA
15. Dobre Victor Paul PNL DA
16. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
17. Fădor Angelica PNL DA
18. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
19. Ghilea Găvrilă PNL DA
20. Gudu Vasile PNL DA
21. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
22. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
23. Ionescu George PNL DA
24. Ioniță Antoneta PNL DA
25. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
26. Lungu Tudorița PNL DA
27. Mareș Mara PNL DA
28. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
29. Neagu Nicolae PNL DA
30. Nicoară Romeo Florin PNL DA
31. Oprea Dumitru PNL DA
32. Oros Nechita-Adrian PNL DA
33. Palăr Ionel PNL DA
34. Preda Cezar-Florin PNL DA
35. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
36. Romanescu Cristinel PNL DA
37. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
38. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
39. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
40. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
41. Șișcu George PNL DA
42. Șovăială Constantin PNL DA
43. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
44. Trăilă Cristina PNL DA
45. Turcan Raluca PNL DA
46. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Arsu Alin-Ionuț USR DA
2. Barna Ilie Dan USR DA
3. Benga Tudor - Vlad USR DA
4. Bulai Iulian USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR DA
6. Cosma Lavinia-Corina USR DA
7. Dehelean Silviu USR DA
8. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
9. Ion Stelian-Cristian USR DA
10. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
11. Lupescu Dumitru USR DA
12. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
13. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
14. Pop Rareș Tudor USR DA
15. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
16. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
17. Prună Cristina-Mădălina USR DA
18. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
19. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
20. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
22. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
23. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
24. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR DA
3. Bende Sándor UDMR DA
4. Benedek Zacharie UDMR DA
5. Benkő Erika UDMR DA
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
7. Csép Éva-Andrea UDMR DA
8. Csoma Botond UDMR DA
9. Erdei Dolóczki István UDMR DA
10. Farago Petru UDMR DA
11. Korodi Attila UDMR DA
12. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
13. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
14. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
15. Seres Dénes UDMR DA
16. Szabó Ödön UDMR DA
17. Vass Levente UDMR DA
1. Anton Anton ALDE DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Calotă Florică Ică ALDE DA
4. Cupă Ion ALDE DA
5. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
6. Lovin Dumitru ALDE DA
7. Mocanu Adrian ALDE DA
8. Petcu Toma-Florin ALDE DA
9. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
10. Tabugan Ion ALDE DA
1. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
2. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
3. Cristache Cătălin PMP DA
4. Movilă Petru PMP DA
5. Pașcan Emil-Marius PMP DA
6. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
7. Simionca Ionuț PMP DA
8. Teacă Alexandru PMP DA
9. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
10. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
4. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
6. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
7. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
8. Ibram Iusein Minoritati DA
9. Pambuccian Varujan Minoritati DA
10. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
11. Vasile Daniel Minoritati DA
12. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
2. Banias Mircea Marius PRO România DA
3. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
4. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
5. Huncă Mihaela PRO România DA
6. Mocioalcă Ion PRO România DA
7. Mohaci Mihai PRO România DA
8. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
9. Niță Mihai PRO România DA
10. Petrea Gabriel PRO România DA
11. Petric Octavian PRO România DA
12. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
13. Spânu Ion PRO România DA
14. Stancu Florinel PRO România DA
15. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
2. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
3. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
4. Găină Mihăiță - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 8 martie 2021, 2:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro