Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 12:56

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:198 85 50 21 15 5 9 6 7
- voturi pentru (DA):139 84 2 21 12 4 6 6 4
- voturi împotrivă (NU):53 - 48 - 2 1 1 - 1
- abțineri:6 1 - - 1 - 2 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axinte Vasile PSD DA
2. Babuș Radu PSD DA
3. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
4. Bejinariu Eugen PSD DA
5. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
6. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
7. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
8. Bran Ioana PSD DA
9. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
10. Budăi Marius-Constantin PSD DA
11. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
12. Căciulă Aurel PSD DA
13. Călin Ion PSD DA
14. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
15. Chiriac Viorel PSD DA
16. Cioabă Petre PSD DA
17. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
18. Cîtea Vasile PSD DA
19. Cocoș Vasile PSD DA
20. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
21. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
22. Dinu Cristina-Elena PSD DA
23. Dîrzu Ioan PSD DA
24. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
25. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
26. Dunava Costel Neculai PSD DA
27. Florea Oana-Consuela PSD DA
28. Floroiu Ionel PSD DA
29. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
30. Gavrilă Camelia PSD DA
31. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
32. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
33. Georgescu Laura PSD DA
34. Georgescu Nicolae PSD DA
35. Gherman Dumitru PSD DA
36. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
37. Iancu Marius-Ionel PSD DA
38. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
39. Intotero Natalia-Elena PSD DA
40. Itu Cornel PSD DA
41. Jivan Luminița-Maria PSD DA
42. Lazăr Sorin PSD DA
43. Lupașcu Costel PSD DA
44. Macovei Silviu Nicu PSD DA
45. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
46. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
47. Mircea Florin PSD DA
48. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
49. Neață Eugen PSD DA
50. Nicolae Andrei PSD DA
51. Nicolicea Eugen PSD DA
52. Nistor Laurențiu PSD DA
53. Niță Nicu PSD DA
54. Oteșanu Daniela PSD DA
55. Paraschiv Rodica PSD DA
56. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
57. Pop Georgian PSD DA
58. Popa Florin PSD DA
59. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
60. Presură Alexandra PSD DA
61. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
62. Rădulescu Alexandru PSD DA
63. Răduț Violeta PSD DA
64. Roman Ioan Sorin PSD DA
65. Rotaru Alexandru PSD DA
66. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
67. Sefer Cristian-George PSD DA
68. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
69. Stănescu Alexandru PSD DA
70. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
71. Suciu Matei PSD DA
72. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
73. Șarapatin Elvira PSD DA
74. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
75. Șotcan Theodora PSD DA
76. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
77. Teiș Alina PSD DA
78. Toma Ilie PSD DA
79. Tudor Beatrice PSD DA
80. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
81. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
82. Velcea Nicolae PSD DA
83. Vișan George-Gabriel PSD DA
84. Vîrză Mihăiță PSD DA
85. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Ardelean Ben-Oni PNL NU
4. Balan Ioan PNL NU
5. Bica Dănuț PNL NU
6. Bode Lucian Nicolae PNL NU
7. Bodea Marius PNL NU
8. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
9. Borza Remus-Adrian PNL NU
10. Buican Cristian PNL NU
11. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
12. Burciu Cristina PNL NU
13. Calista Mara-Daniela PNL DA
14. Cherecheș Florica PNL NU
15. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
16. Culeafă Mihai PNL NU
17. Cupșa Ioan PNL NU
18. Dobre Victor Paul PNL NU
19. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
20. Fădor Angelica PNL NU
21. Găină Mihăiță PNL NU
22. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
23. Gheorghe Tinel PNL NU
24. Ghilea Găvrilă PNL NU
25. Giugea Nicolae PNL NU
26. Gudu Vasile PNL NU
27. Hărătău Elena PNL NU
28. Ionescu George PNL NU
29. Ioniță Antoneta PNL NU
30. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
31. Lungu Tudorița PNL NU
32. Mareș Mara PNL NU
33. Mihalescul Dumitru PNL NU
34. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
35. Nicoară Romeo Florin PNL NU
36. Oprea Dumitru PNL NU
37. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
38. Preda Cezar-Florin PNL NU
39. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
40. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
41. Roman Florin-Claudiu PNL NU
42. Romanescu Cristinel PNL NU
43. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
44. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
45. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
46. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
47. Șișcu George PNL NU
48. Șovăială Constantin PNL NU
49. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
50. Varga Vasile PNL NU
1. Arsu Alin-Ionuț USR DA
2. Barna Ilie Dan USR DA
3. Benga Tudor - Vlad USR DA
4. Botez Mihai-Cătălin USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR DA
6. Drulă Cătălin USR DA
7. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
8. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
9. Lupescu Dumitru USR DA
10. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
11. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
12. Pop Tudor Rareș USR DA
13. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
14. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
15. Prună Cristina-Mădălina USR DA
16. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
17. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
18. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
19. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
20. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
21. Zainea Cornel USR DA
1. Antal István-János UDMR DA
2. Apjok Norbert UDMR Abținere
3. Bende Sándor UDMR DA
4. Benedek Zacharie UDMR DA
5. Benkő Erika UDMR DA
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
7. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Erdei Dolóczki István UDMR DA
10. Kelemen Hunor UDMR DA
11. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
12. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
13. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
14. Seres Dénes UDMR DA
15. Vass Levente UDMR DA
1. Codreanu Constantin PMP DA
2. Cupă Ion PMP DA
3. Movilă Petru PMP DA
4. Pașcan Emil-Marius PMP DA
5. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Furic Iarco Minoritati DA
4. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
5. Ibram Iusein Minoritati NU
6. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
7. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
8. Vexler Silviu Minoritati DA
9. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Huncă Mihaela PRO Europa DA
2. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
3. Mohaci Mihai PRO Europa DA
4. Stancu Florinel PRO Europa DA
5. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
6. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
1. Anton Anton - DA
2. Birchall Ana - Abținere
3. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
4. Gerea Andrei Dominic - Abținere
5. Lovin Dumitru - DA
6. Olteanu Daniel - DA
7. Tabugan Ion - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 27 mai 2020, 15:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro