Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 12:56

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:198 85 50 21 15 5 9 6 7
- voturi pentru (DA):139 84 2 21 12 4 6 6 4
- voturi împotrivă (NU):53 - 48 - 2 1 1 - 1
- abțineri:6 1 - - 1 - 2 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Apjok Norbert UDMR Abținere
2. Birchall Ana - Abținere
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
4. Gerea Andrei Dominic - Abținere
5. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
6. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Anton Anton - DA
5. Arsu Alin-Ionuț USR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Cioabă Petre PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Codreanu Constantin PMP DA
36. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
39. Cupă Ion PMP DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Florea Oana-Consuela PSD DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Furic Iarco Minoritati DA
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
55. Georgescu Laura PSD DA
56. Georgescu Nicolae PSD DA
57. Gherman Dumitru PSD DA
58. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
59. Huncă Mihaela PRO Europa DA
60. Iancu Marius-Ionel PSD DA
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
62. Intotero Natalia-Elena PSD DA
63. Itu Cornel PSD DA
64. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
65. Jivan Luminița-Maria PSD DA
66. Kelemen Hunor UDMR DA
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Lovin Dumitru - DA
69. Lupașcu Costel PSD DA
70. Lupescu Dumitru USR DA
71. Macovei Silviu Nicu PSD DA
72. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
73. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
74. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
75. Mircea Florin PSD DA
76. Mohaci Mihai PRO Europa DA
77. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
78. Movilă Petru PMP DA
79. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
80. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
81. Neață Eugen PSD DA
82. Nicolae Andrei PSD DA
83. Nicolicea Eugen PSD DA
84. Nistor Laurențiu PSD DA
85. Niță Nicu PSD DA
86. Olteanu Daniel - DA
87. Oteșanu Daniela PSD DA
88. Paraschiv Rodica PSD DA
89. Pașcan Emil-Marius PMP DA
90. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
92. Pop Georgian PSD DA
93. Pop Tudor Rareș USR DA
94. Popa Florin PSD DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
97. Presură Alexandra PSD DA
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR DA
100. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
101. Rădulescu Alexandru PSD DA
102. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
103. Răduț Violeta PSD DA
104. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
105. Roman Ioan Sorin PSD DA
106. Rotaru Alexandru PSD DA
107. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
108. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
109. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
110. Sefer Cristian-George PSD DA
111. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
114. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
115. Stancu Florinel PRO Europa DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
118. Suciu Matei PSD DA
119. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
120. Șarapatin Elvira PSD DA
121. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
122. Șotcan Theodora PSD DA
123. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
124. Teiș Alina PSD DA
125. Toma Ilie PSD DA
126. Tudor Beatrice PSD DA
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
129. Vass Levente UDMR DA
130. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
131. Velcea Nicolae PSD DA
132. Vexler Silviu Minoritati DA
133. Vișan George-Gabriel PSD DA
134. Vîrză Mihăiță PSD DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
136. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
137. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
138. Zainea Cornel USR DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Ardelean Ben-Oni PNL NU
4. Balan Ioan PNL NU
5. Bica Dănuț PNL NU
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
7. Bode Lucian Nicolae PNL NU
8. Bodea Marius PNL NU
9. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
10. Borza Remus-Adrian PNL NU
11. Buican Cristian PNL NU
12. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
13. Burciu Cristina PNL NU
14. Cherecheș Florica PNL NU
15. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
16. Culeafă Mihai PNL NU
17. Cupșa Ioan PNL NU
18. Dobre Victor Paul PNL NU
19. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
20. Fădor Angelica PNL NU
21. Găină Mihăiță PNL NU
22. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
23. Gheorghe Tinel PNL NU
24. Ghilea Găvrilă PNL NU
25. Giugea Nicolae PNL NU
26. Gudu Vasile PNL NU
27. Hărătău Elena PNL NU
28. Ibram Iusein Minoritati NU
29. Ionescu George PNL NU
30. Ioniță Antoneta PNL NU
31. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
32. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
33. Lungu Tudorița PNL NU
34. Mareș Mara PNL NU
35. Mihalescul Dumitru PNL NU
36. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
37. Nicoară Romeo Florin PNL NU
38. Oprea Dumitru PNL NU
39. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
40. Preda Cezar-Florin PNL NU
41. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
42. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
43. Roman Florin-Claudiu PNL NU
44. Romanescu Cristinel PNL NU
45. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
46. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
47. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
48. Șișcu George PNL NU
49. Șovăială Constantin PNL NU
50. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
51. Tabugan Ion - NU
52. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
53. Varga Vasile PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 2:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro