Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:42 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:42

Subiect vot: Vot final
PL 562/2007 privind înființarea Universității "Avram Iancu" din municipiul Cluj Napoca
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 79 31 15 46 16 5 14 9
- voturi pentru (DA):208 77 31 15 43 15 5 13 9
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - 2 - - 1 -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
3. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
4. Voinea Florea PSD DA
5. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
6. Vlădoiu Aurel PSD DA
7. Vlase Petru Gabriel PSD DA
8. Vladu Iulian PD-L DA
9. Vasile Aurelia PSD DA
10. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
11. Varga Attila UDMR DA
12. Vainer Aurel Minoritati DA
13. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
14. Ungureanu Petre PD-L DA
15. Ujeniuc Dragoș PNL DA
16. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
17. Țundrea Ioan PC DA
18. Turc Ioan PNL DA
19. Tudose Mihai PSD DA
20. Tudor Marcu PRM DA
21. Toró Tiberiu UDMR DA
22. Toma Florentina Marilena PSD DA
23. Todoran Pavel PSD DA
24. Timar Liviu PSD DA
25. Tănăsescu Tudor PSD DA
26. Tămagă Constantin PSD DA
27. Tabără Valeriu PD-L DA
28. Știrbeț Cornel PD-L DA
29. Șandru Marcela Lavinia - DA
30. Strungă Emil PNL DA
31. Străchinaru Petre PD-L DA
32. Stoica Ion PD-L DA
33. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
34. Stativă Irinel Ioan PSD DA
35. Stanciu Anghel PSD DA
36. Stan Ioan PSD DA
37. Soporan Vasile Filip PSD DA
38. Sóki Béla UDMR DA
39. Seres Dénes UDMR DA
40. Scutaru Adrian George PNL DA
41. Sârb Gheorghe PD-L DA
42. Săpunaru Nini PNL DA
43. Săniuță Marian-Florian PSD DA
44. Sanda Victor PSD DA
45. Rusu Valentin PD-L DA
46. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
47. Rusu Liviu Alin PSD DA
48. Rus Ioan Aurel PRM DA
49. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
50. Rogin Marius PD-L DA
51. Rădulescu Cristian PD-L DA
52. Radan Mihai Minoritati DA
53. Pușcă Mircea Valer PNL DA
54. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
55. Pupeză Viorel PC DA
56. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
57. Popescu Corneliu PD-L DA
58. Popeangă Petre PRM DA
59. Popa Nicolae PNL DA
60. Popa Daniela PC DA
61. Popa Cornel PNL DA
62. Ponta Victor-Viorel PSD DA
63. Podgorean Radu PSD DA
64. Plăiașu Gabriel PNL DA
65. Petrea Constantin PD-L DA
66. Păun Nicolae Minoritati DA
67. Pavelescu Aurelian - DA
68. Ovidenie Costel - DA
69. Oancea Viorel PD-L DA
70. Nosa Iuliu PSD DA
71. Nistoran Dorin-Liviu - DA
72. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
73. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
74. Nicolicea Eugen PSD DA
75. Nica Dan PSD DA
76. Nedelcu Gabriela PSD DA
77. Nechita Aurel PSD DA
78. Năstase Adrian PSD DA
79. Nassar Rodica PSD DA
80. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
81. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
82. Munteanu Ioan PSD DA
83. Momanu Corneliu PD-L DA
84. Moldovan Emil Radu PSD DA
85. Moisoiu Adrian PRM DA
86. Mohora Tudor PSD DA
87. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
88. Mocanu Vasile PSD DA
89. Mocanu Alexandru PD-L DA
90. Mitrea Manuela PSD DA
91. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
92. Mironescu Laurențiu PD-L DA
93. Mircovici Niculae Minoritati DA
94. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
95. Micula Cătălin PNL DA
96. Micle Ioan Radu PNL DA
97. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
98. Merce Ilie PRM DA
99. Mătușa Tudor PRM DA
100. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Martin Eduard-Stelian PSD DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manda Iulian Claudiu PSD DA
110. Macaleți Costică PSD DA
111. Liga Dănuț PD-L DA
112. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
113. Lambrino Radu PD-L DA
114. Lakatos Petru UDMR DA
115. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
116. Kerekes Károly UDMR DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
119. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
120. Iustian Mircea Teodor PD-L -
121. Iriza Marius PRM DA
122. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Ionescu Daniel PD-L DA
125. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
126. Ilie Cristian PD-L DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Igaș Traian Constantin PD-L DA
129. Ifrim Mircea PRM DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Hrebenciuc Viorel PSD DA
132. Hoban Ioan PNL DA
133. Hanganu Romeo Octavian - DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Grosaru Mircea Minoritati DA
136. Grigore Dan PC DA
137. Giurgiu Mircia - DA
138. Ghișe Ioan PNL DA
139. Gerea Andrei Dominic PNL DA
140. Georgescu Filip PSD DA
141. Găleteanu Monalisa PSD DA
142. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
143. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
144. Gabor Gheorghe PNL DA
145. Furo Iuliu Ioan PRM DA
146. Fuia Stelian PD-L DA
147. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
148. Firczak Gheorghe Minoritati NU
149. Fenechiu Relu PNL DA
150. Faina Constantin PNL DA
151. Erdei Dolóczki István UDMR DA
152. Duțu Stelian PD-L DA
153. Dușa Mircea PSD DA
154. Dumitriu Mihai PSD DA
155. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
156. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
157. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
158. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
159. Dragomir Gheorghe PNL DA
160. Cutean Vasile Emilian PSD DA
161. Cristea Ioan PNL DA
162. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
163. Constantinescu Anca PD-L NU
164. Cocrea Olguța - DA
165. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
166. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
167. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
168. Cindrea Ioan PSD DA
169. Chiper Gheorghe PSD DA
170. Călin Ion PSD DA
171. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
172. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
173. Canacheu Costică PD-L DA
174. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
175. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
176. Butnaru Vasile PSD DA
177. Bușoi Diana Maria PD-L DA
178. Burnei Ion PSD DA
179. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
180. Buda Ioan PSD DA
181. Buda Daniel PD-L DA
182. Buciuta Ștefan Minoritati DA
183. Buciu Angela PRM DA
184. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
185. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
186. Bónis István UDMR DA
187. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
188. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
189. Bleotu Vasile PSD DA
190. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
191. Bivolaru Ioan PSD DA
192. Bentu Dumitru PSD DA
193. Bejinariu Eugen PSD DA
194. Becșenescu Dumitru - DA
195. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
196. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
197. Bănicioiu Nicolae PSD DA
198. Băluț Lucian PSD DA
199. Băeșu George PSD DA
200. Bădălău Niculae PSD DA
201. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
202. Barbu Gheorghe PD-L DA
203. Baban Ștefan PRM DA
204. Avram Dumitru PRM DA
205. Asztalos Ferenc UDMR -
206. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
207. Andronescu Ecaterina PSD NU
208. Andea Petru PSD DA
209. Amet Aledin Minoritati DA
210. Amarie Constantin PD-L DA
211. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
212. Almășan Liviu PD-L DA
213. Albu Gheorghe PD-L DA
214. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
215. Adam Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 28 mai 2020, 2:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro