Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:42 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:42

Subiect vot: Vot final
PL 562/2007 privind înființarea Universității "Avram Iancu" din municipiul Cluj Napoca
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 79 31 15 46 16 5 14 9
- voturi pentru (DA):208 77 31 15 43 15 5 13 9
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - 2 - - 1 -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronescu Ecaterina PSD NU
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Bădălău Niculae PSD DA
7. Băeșu George PSD DA
8. Băluț Lucian PSD DA
9. Bănicioiu Nicolae PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bivolaru Ioan PSD DA
13. Bleotu Vasile PSD DA
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
15. Buda Ioan PSD DA
16. Burnei Ion PSD DA
17. Butnaru Vasile PSD DA
18. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Chiper Gheorghe PSD DA
21. Cindrea Ioan PSD DA
22. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
23. Cutean Vasile Emilian PSD DA
24. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
25. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
26. Dumitriu Mihai PSD DA
27. Dușa Mircea PSD DA
28. Găleteanu Monalisa PSD DA
29. Georgescu Filip PSD DA
30. Hrebenciuc Viorel PSD DA
31. Iancu Iulian PSD DA
32. Iordache Florin PSD DA
33. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
34. Macaleți Costică PSD DA
35. Manda Iulian Claudiu PSD DA
36. Marin Constantin PSD DA
37. Martin Eduard-Stelian PSD DA
38. Matei Cătălin Lucian PSD DA
39. Mazăre Alexandru PSD DA
40. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
41. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
42. Mitrea Manuela PSD DA
43. Mocanu Vasile PSD DA
44. Mohora Tudor PSD DA
45. Moldovan Emil Radu PSD DA
46. Munteanu Ioan PSD DA
47. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
48. Nassar Rodica PSD DA
49. Năstase Adrian PSD DA
50. Nechita Aurel PSD DA
51. Nedelcu Gabriela PSD DA
52. Nica Dan PSD DA
53. Nicolicea Eugen PSD DA
54. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
55. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
56. Nosa Iuliu PSD DA
57. Podgorean Radu PSD DA
58. Ponta Victor-Viorel PSD DA
59. Rusu Liviu Alin PSD DA
60. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
61. Sanda Victor PSD DA
62. Săniuță Marian-Florian PSD DA
63. Soporan Vasile Filip PSD DA
64. Stan Ioan PSD DA
65. Stanciu Anghel PSD DA
66. Stativă Irinel Ioan PSD DA
67. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
68. Tămagă Constantin PSD DA
69. Tănăsescu Tudor PSD DA
70. Timar Liviu PSD DA
71. Todoran Pavel PSD DA
72. Toma Florentina Marilena PSD DA
73. Tudose Mihai PSD DA
74. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
75. Vasile Aurelia PSD DA
76. Vlase Petru Gabriel PSD DA
77. Vlădoiu Aurel PSD DA
78. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
79. Voinea Florea PSD DA
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
2. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
3. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
4. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
5. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
6. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
7. Cristea Ioan PNL DA
8. Dragomir Gheorghe PNL DA
9. Faina Constantin PNL DA
10. Fenechiu Relu PNL DA
11. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
12. Gabor Gheorghe PNL DA
13. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
14. Gerea Andrei Dominic PNL DA
15. Ghișe Ioan PNL DA
16. Hoban Ioan PNL DA
17. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
18. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
19. Micle Ioan Radu PNL DA
20. Micula Cătălin PNL DA
21. Plăiașu Gabriel PNL DA
22. Popa Cornel PNL DA
23. Popa Nicolae PNL DA
24. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
25. Pușcă Mircea Valer PNL DA
26. Săpunaru Nini PNL DA
27. Scutaru Adrian George PNL DA
28. Strungă Emil PNL DA
29. Turc Ioan PNL DA
30. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
31. Ujeniuc Dragoș PNL DA
1. Avram Dumitru PRM DA
2. Baban Ștefan PRM DA
3. Buciu Angela PRM DA
4. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
5. Furo Iuliu Ioan PRM DA
6. Ifrim Mircea PRM DA
7. Iriza Marius PRM DA
8. Mătușa Tudor PRM DA
9. Merce Ilie PRM DA
10. Moisoiu Adrian PRM DA
11. Popeangă Petre PRM DA
12. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
13. Rus Ioan Aurel PRM DA
14. Tudor Marcu PRM DA
15. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almășan Liviu PD-L DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Barbu Gheorghe PD-L DA
5. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
6. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
7. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
8. Buda Daniel PD-L DA
9. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
10. Bușoi Diana Maria PD-L DA
11. Canacheu Costică PD-L DA
12. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
13. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
14. Constantinescu Anca PD-L NU
15. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
16. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
17. Duțu Stelian PD-L DA
18. Fuia Stelian PD-L DA
19. Igaș Traian Constantin PD-L DA
20. Ilie Cristian PD-L DA
21. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
22. Ionescu Daniel PD-L DA
23. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
24. Iustian Mircea Teodor PD-L -
25. Lambrino Radu PD-L DA
26. Liga Dănuț PD-L DA
27. Mironescu Laurențiu PD-L DA
28. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
29. Mocanu Alexandru PD-L DA
30. Momanu Corneliu PD-L DA
31. Oancea Viorel PD-L DA
32. Petrea Constantin PD-L DA
33. Popescu Corneliu PD-L DA
34. Rădulescu Cristian PD-L DA
35. Rogin Marius PD-L DA
36. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
37. Rusu Valentin PD-L DA
38. Sârb Gheorghe PD-L DA
39. Stoica Ion PD-L DA
40. Străchinaru Petre PD-L DA
41. Știrbeț Cornel PD-L DA
42. Tabără Valeriu PD-L DA
43. Ungureanu Petre PD-L DA
44. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
45. Vladu Iulian PD-L DA
46. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
1. Asztalos Ferenc UDMR -
2. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
3. Bónis István UDMR DA
4. Erdei Dolóczki István UDMR DA
5. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
6. Kelemen Hunor UDMR DA
7. Kerekes Károly UDMR DA
8. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
9. Lakatos Petru UDMR DA
10. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
11. Máté András-Levente UDMR DA
12. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
13. Seres Dénes UDMR DA
14. Sóki Béla UDMR DA
15. Toró Tiberiu UDMR DA
16. Varga Attila UDMR DA
1. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
2. Grigore Dan PC DA
3. Popa Daniela PC DA
4. Pupeză Viorel PC DA
5. Țundrea Ioan PC DA
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Buciuta Ștefan Minoritati DA
3. Firczak Gheorghe Minoritati NU
4. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
5. Grosaru Mircea Minoritati DA
6. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
7. Ignat Miron Minoritati DA
8. Manolescu Oana Minoritati DA
9. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
10. Mircovici Niculae Minoritati DA
11. Păun Nicolae Minoritati DA
12. Radan Mihai Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Becșenescu Dumitru - DA
2. Cocrea Olguța - DA
3. Giurgiu Mircia - DA
4. Hanganu Romeo Octavian - DA
5. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
6. Nistoran Dorin-Liviu - DA
7. Ovidenie Costel - DA
8. Pavelescu Aurelian - DA
9. Șandru Marcela Lavinia - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 iunie 2020, 13:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro