Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:42 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:42

Subiect vot: Vot final
PL 562/2007 privind înființarea Universității "Avram Iancu" din municipiul Cluj Napoca
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:215 79 31 15 46 16 5 14 9
- voturi pentru (DA):208 77 31 15 43 15 5 13 9
- voturi împotrivă (NU):4 1 - - 2 - - 1 -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Asztalos Ferenc UDMR -
2. Iustian Mircea Teodor PD-L -
1. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almășan Liviu PD-L DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Becșenescu Dumitru - DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Burnei Ion PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L DA
38. Butnaru Vasile PSD DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
48. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
49. Cocrea Olguța - DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PNL DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Grigore Dan PC DA
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
78. Hanganu Romeo Octavian - DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hrebenciuc Viorel PSD DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Igaș Traian Constantin PD-L DA
84. Ignat Miron Minoritati DA
85. Ilie Cristian PD-L DA
86. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
87. Ionescu Daniel PD-L DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
92. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L DA
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Liga Dănuț PD-L DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Manda Iulian Claudiu PSD DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Marin Constantin PSD DA
104. Martin Eduard-Stelian PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD DA
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Mătușa Tudor PRM DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micle Ioan Radu PNL DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Manuela PSD DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
123. Mohora Tudor PSD DA
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD DA
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Năstase Adrian PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Nedelcu Gabriela PSD DA
134. Nica Dan PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
138. Nistoran Dorin-Liviu - DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel PD-L DA
141. Ovidenie Costel - DA
142. Pavelescu Aurelian - DA
143. Păun Nicolae Minoritati DA
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Plăiașu Gabriel PNL DA
146. Podgorean Radu PSD DA
147. Ponta Victor-Viorel PSD DA
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Daniela PC DA
150. Popa Nicolae PNL DA
151. Popeangă Petre PRM DA
152. Popescu Corneliu PD-L DA
153. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
154. Pupeză Viorel PC DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Radan Mihai Minoritati DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Rogin Marius PD-L DA
160. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
161. Rus Ioan Aurel PRM DA
162. Rusu Liviu Alin PSD DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
164. Rusu Valentin PD-L DA
165. Sanda Victor PSD DA
166. Săniuță Marian-Florian PSD DA
167. Săpunaru Nini PNL DA
168. Sârb Gheorghe PD-L DA
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sóki Béla UDMR DA
172. Soporan Vasile Filip PSD DA
173. Stan Ioan PSD DA
174. Stanciu Anghel PSD DA
175. Stativă Irinel Ioan PSD DA
176. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
177. Stoica Ion PD-L DA
178. Străchinaru Petre PD-L DA
179. Strungă Emil PNL DA
180. Șandru Marcela Lavinia - DA
181. Știrbeț Cornel PD-L DA
182. Tabără Valeriu PD-L DA
183. Tămagă Constantin PSD DA
184. Tănăsescu Tudor PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Todoran Pavel PSD DA
187. Toma Florentina Marilena PSD DA
188. Toró Tiberiu UDMR DA
189. Tudor Marcu PRM DA
190. Tudose Mihai PSD DA
191. Turc Ioan PNL DA
192. Țundrea Ioan PC DA
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
194. Ujeniuc Dragoș PNL DA
195. Ungureanu Petre PD-L DA
196. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
197. Vainer Aurel Minoritati DA
198. Varga Attila UDMR DA
199. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
200. Vasile Aurelia PSD DA
201. Vladu Iulian PD-L DA
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Vlădoiu Aurel PSD DA
204. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
205. Voinea Florea PSD DA
206. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
207. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Andronescu Ecaterina PSD NU
2. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
3. Constantinescu Anca PD-L NU
4. Firczak Gheorghe Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 iunie 2020, 13:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro