CONSTANȚA
You are here: Home page > Parliamentary bodies 2000-2004 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > CONSTANȚA Printable version
Legislature 2000-2004
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Ariton Gheorghe Ariton Gheorghe PRM
2. Baltă Tudor Baltă Tudor PDSR PSD
3. Chirobocea Petre
until 5.02.2001
Chirobocea Petre PDSR
substitute by
Motoc Marian-Adrian
since 6.02.2001
Motoc Marian-Adrian  PDSR  PSD
4. Comănici Radu
until 18.12.2000
  PRM
substitute by
Stoian Mircea
since 18.01.2001
Stoian Mircea  PRM  
5. Eserghep Gelil Eserghep Gelil PRM
6. Giuglea Ștefan Giuglea Ștefan PDSR PSD
7. Hașotti Puiu Hașotti Puiu PNL
8. Mitu Octavian Mitu Octavian PDSR PSD
9. Naum Liana Elena Naum Liana Elena PDSR PSD
10. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PD PSD
11. Știreanu Octavian
until 10.01.2001
Știreanu Octavian PDSR
substitute by
Daraban Aurel
since 18.01.2001 - until oct. 2004
Daraban Aurel  PDSR  PSD
12. Cerchez Metin Cerchez Metin   UDTR
13. Pambuccian Varujan Pambuccian Varujan   UAR
14. Sali Negiat Sali Negiat   UDTTMR
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 24 may 2024, 7:16
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro