OLT
You are here: Home page > Parliamentary bodies 2000-2004 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > OLT Printable version
Legislature 2000-2004
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Ciuceanu Radu Ciuceanu Radu PRM
2. Diaconescu Marin
until 5.02.2001
Diaconescu Marin PDSR
substitute by
Bozgă Ion
since 6.02.2001
Bozgă Ion  PDSR  PSD
3. Florescu Nicolae-Doru
until 9.10.2001
Florescu Nicolae-Doru PRM
substitute by
Popescu Costel-Eugen
since 22.10.2001
Popescu Costel-Eugen  PRM  
4. Georgescu Florin
until 11.10.2004
Georgescu Florin PDSR PSD
substitute by
Delureanu Virgil
since 18.10.2004
Delureanu Virgil  PSD  
5. Grădinaru Nicolae Grădinaru Nicolae PDSR PRM
6. Iordache Florin Iordache Florin PDSR PSD
7. Popa Constanța Popa Constanța PRM
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 22 may 2024, 12:48
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro