Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Cultură Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Bulai Iulian USR  
2. Vicepreședinți Badea Iulian-Alexandru
vicepreședinte din 18 oct. 2023
PSD  
3.   Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati  
4.   Vulpescu Ioan PSD  
5. Secretari Gheorghe Andrei Daniel
secretar din 20 apr. 2022
PNL 02.03.2022
6.   Pop Darius
secretar din 20 apr. 2022
AUR 01.02.2021
7. Membri Bîrcă Constantin PSD 19.04.2023
8.   Buican Cristian PNL 01.02.2021
9.   Chichirău Cosette-Paula Neafiliați 27.09.2022
10.   Cîtea Vasile PSD 24.03.2021
11.   Gheorghiu Bogdan PNL  
12.   Kelemen Hunor UDMR  
13.   Panait Radu USR 20.09.2023
14.   Știrbu Gigel-Sorinel PNL  
15.   Teniță Dragoș-Cătălin Neafiliați  
16.   Tușa Adriana Diana PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Gheorghiu Bogdan PNL 02.02.2021

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Florea Oana-Consuela PSD 24.02.2021

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 25 aprilie 2024, 5:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro