Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Senatul > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Norica Nicolai Nicolai Norica
președinte din 19 mar. 2008
PNL  
2. Vicepreședinți Șerban Nicolae Nicolae Șerban PSD 20.02.2006
3. Secretari Nicolae-Marian Iorga Iorga Nicolae-Marian
secretar din 10 noi. 2008
PRM 29.10.2008
4. Membri Ion Basgan Basgan Ion PNL 10.04.2007
5.   Ioan Chelaru Chelaru Ioan PSD 29.09.2005
6.   Péter Eckstein Kovács Eckstein Kovács Péter UDMR  
7.   Constantin Gheorghe Gheorghe Constantin PD-L 10.09.2007
8.   Mario-Ovidiu Oprea Oprea Mario-Ovidiu PNL  
9.   Doru Ioan Tărăcilă Tărăcilă Doru Ioan PSD  
10.   Vasile Ioan Dănuț Ungureanu Ungureanu Vasile Ioan Dănuț PSD 31.10.2007
11.   Gavrilă Vasilescu Vasilescu Gavrilă PC  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Péter Eckstein Kovács Eckstein Kovács Péter UDMR   05.03.2008
2. Vicepreședinți Doru Ioan Tărăcilă Tărăcilă Doru Ioan PSD   20.02.2006
3. Secretari Liviu-Doru Bindea Bindea Liviu-Doru PRM    
4.   Valentin Dinescu Dinescu Valentin PRM 06.02.2006 13.06.2007
5.   Gheorghe-Viorel Dumitrescu Dumitrescu Gheorghe-Viorel PRM 13.06.2007 04.09.2007
6.   Verginia Vedinaș Vedinaș Verginia PRM 04.09.2007  

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Liviu-Doru Bindea Bindea Liviu-Doru PRM   04.01.2006
2. Valentin Dinescu Dinescu Valentin PRM 06.02.2006 13.06.2007
3. Gheorghe-Viorel Dumitrescu Dumitrescu Gheorghe-Viorel PRM 13.06.2007 04.09.2007
4. Antonie Iorgovan Iorgovan Antonie PSD   04.10.2007
5. Dorel Jurcan Jurcan Dorel PD-L   10.09.2007
6. Teodor Viorel Meleșcanu Meleșcanu Teodor Viorel PNL 11.10.2005 10.04.2007
7. Șerban Nicolae Nicolae Șerban PSD   29.09.2005
8. Nicolae-Vlad Popa Popa Nicolae-Vlad neafiliat   11.10.2005
9. Aristide Roibu Roibu Aristide PSD   20.02.2006
10. Verginia Vedinaș Vedinaș Verginia PRM 04.09.2007 13.10.2008

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 14:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro