Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Egalitatea de șanse Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Tanasă Dan
președinte din 20 feb. 2024
AUR 01.02.2021
2. Vicepreședinți Calista Mara-Daniela
vicepreședinte din 1 mar. 2022
PNL  
3.   Holban Georgeta-Carmen PSD  
4.   Șerban Gianina
vicepreședinte din 4 feb. 2021
AUR 01.02.2021
5. Secretari Predescu Ana-Loredana
secretar din 19 mar. 2024
AUR 05.03.2024
6.   Sandu Viorica PSD  
7. Membri Budacă Vasile PSD 30.04.2024
8.   Cambera Oana-Alexandra Neafiliați  
9.   Coarnă Dumitru Neafiliați 22.02.2022
10.   Csép Éva-Andrea UDMR  
11.   Dancă Ionel Neafiliați 07.12.2021
12.   Enachi Raisa Neafiliați 01.02.2021
13.   Grosaru Andi-Gabriel Neafiliați 21.06.2022
14.   Lasca Mihai Ioan Neafiliați 21.03.2023
15.   Paraschiv Rodica PSD  
16.   Plăiașu Gabriel Neafiliați 07.12.2021
17.   Rizea Cristina Camelia PSD  
18.   Ungureanu Emanuel-Dumitru USR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Enachi Raisa Neafiliați 13.09.2023 20.02.2024
2.   Tanasă Dan AUR 04.02.2021 13.09.2023

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD 10.04.2024

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 4:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro