Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Validare Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Popa Ștefan-Ovidiu PSD  
2. Vicepreședinți Moisin Radu-Marin
vicepreședinte din 7 apr. 2021
PNL 24.03.2021
3. Secretari Badea Mihai-Alexandru USR  
4. Membri Badiu Georgel AUR  
5.   Bende Sándor UDMR  
6.   Budacă Vasile PSD 30.04.2024
7.   Calista Mara-Daniela PNL  
8.   Cambera Oana-Alexandra Neafiliați  
9.   Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD  
10.   Chirilă Virgil Alin PSD 22.11.2023
11.   Damian Romulus-Marius PSD  
12.   Dehelean Silviu USR  
13.   Dunava Costel Neculai PSD  
14.   Firczak Iulius Marian Minoritati  
15.   Floroiu Ionel PSD  
16.   Ganț Ovidiu Victor Minoritati 29.06.2022
17.   Georgescu Nicolae PSD  
18.   Giugea Nicolae PNL  
19.   Intotero Natalia-Elena PSD  
20.   Ladányi László-Zsolt UDMR  
21.   Moldovan Sorin-Dan PNL  
22.   Özmen Oana-Marciana PNL  
23.   Paraschiv Rodica PSD  
24.   Polak Tudor PNL  
25.   Polițeanu Mihai-Laurențiu Neafiliați  
26.   Rusu Daniel-Gheorghe Neafiliați  
27.   Simion George-Nicolae AUR  
28.   Stănescu Vetuța PNL  
29.   Șovăială Constantin Neafiliați  
30.   Varga Glad-Aurel PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Andronache Gabriel PNL 24.03.2021

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Andronache Gabriel PNL 24.03.2021
2. Grosaru Andi-Gabriel Neafiliați 29.06.2022
3. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD 10.04.2024
4. Macovei Silviu Nicu PSD 22.11.2023

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 13 iunie 2024, 17:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro