Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > UIP Versiunea pentru printare

Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Stan Ioan senator PSD
2. Vicepreședinți Coleșa Ilie-Alin
din 19 apr. 2023
deputat AUR 19.04.2023
3.   Dinică Silvia-Monica senator USR
4. Secretari Calista Mara-Daniela deputat PNL
5.   Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati
6. Trezorier Zakarias Zoltán deputat UDMR
7. Membri Bîca Iulian-Mihail senator 
8.   Cambera Oana-Alexandra deputat Neafiliați
9.   Cristina Ioan senator PNL
10.   Cupșa Ioan deputat PNL
11.   Dinu Cristina-Elena deputat PSD
12.   Fechet Mircea deputat PNL
13.   Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR
14.   Macovei Silviu Nicu deputat PSD
15.   Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD 19.12.2022
16.   Mateescu Sorin-Cristian senator AUR
17.   Mircea Florin deputat PSD 19.12.2022
18.   Nassar Rodica deputat PSD
19.   Năcuță Sorin deputat PNL
20.   Özmen Oana-Marciana deputat PNL
21.   Potecă Vasilica senator AUR
22.   Rafila Alexandru deputat PSD
23.   Stănescu Paul senator PSD
24.   Vela Ion-Marcel senator PNL
25.   Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Vicepreședinți Aelenei Dănuț
până în 22 iun. 2022
deputat AUR
2.   Focșa Dumitru-Viorel
până în 19 apr. 2023
deputat Neafiliați 22.06.2022

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Aelenei Dănuț deputat AUR 22.06.2022
2. Florea Daniel deputat AUR 19.12.2022
3. Focșa Dumitru-Viorel deputat Neafiliați 22.06.2022 19.04.2023
4. Halici Nicușor deputat PSD 1.03.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 iunie 2024, 10:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro