Comunicate de presă
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

György Frunda
György Frunda
senator UDMR
Președinte
Minodora Cliveti Relu Fenechiu Ștefan Glăvan Ilie Ilașcu
Minodora Cliveti
deputat PSD
membru
Relu Fenechiu
deputat PNL
membru
Ștefan Glăvan
deputat PC
membru
Ilie Ilașcu
senator PRM
membru
Mircea Gheorghe Mereuță Cezar-Florin Preda Mihai Tudose Vasile Ioan Dănuț Ungureanu
Mircea Gheorghe Mereuță
senator PNL
membru
din 1 mar. 2007
Cezar-Florin Preda
deputat PD-L
membru
Mihai Tudose
deputat PSD
membru
din 20 dec. 2006
Vasile Ioan Dănuț Ungureanu
senator PSD
membru
din 1 mar. 2007
Cornelia Cazacu Monalisa Găleteanu Mircea Ifrim Atilla-Béla-László Kelemen
Cornelia Cazacu
senator PD-L
supleant
din 24 apr. 2007
Monalisa Găleteanu
deputat PSD
supleant
din 20 dec. 2006
Mircea Ifrim
deputat PNL
supleant
din 20 dec. 2005
Atilla-Béla-László Kelemen
deputat UDMR
supleant
din 19 mar. 2008
Laurențiu Mironescu Gheorghe Adrian Miuțescu Mario-Ovidiu Oprea Adrian Păunescu
Laurențiu Mironescu
deputat PD-L
supleant
Gheorghe Adrian Miuțescu
deputat PNL
supleant
Mario-Ovidiu Oprea
senator PNL
supleant
din 1 mar. 2007
Adrian Păunescu
senator PSD
supleant
Florentina Marilena Toma Ioan Țundrea
Florentina Marilena Toma
deputat PSD
supleant
Ioan Țundrea
deputat PC
supleant
din 26 oct. 2006

Fosti membri

Radu Mircea Berceanu Radu Mircea Berceanu Cornelia Cazacu Adrian Severin
Radu Mircea Berceanu
senator PD-L
până în 20 sep. 2006
Radu Mircea Berceanu
senator PD-L
din 24 apr. 2007
până în 14 apr. 2008
Cornelia Cazacu
senator PD-L
din 20 sep. 2006
până în 24 apr. 2007
Adrian Severin
deputat PSD
până în 20 dec. 2006
Rodica Mihaela Stănoiu Varujan Vosganian
Rodica Mihaela Stănoiu
senator PC
până în 1 mar. 2007
Varujan Vosganian
senator PNL
până în 1 mar. 2007

Fosti membri supleanti

Cornelia Cazacu Gheorghe David Daniel Ionescu Grațiela Denisa Iordache
Cornelia Cazacu
senator PD-L
până în 20 sep. 2006
Gheorghe David
senator PD-L
din 20 sep. 2006
până în 24 apr. 2007
Daniel Ionescu
deputat PD-L
până în 20 dec. 2005
Grațiela Denisa Iordache
deputat PD-L
până în 26 oct. 2006
Atilla-Béla-László Kelemen Mircea Gheorghe Mereuță Sándor Tamás Mihai Tudose
Atilla-Béla-László Kelemen
deputat UDMR
până în 20 dec. 2005
Mircea Gheorghe Mereuță
senator PNL
până în 1 mar. 2007
Sándor Tamás
deputat UDMR
din 20 dec. 2005
până în 19 mar. 2008
Mihai Tudose
deputat PSD
până în 20 dec. 2006

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 20 octombrie 2021, 22:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro