Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Membri Dunava Costel Neculai deputat PSD
2.   Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL
3.   Hajdu Gábor deputat UDMR
4.   Romașcanu Lucian senator PSD
5.   Simion George-Nicolae deputat AUR 26.06.2023
6.   Thellmann Christine deputat PNL
7. Supleanți Alexe Florin-Alexandru deputat PNL 3.05.2022
8.   Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL 22.06.2022
9.   Könczei Csaba deputat UDMR
10.   Miftode Marius-Andrei deputat USR
11.   Mihail Radu-Mihai
din 19 dec. 2022
senator USR 19.12.2022
12.   Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD
13.   Volosatîi Boris
din 19 apr. 2023
deputat AUR 19.04.2023

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Președinte Mihail Radu-Mihai
până în 19 dec. 2022
senator USR

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Barna Ilie Dan deputat USR 19.12.2022 15.07.2024
2. Iordache Ion senator PNL 22.06.2022
3. Kocsis-Cristea Alexandru deputat Neafiliați 3.05.2022
4. Mihail Radu-Mihai senator USR 19.12.2022
5. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR 3.05.2022
6. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR 19.04.2023
7. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR 3.05.2022 26.06.2023
8. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD 19.12.2022

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 iulie 2024, 8:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro