Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Formatiuni politice > PNL Versiunea pentru printare

Partidul Național Liberal

  Nume si prenume Circumscriptia
electorala
Membru din
1. Alexe Florin-Alexandru MARAMUREȘ
2. Andrei Alexandru-Ioan GIURGIU
3. Andronache Gabriel BRAȘOV
4. Ardelean Ben-Oni TIMIȘ 18 mar. 2024
5. Atanasiu Onuț Valeriu GALAȚI
6. Balan Ioan SUCEAVA
7. Balint Liviu-Ioan DÂMBOVIȚA
8. Banias Mircea Marius CONSTANȚA
9. Barbu Costel TELEORMAN
10. Barcari Rodica-Luminița IALOMIȚA
11. Băcanu Cristian-Tudor BUCUREȘTI
12. Benchescu-Pecingină Claudia BUZĂU 7 feb. 2024
13. Bîlcea Ovidiu-Sergiu ARAD
14. Bode Lucian Nicolae SĂLAJ
15. Bota Călin-Ioan MARAMUREȘ
16. Buican Cristian VÂLCEA
17. Burciu Cristina CLUJ
18. Burduja Sebastian-Ioan BUCUREȘTI
19. Calista Mara-Daniela NEAMȚ
20. Cazan Laurențiu-Nicolae VÂLCEA
21. Căuș Vasile-Aurel BIHOR
22. Ciofu Cătălina BACĂU
23. Constantin Daniel ARGEȘ
24. Cozma Adrian-Felician SATU-MARE
25. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel NEAMȚ
26. Crușoveanu Marian CONSTANȚA
27. Cupșa Ioan BIHOR
28. Dumitru Florian-Emil CĂLĂRAȘI
29. Fădor Angelica SUCEAVA
30. Făgărășian Valentin-Ilie DIASPORA
31. Fechet Mircea BACĂU
32. Folescu Cornel-Vasile MEHEDINȚI 8 apr. 2024
33. Gheorghe Andrei Daniel ILFOV
34. Gheorghiu Bogdan SUCEAVA
35. Giugea Nicolae DOLJ 27 sep. 2022
36. Gudu Michael TULCEA
37. Hărătău Elena BACĂU
38. Huțucă Bogdan-Iulian CONSTANȚA
39. Ignat Ion-Alin-Dan ALBA 14 mar. 2022
40. Kiss János BIHOR
41. Leoreanu Laurențiu-Dan NEAMȚ
42. Mareș Mara BUCUREȘTI 18 oct. 2023
43. Marșalic Jaro Norbert CARAȘ-SEVERIN
44. Mărculescu Dumitru MEHEDINȚI
45. Meclea Alina GIURGIU 7 feb. 2024
46. Moisin Radu-Marin CLUJ
47. Moldovan Sorin-Dan CLUJ
48. Molnar Ervin MUREȘ
49. Morar Olivia-Diana BISTRIȚA-NĂSĂUD
50. Muraru Iulian-Alexandru IAȘI
51. Năcuță Sorin IAȘI
52. Özmen Oana-Marciana BUCUREȘTI 7 iun. 2022
53. Paladi George-Adrian BRĂILA 25 sep. 2023
54. Pirtea Marilen - Gabriel TIMIȘ
55. Polak Tudor VASLUI
56. Popa Alexandru BRĂILA
57. Popescu Virgil-Daniel MEHEDINȚI
58. Predoiu Marian-Cătălin PRAHOVA
59. Prișcă Răzvan Sorin PRAHOVA
60. Roman Florin-Claudiu ALBA
61. Roșca Mircea PRAHOVA
62. Rujan Dumitru CARAȘ-SEVERIN
63. Sărmaș Ioan-Sabin CLUJ
64. Sighiartău Robert-Ionatan BISTRIȚA-NĂSĂUD
65. Stănescu Vetuța HUNEDOARA
66. Stângă George-Cătălin GALAȚI
67. Stoian Maria TELEORMAN
68. Stoica Ștefan-Bucur DOLJ
69. Stroe Ionuț-Marian DOLJ
70. Șandru Cosmin TIMIȘ
71. Șișcu George TULCEA
72. Șoptică Costel BOTOȘANI
73. Știrbu Gigel-Sorinel OLT
74. Tătaru Nelu VASLUI
75. Thellmann Christine SIBIU
76. Trăilă Cristina BUCUREȘTI
77. Turcan Raluca SIBIU
78. Tuță George-Cristian ILFOV
79. Varga Glad-Aurel ARAD
80. Vecerdi Cristina-Agnes BRAȘOV 10 mar. 2021

Au mai fost deputati PNL

  Nume si prenume Circumscriptia
electorala
Membru pâna
1. Banciu Ionuț-Sorin BRAȘOV 8 mar. 2021
2. Alexandru Victoria-Violeta BUCUREȘTI 23 noi. 2021
3. Bola Bogdan-Alexandru CONSTANȚA 23 noi. 2021
4. Chira Claudiu-Martin TIMIȘ 23 noi. 2021
5. Dancă Ionel VRANCEA 23 noi. 2021
6. Giugea Nicolae DOLJ 23 noi. 2021
7. Ionescu George PRAHOVA 23 noi. 2021
8. Kocsis-Cristea Alexandru IAȘI 23 noi. 2021
9. Miuțescu Gheorghe Adrian ARGEȘ 23 noi. 2021
10. Orban Ludovic BUCUREȘTI 23 noi. 2021
11. Plăiașu Gabriel DÂMBOVIȚA 23 noi. 2021
12. Șovăială Constantin SIBIU 23 noi. 2021
13. Ștefan Ion VRANCEA 23 noi. 2021
14. Tănase Antonel BUCUREȘTI 23 noi. 2021
15. Olar Corneliu ALBA 14 feb. 2022
16. Flucuș Dumitru BRAȘOV 1 mar. 2022
17. Ardelean Ben-Oni TIMIȘ 3 oct. 2023
18. Pecingină Gheorghe GORJ 10 oct. 2023
19. Vîlceanu Dan GORJ 10 oct. 2023
20. Popescu Pavel BUCUREȘTI 11 oct. 2023
21. Calotă Florică Ică TELEORMAN 13 noi. 2023
22. Horga Maria-Gabriela GIURGIU 20 dec. 2023
23. Avrămescu Gabriel-Ioan BUZĂU 22 dec. 2023

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 18 mai 2024, 7:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro